Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3+4 napos babám 1.5 óránként...

3+4 napos babám 1.5 óránként szopik. Normális ez? Nm túl gyakori?

Figyelt kérdés

2014. jan. 22. 16:04
1 2
 11/13 xStefix ***** válasza:
75%
Bocsánat, hogy belekérdezek, de gyakori szoptatás mellett miért ne lehetne pihenni? Legalábbis nekem sikerült... szerintem a kettő egyáltalán nem zárja ki egymást, főleg, hogy az ember szopi közben általában nyugiban van, eleinte még akár alszik is a babával együtt...
2014. jan. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Csak, hogy legyen kit lepontozni válaszolok. Szerintem azért nem lehet pihenni rendesen a gyakori szopi közben, mert nagyon nem mindegy, hogy az ember egy huzamban 1.5 órát alszik max, vagy 3-5 órát. A másik probléma, hogy mire vissza aludna az ember addigra megint szoptatás van. Harmadik probléma (de ez nem mindenkit érint) hogy a cicim iszonyatosan fájt a gyakori szoptatástól, mikor 3 óránként etettem akkor nem fájt. Negyedik probléma (nem a szopival van konkrétan kapcsolatban) az én babámmal nem lehet együtt aludni mert egész éjszaka szuszog, horkol, nyögdécsel. Mindenki etesse úgy a babáját ahogy neki megfelelő, mások vagyunk, babák is mások, de ha az anyuka úgy érzi a jelen állapot nem megfelelő számára akkor bátran merjen változtatni ezen, és nem más babákhoz/anyukához igazodjon.
2014. jan. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 xStefix ***** válasza:

Szerintem lényeges különbség van aközött, hogy a baba nappal vagy éjjel szopik gyakran; esetleg is-is.

Ha nappal, az pihenés szempontjából kevésbé releváns, mert akkor mi is többet vagyunk ébren - ezt max. a házimunka bánhatja, de az egyébként is érdemes és szükséges ilyenkor újragondolni. A nagytesókkal való együttlétet is át lehet szervezni, persze, ha van segítség, úgy még könnyebb.

Az éjjeli gyakori szoptatás már nehezebb, de elsősorban akkor, ha a baba külön van az anyától. Minél közelebb alszanak egymáshoz, annál kényelmesebb és könnyebb, sőt, még az alvásuk is egymáshoz igazodhat, pontosabban, az anya igazodik a babájához (ezt magam is tanúsítom). - Persze az együttalvás sem megy mindig és mindenhol ilyen-olyan okokból, de HA meg lehet teremteni a körülményeit, akkor érdemes vele megpróbálkozni, mert ez még mindig szopibarátabb, mint másféle (durva) belenyúlás a szopási szokásokba.


Egyébként az én fiam is az első hónapokban nagyon hangosan szopott éjjel (2-2,5 óránként), ezért apa átmenetileg átköltözött a nagylányhoz. Aztán mikor már elmaradt a "röfögés", visszajött hozzánk. - De ezzel se azt akarom mondani, hogy ne lenne olyan helyzet, amikor nem létjogos a külön alvás, mert van ilyen is. Csak arra utalnék, hogy a legtöbb esetben meg lehet találni az együttalvás kényelmes és biztonságos módját is. Ha ez valóban fontos annyira, hogy néhány változtatást megtegyünk érte.

2014. jan. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!