Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hány éves volt a legidősebb...

Hány éves volt a legidősebb gyerek, akit még láttál szopizni?

Figyelt kérdés
2014. jan. 28. 11:59
1 2 3 4
 11/32 xStefix ***** válasza:
75%

Idegen? Olyan 3 év körüli kisgyerek, játszótéren, diszkréten.

A sajátom 40 hónapos volt, amikor abbahagyta.


Egyébként pedig 3 éves kor után is "hasznosulnak" az immunglobulinok, bár ez így kicsit furán hangzik. :)

2014. jan. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
71%
3 éves. De családi legendák szerint a dédapám még 7 évesen is...
2014. jan. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
69%
Három gyermekemből 2-t szoptattam 3 és fél éves korukig.
2014. jan. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
38%
Stefix, ne vedd piszkálódásnak, imádom a szopis válaszaidat, de nem, nem "hasznosulnak". Az immunrendszer akkori fejlettségét tekintve itt, közép-Eu-ban legalább is már nincsen hasznuk ebben az életkorban.
2014. jan. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
66%

És Észak-Európában? Vagy Dél- Ázsiában?

14-es válaszoló! Kérlek magyarázd már el nekem, hogy ez mennyire függ a földrajzi helytől!


Hogy van-e immunanyag, meg tápanyag, meg hogyan hasznosul, azt nem tudom, 100%-osan nem tudom bizonyítani, de mikor a 23 hónapos lányom reggel 8-kor belakik anyatejjel, 10-ig egy falatot sem tudok belediktálni, pedig napközben bárki eszik bármit, mindenből kunyerál. Tehát szerintem a kalóriatartalma még jó.

Immunerősítés szempontjából is bizakodó vagyok, mert bár a nagytesó által hazahozott betegségeket általában elkapja, de eddig kivétel nélkül a tünetek töredékét produkálta és gyorsabban is gyógyult, mint a bátyja.


Válasz a kérdésre: A saját 23 hónapos leánykámnál nagyobb gyereket csak fotón/tévében láttam.

2014. jan. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
76%
Azokban az orszagokban, ahol nincsen oltas altali immunizacio, illetve gyakorlatilag allandoan mutalodo torzsek okoznak betegsegt, a viz pedig nem ihayo, fontos taplalek lehet az anyatej extrem hosszu ideig is. Itthon nem. 3 eves korara a gyermek immunrendszere teljes komplexitasaban kialakult, es egy esetleges "bevetes" eseten nem hasznalja az anyatej altal bevitt ig.okat. Ezert. Sejtmechanizmusok szintjen is le tudom irni, de remelem ihy is hiheto...
2014. jan. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 xStefix ***** válasza:
63%

Én úgy tanulom, hogy kb. 5 éves korra erősödik meg az immunrendszer teljesen, de pontos részleteket nem tudok írni, mert nem vagyok ennyire szakképzett. De azoktól tudom ezt, akik viszont azok. Én elhiszem.

Az viszont tény, hogy idővel egyes immunösszetevők (mondjuk épp nem az ig-k) mennyisége megnő(het) az anyatejben. Hogy a termelődésben vagy a hasznosulásban van-e valamilyen időbeli határ, azt nem tudom. De hajlok azt gondolni, hogy amíg csak anyatejet kap egy gyerek, addig előnyére válHAT a dolog. (Az nem biztos, hogy húde nagy szerepe lesz éppen, de hogy ártani nem árt és nem is felesleges, az bizonyos.)


De igazából ez a kérdés nem annyira lényeges a gyakorlat szempontjából, szerintem. Nyilván itt a mi térségünkben egy 3 évest ma már nem elsősorban az immunvédelem okán szoptat valaki, hanem sokkal inkább a lelki kapocs miatt, amit ez jelenthet. De mondjuk én egyébként se szeretem kizárólag az egészségügyi előnyök szempontjából nézni a szoptatást, mert nagyon leegyszerűsíti a történetet. Ennél sokkal összetettebb az egész.

2014. jan. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
75%
Egyre jobban "imádom" ezt az oldalt. A kérdező feltett egy kérdést, röviden tömören leírtam a válaszom ahogy sokan mások is, majd le lettem pontozva ahogy sokan mások is... Ez legyen a legnagyobb hobbitok és élvezetetek az életben hogy itt "szórakoztok". Ezzel csak azt fogjátok elérni, hogy előbb utóbb nem lesz kedve senkinek írni, mert bár a kérdésre válaszol, más anyukák nyomkodják a piros kezet csupán azért mert nem szimpatikus nekik a válasz... 2. voltam
2014. jan. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 xStefix ***** válasza:
78%

Aki rutinos fórumozó, az már tudja, hogy az ilyen "lehúzásokat" nem kell komolyan venni. Ez a téma (hosszú távú szoptatás) szélsőséges jellegű szokott lenni, aminél gyakori a "pirosozás", mert az átlagember csak egy bizonyos életkorig veszi jó néven a szoptatást. A te 4 éves példád pedig jóval túl van ezen az életkoron (1-2 év). Ez persze nem téged minősít, ez világos, hanem magát az élményedet. Szóval nem kell magadra venned.

Aki még friss fórumos, az pedig vagy megszokja ezt a fajta véleménynyilvánítást, vagy feleslegesen felhúzza magát rajta és lemond a további fórumozásról.

;)

2014. jan. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
62%
Egyetértek veled utolsó. Nem vagyok friss fórumozó, épp ezért bosszant hogy mára ez a jellemző, de nehány éve még nem ez volt. Csak nem értem, hogy másoknak miért nem világos, hogy ez nem a tetszik, nem tetszik kategória...
2014. jan. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!