Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Babám nem kapja be eléggé a...

Babám nem kapja be eléggé a mellbimbómat, ajkai nem fordunak ki. Mit tehetnék? Hiába próbálom jól rárakni a cicire, úgy mozgolodik, hogy végül mindig ugyan abba a szájtartásba kerül.

Figyelt kérdés
2014. febr. 14. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:

mennyi idős?nem hatékony e miatt a szoptatás?

tudom,szoptatási tanácsadók ezt nem pártolják,de próbálkozhatsz bimbóvédővel.Én mindkét gyerekemet ezzel szoptattam az első hónapokban,mert nem ment nekik a nélkül.

Mi medelásat használtunk,elég jó!

2014. febr. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy hónapos a babám. Semmi problémát nem okoz egyenlőre, nem fáj a cicim és ki is szívja teljesen, de a védőnőnél a szoptatási tanácsadó azt mondta, hogy jobban be kellene kapnia , hogy hatékonyabb legyen, csak egyenlőre sehogy sem tudom ezt elérni nála.
2014. febr. 14. 17:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Néha nekem is olyan "szűken" veszi a szájába a babám a mellbimbót (majdnem egy hónapos), 2 dolgot szoktam tenni, kiveszem és addig próbálkozom, míg nagyra nem nyitja a száját, addig nem rakom bele a mellbimbót, vagy szopás közben kifordítom az alsó ajkát finoman alulról és akkor szépen "beszívja" a bimbóudvart is. De csak laikus vagyok, és ez csak tapasztalat, lehet, hogy rosszul csinálom.
2014. febr. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xStefix ***** válasza:

A tanácsadó nem mutatta meg, mit csinálj? Vagy nem mondta el legalább szóban?


Az önmagában nem baj, ha az ajkai nem fordulnak ki; a lényeg az lenne, hogy jó mélyen kapja be a melled, az alsó ajkával minél nagyobb darabot a bimbóudvarból is.

Van egyébként más jele is annak, hogy esetleg nem szopik elég ügyesen? Gyarapodás megfelelő? Pisi-kaki oké? Hangulata, fejlődése megfelelő? Melled nem sebes, nem fáj, nem lesz fura formájú a szopi végére ("féloldalas")? Mert ha ezek rendben vannak, akkor lehet, hogy minden rendben van. Nem minden baba lesz bantunéger szopizás közben. :)

2014. febr. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Minden rendben van! A gyarapodást túl is teljesíti, nekem nem fáj, ahogy szopizik, imád a cicin lógni. Egyedül az a tünet, hogy a bimbó formája a szilvamagra hasonlít. Az alsó ajka kifordul, de nem kapja be mélyen barmit csinálok, ha sikerül is egy mozdulattal kintebb tornázza.
2014. febr. 16. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!