Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás, cumisüveg?

Szoptatás, cumisüveg?

Figyelt kérdés
6 hós múlt a babám, még szopizik, sokszor keveset, mindig ilyen volt.kb. 3 hónapig fejtem neki, és cumiból adtam, hogy meg tudjon enni olyan mennyiséget, amivel kibír 2,5-3 órát.Mikor elkezdett apadni a tejem, mentve a menthetőt, visszaraktam cicire, azóta megint szopik, sokszor, keveset!Hozzátáplálok, és sajna kevés a folyadék és az anyatej is neki, amiből van pótlásom, kapok donor anyatejet.A cumit nem veszi el, mindent kispohárból kínlódok bele, kevés sikerrel....nagyon nehezen kakil, állandóan nyög, hiszen a kevés folyadékbevitel mellett, keményebb a széklete. Hogyan tudnám elérni nála, hogy vegye el a cumit, és igyon normálisan? Tudom, hogy szopik, és örülhetek...de ez már az ő egészségének a rovására megy! Muszáj lenne megtanulnia, hogy mindkettő van és el kell fogadni...de nem megy neki...aki hasonló helyzetben volt, vagy van ötlete, kérem, írjon!
2014. febr. 20. 08:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Miért nem kezded hozzátáplálni? Mi is 6 hónaposan kezdtük és a reggeli gyümölcs meghozta az eredményt, azóta szépen kakil.
2014. febr. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hozzátáplálok, írtam is....eddig csak anyatejet kapott, nem volt kaki gond! Azóta van gond, mióta mást is kap...mindegy mit....mindig szorulásos, ezért gondolom, h a kevés folyadékbevitel a gond,az anyatejet már sztem teljesen megemészti, a többi"szilárd" táplálékhoz meg kellene folydék is..!
2014. febr. 20. 08:59
 3/16 anonim ***** válasza:

És miért nem adsz neki akkor folyadékot?

Cumisüvegből vagy pohárból hozzátáplált étkezés után vagy 2 étkezés között adsz neki vizet vagy csecsemőteát vagy gyümölcslevet. Azért írtam több variációt, mert nem minden baba issza meg ezt vagy azt.

Amúgy ha ennyire gond van a tejjel, akkor érdemes lenne akár a tápszeren is elgondolkozni és azzal kiegészíteni a táplálkozást. Nem az ördögtől való, más is felnőtt már rajta. Fél év is nagyon szép időmennyiség, hogy eddig anyatejes volt. Ha csak naponta egyszer kapna anyatejet, de teljes mennyiséget, az is jó. A többi étkezés meg lenne tápszeres és hozzátáplált. És akkor lenne folyadékbevitel is és lehet hogy lenne normál széklet is.

2014. febr. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én is ezen a véleményen vagyok, ha már naponta akár 2x is tudnék adni neki tápszert vagy donor anyatejet ( arra is van lehetőség )akkor már örülnmék! De nem vesz el semmit, a cumisüveget és a kispoharat is csak rágja, naponta 4x öltözünk át, a poharazás miatt, mert a fele mellé megy! Így nem tudom normálisan megetetni a gyereket!Muszáj lenne h bekapja a cumisüveget, de nem akarja, vagy nem tudja????
2014. febr. 20. 09:17
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem se fogadja el a cumit a 6 hós lányom, így én is megszenvedtem az itatással. De már nagyon szépen kortyol pohárból. Úgy tudná gyakorolni az ivást, ha többször adsz neki pohárból, de így nem kell neki sok, csak egy-egy korty. A legideálisabb a pici üveg kávéspohár. A szívószálra is meg lehet tanítani, de csak úgy, ha fogod, hogy ne tolja be a szájába jobban. A szívószálból cseppencs a szájába párszor, akkor tudni fogja, hogy honnan jön. Aztán magától szívja. De láttam olyan csőrös itatót, amit 6 hónapos kortól már lehet. Ezt nem próbáltuk, mert a pohár bevált. A székletre pedig a szilva nagyon jó. Én fagyasztottat kevertem más gyümivel, de lehet kapni üveges bébiételben is. Az mindenképp lazítja.
2014. febr. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Vettem neki csőrös itatót is, de ami nem cici, azt nem kapja be! így azt sem.....! Szilvát próbáltam, és a Mira babvizet is most, tegnap volt széklete viszonylag "normális" és sok, valami segített.....kínlódok akkor tovább, ha nincs más választásom! Csak azt nem értem, h 3 hónapig cumisüvegből evett, lefejt tejet...vagyis ismeri!De ha nem kap belőle naponta, elfelejti hogyan kell szívni? Nem értem...pedig minden nap, többször a szájába rakom, h ne felejtse el, és várom h igyon belőle, de nem!csak rágja.....!
2014. febr. 20. 09:25
 7/16 anonim ***** válasza:
Az is lehet ám, hogy fogzik és azért rág mindent, ami a szájába kerül. Amikor annyira nem éhes, akkor éppen rágcsálja, ami a szájába kerül. Lehet nincs is olyan étvágya a fogzás miatt, így inkább csak nyammog, minthogy rendesen egyen. Mert hogy 6 hónaposan azért már ez is időszerű.
2014. febr. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, ja bocsánat, akkor félreolvastam.

Nálunk is borzalmas szorulásos gondok voltak. Volt, hogy szegény babám állt, látszott rajta, hogy nyom és közben sírt. Majd megszakadt a szívem.

A szilva nekünk segített úgy ahogy, de ahhoz 3 napig tömnöm kellett bele a szilvát.

Ami nálunk bejött, egy kis narancslé reggeli előtt, ez az első dolog amit kap. Illetve az első étkezés mindig csak gyümölcs (ha keveset eszik akkor a második is) és csak utána kapja következő alkalommal a zöldség-húsos dolgokat.


Egyébként az enyém sem cumizik egyáltalán. Vettünk neki többféle csőrös poharat, mire az egyikből elkezdett inni. De csak vizet.


Úgyhogy a narancslét mikor adom, akkor felváltva pohárból, kanállal, csőrösből, mikor mi jön be.

2014. febr. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,melyik csőrös pohár jött be?Nekünk a 30 ml kis, műanyag van, azt hiszem Brendonos, de ilyet mindenhol lehet sztem kapni...Van másfajta is?
2014. febr. 20. 10:53
 10/16 A kérdező kommentje:
Mennyi idős babád van? A narancslére én is gondoltam, de sztem ő még kicsi...csak 6 hós múlt! A védőnő cukros kamillateát javasolt, az bizonyos erjedési folyamatokat indít el a bélben, és könnyebben kakil!Sajnos az almán kívül nehezen vesz el más gyümit, de a szilvát és az őszibarackot belecsempészem az almába, így valamennyit megeszik.Tegnap még egy kis préselt meggylevet is raktam hozzá, és úgy adtam neki. Lehet h az segített, nem tudom...!
2014. febr. 20. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!