Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy tudtok 1-1,5 óránként...

Hogy tudtok 1-1,5 óránként szoptatni? Hogy kell ezt az időt érteni?

Figyelt kérdés

Ne hari, de nem értem. A védőnőm is állandóan ezzel jön, hogy 1-2 óránként tegyem mellre a babót.

Ez az 1-1,5 óra az előző szopi elejétől az aktuális elejéig telik el, vagy a szopi végétől 1-1,5 óra a követekző szopi elejéig?

Írjatok légyszi példát idővel, mert nem tudom elképzelni. Az én babám jó esetben 25 perc alatt lakik jól, rosszabb esetben 1 órát is cummog. Utána még kb. 15-20 perc még elalszik (jó esetben), és alszik kb. 3 óra hosszát. Így már megdől még a 3 órás etetés is. Van, hogy így 5 óra is eltelik két szopi között.

Vagy ti keltitek őt ha kell ha nem? Vagy maguktól ébrednek fél - 1 óra alvás után??

Köszi a válaszokat!


2009. dec. 5. 09:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem keltettem fel őket és nem etettem, csak, ha kértek. Nálunk ez úgy állt be, hogy 2 hetes korukra mindhárman átaludták az éjszakát, tehát etettem kb. 11-kor és utána reggel 7-8-kor. utána kb. 3, 2 hónaposan már 4 óránként. De csak akkor, ha üvöltöttek, hogy éhesek. Szerintem akkor jó, ha alszanak, akkor fejlődnek, teljesen felesleges felkelteni őket, úgyis szólnak, ha megéheztek.
2009. dec. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a védőnőm és a gyerekorvos is azt mondta, hogy etessem 2 óránként. Én bólogattam serényen, hogy igen, úgy eszünk, persze nem. Az én fiam ordít, ha erőltetem az evést. Jobban tudják ők, hogy mikor éhesek.
2009. dec. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a babád? ha heti 100-150 grammot hízik és van 6 db nedves pelenkája akkor eleget eszik és tuti nem keltegetném, örülnék hogy alszik :))

Nekem a kisfiam 1.5-2 óránként evett még 2-3 hónaposan is, hasfájós volt és azt hitte szegénykém, hogy éhség, amit érez, de ha ennyit evett még csak rosszabb lett a helyzet.

Így mi épp az ellenkező irányba csináltuk a dolgokat, hogy 2.5 óránál ne etessem hamarabb, az volt a cél. De szépen hízott, fejlődött, csak mi őrültünk meg 3 hónap alatt az állandó sírástól, meg hogy nem tudtunk szegénynek érdemben segíteni.

Most a lányom 3 hetes, simán alszik 4 órát egyben van hogy 5-öt is...eszem ágában sincs keltegetni.

Őt se lehet amúgy "tömni" ki se nyitja a száját, ha én akarnám, hogy hamarabb egyen.

Szerintem rá kell bízni a babára, lehet hogy a védőnő azért mondja a másfél - 2 órát hogy jó sok tejed legyen (mert ugye minél gyakrabban eszik a baba annál több tej lesz a sok inger miatt).

2009. dec. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az előző szopi végétől kell mérni az időt. De miért kellene 1-2 óránként mellre tenned a gyereket? Az igény szerinti szoptatást nem díjazza a védőnőd?

Én akkor etetem meg amikor felébred, nem méregetem az időt. Van hogy óránként cicin van, utána egész délután alszik, akár 4 órát is, éjjel pedig volt már hogy pontban 2 óránként rám csatlakozott 10-10 percre. Ezt hívják igény szerinti szoptatásnak. Ha a tejszaporítás a cél, akkor inkább fejd egy kicsit szopi után mint a gyereket ébresztgesd.

2009. dec. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 2 hetes a babóm. Pl. most is, mire el tudott aludni, eltelt közel két óra hossza. Plusz az alvásidő. Nem keltegetem én sem, a védőnőm meg valóban a tejszaporítás miatt mondja ezt a sok mellretételt, de tényleg én is inkább fejek. Megnyugodtam, hogy nemcsak az én babám alszik ennyit.
2009. dec. 5. 13:06
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

ennek örülj, viszont a melleden ne aludjon soha!

Tényleg kell a tejszaporítás de azért arra ne szoktasd rá hogy ha bármi baja van a melleden lógjon. Kis idő után probálj beálitani egy napirendett. Evés három óránként fürdés mindig úgyanabban az időben és este inkább kináld kamilla teával, vizzel és ha igazán éhes csak akkor etesd. És akkor gyorsan átalúsza majd az éjszakát.

2009. dec. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!