Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy apasszam el a tejem?

Hogy apasszam el a tejem?

Figyelt kérdés
Fiam még mindig szopik, nem akarja abbahagyni, de nekem ez már csak nyűg, bár imádom szoptatni, viszont se éjszakám és ha távol vagyok tőle, és telitődök, akkor nagyon fáj.
2014. febr. 16. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem ne apaszd el, hanem vidd el anyatejgyűjtő állomásra a tejedet, amíg van.(Amíg magától (mondom magától!) elapad. Jó pénzt lehet érte kapni, az meg gondolom nem jön rosszul.


Amúgy mi ez hogy nyűg? A legegészségesebb táplálék,amit kaphat, az az anyatej.Szóval én azt mondom, amíg tudod, szoptasd!

2014. febr. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Napi 12 órát dolgozom, 4 órát utazom, heti 5 napban. Nincs erre se időm, se kedvem. De azért köszi.
2014. febr. 16. 12:39
 3/8 anonim ***** válasza:

mennyi idős a fiad??


az a gond ha elapasztod attól még kérni fogja a cicit-ha már üres akkor is.

szóval fordítva csinálnám: előszőr leszoktatni a ciciről,aztán apasztani.


nekem már 2 éves volt amikor ezt csináltam. 2 nap alatt le is szokott. és tána úgy apasztott am el,hogy mindig csak annyit fejtem hogy ne feszüljön majd naponta többszőr hideg vizzel borogattam vagy mártogattam a melleimet. 1 héten belül el is apadt

2014. febr. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ő is nemsokára kettő lesz, szóval nagy cula már. Írnál még arról, hogy hogyan tudtad a ciciről leszoktatni?
2014. febr. 16. 14:16
 5/8 anonim ***** válasza:

leírhatom,de nagyon kevés embernek tetszik ez a módszer. pedig minkét gyerekemnél sikeresen alkalmaztam.

szóval: 1-2 nappal az "akció" előtt,már el kezdtem neki mondogatni,hogy: sajnos anya cicijéből a tej megfog romlani,ugyhogy ma és holnap még cicizhetsz de aztán nincs több. utolsó éjszak is elmondtam neki,hogy holnap már nincs..! aztán másnap amikor megint követelte volna akkor figyelmeztettem hogy: tudod már nem jó izű-és ha ezt igy elfogadja akkor szerencséd van..,ha nem akkor jön az a lépés (ami nálam is) hogy amikor nem figyelt bekentem citrommal (nem citromlével) és amikor a szájához ért már szembesült vele hogy tényleg nem jó. utána mindig a kezemügyébe volt a citrom..

de igazából többet már nem is akarta kipróbálni,mert felfogta hogy nem volt jó. és másnap már ne is kérte.

ha nem akarsz rögtön ezzel kezdeni,akkor azzal is megpróbálkozhatsz hogy a bimbót leragasztod hogy beteg a cici..-hátha ez beválik

2014. febr. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xStefix ***** válasza:

Hányszor szopik még? Nagyon igényli?

Mert ha rendszeresen és megszokta, akkor az ilyen hirtelen módszerek lehet, hogy többet ártanak, mint használnak... Mert oké, hogy igen hatásos (ki akarna savanyú ciciből szopizni?), de elég rossz élmény lehet a hőn szeretett dologtól ilyen rossz szájízzel (szószerint is) megválni. :( Szóval én max. akkor csinálnám ezt nyugodt szívvel, ha a saját gyerekemnek már amolyan "unaloműző" tevékenység volna a szopizás. (Más kérdés, hogy szerintem ilyen nem nagyon van, ill. még ilyenkor is előbb a lassabb módszert választanám, hátha.)


Én inkább a lassabb megoldások híve vagyok, mert ezek összességében kevésbé szokták megterhelni a gyereket, a mellet és végső soron a mi lelki világunkat is (már akiét). Nem működne szerinted, ha már csak bizonyos szopikat hagynál meg, mondjuk reggel és este? Ill. 1-2 éjjelit, ha nagyon muszáj.

2014. febr. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nincs választási lehetőségem, mert szabadnapokon egész nap rajtam lóg, levakarhatatlan. Aztán lehet hogy hagyom és majd magától...
2014. febr. 17. 13:33
 8/8 xStefix ***** válasza:

Ez lehet annak a jele is, hogy még nagyon nem érett arra, hogy leváljon rólad. :/

Tudom, így munka mellett biztosan piszok nehéz, mert kell a pénz is, de gondolom neki is jót akarnál, de közben más dolgod is lenne és fáradt is vagy.. nem egyszerű.

Többször olvastam már ilyen "ragacsos" esetekről, amikor az anya azelőtt ment el a gyerek mellől (mindegy, hová), mielőtt a gyerek is elég érett lett volna rá. Azt még valahogy elviseli, amikor nem vagy otthon, de amint hazaérsz, akkor akar mindent egyszerre bepótolni.. szerintem ezért ilyen csimpi.

Most mondanám, hogy akkor várj még a munkával, de ez nem hiszem, hogy megoldható lenne ebben a helyzetben.

A hirtelen elválasztást én nem szoktam ajánlani egyébként se, de ha úgy van, ahogy sejtem és nagyon ragaszkodik hozzád, akkor már pláne.


Amikor szabadnapod van, sokat vagytok együtt? Szopin kívül is? Mert a szopizás nyilván egyfajta kifejeződése annak, hogy hiányzol neki, hogy többet akarna belőled. Vagyis ha ezeken a napokon sokat-sokat foglalkoznál vele, tutujgatnád, közös programokat szerveznél vele, esetleg éjjel (átmenetileg) a közeledben/veled aludna, hamarosan talán megértené és megszokná, hogy már nem tud téged korlátlanul elérni.

2014. febr. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!