Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás, cumisüveg?

Szoptatás, cumisüveg?

Figyelt kérdés
6 hós múlt a babám, még szopizik, sokszor keveset, mindig ilyen volt.kb. 3 hónapig fejtem neki, és cumiból adtam, hogy meg tudjon enni olyan mennyiséget, amivel kibír 2,5-3 órát.Mikor elkezdett apadni a tejem, mentve a menthetőt, visszaraktam cicire, azóta megint szopik, sokszor, keveset!Hozzátáplálok, és sajna kevés a folyadék és az anyatej is neki, amiből van pótlásom, kapok donor anyatejet.A cumit nem veszi el, mindent kispohárból kínlódok bele, kevés sikerrel....nagyon nehezen kakil, állandóan nyög, hiszen a kevés folyadékbevitel mellett, keményebb a széklete. Hogyan tudnám elérni nála, hogy vegye el a cumit, és igyon normálisan? Tudom, hogy szopik, és örülhetek...de ez már az ő egészségének a rovására megy! Muszáj lenne megtanulnia, hogy mindkettő van és el kell fogadni...de nem megy neki...aki hasonló helyzetben volt, vagy van ötlete, kérem, írjon!
2014. febr. 20. 08:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A narancslevet van, ahol 6-hósan, van ahol 8-hósan adják. Az enyémnek 7 hósan kezdtem adni, csak nagyon kicsi mennyiségben.

Nekem az Aventes csőrös pohár jött be, mert a "csőr" része vékony lapos (nem olyan kúp formájú) és könnyen be tudja kapni, könnyen tud belőle inni. Imádja!


Ilyen a fej hozzá:

[link]

[link]

2014. febr. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Ugyan ilyet vettem neki....:)Még a színe is ilyen...de tanulnia kell az ivást belőle, mert csak rágja és dörzsöli az ínyéhez.....:)
2014. febr. 20. 15:44
 13/16 anonim ***** válasza:

Pontosan ugyanezt csinálta az enyém is. :-) Hetekig csak rágta és játszott vele. Aztán egyszer csak ivott belőle. 1 kortyot/nap, aztán már 2-3 kortyot is. Az ebédhez mindig felkínáltam neki a vizet többször is. Hangualtfüggő, volt amikor alig ivott vizet, volt amikor minden falat után kellett neki (gondolom az étel mennyire volt száraz, vagy mennyire ízlett neki). Aztán napközben állandóan kínáltam fel neki, óránként. Volt amikor ivott, volt amikor nem. Azt vettem észre, hogy ha volt valami sírás/aktívan játszott/fürdés után mindig szomjas.


Ne aggódj, ami most van, nem lesz mindig így. A babák hetente változnak. Én anno azt hittem, soha nem fog vizet inni a babam. Csak próbáld folyamatosan és egyszer majd csak elkezd inni.

2014. febr. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
:)Viszem utána mindenhova...:)A pohár bejön neki..., hátha egyszer az is, ami benne van, és elkezd végre inni!Tudom, türelem, és kitartás kell hozzá!:)
2014. febr. 20. 16:25
 15/16 anonim ***** válasza:

Mi 14 honapos koraig kinlodtunk ezzel.. O raadasul nem is hizott rendesen, a hajamat teptem, megfogadtam a kistesot raszoktatom mar picinek a cumisuvegre is, mert ennel az is jobb, ha esetleg korabban leszokik a szoptatasrol...

Aztan egyik naprol a masikra elfogadta, MAM-os cumifejet raktunk az uvegre. Hogy emiatt vagy tok veletlen, nem tudom... Addig semmi, semmilyen csoros, poharas megoldas, semmi mas fajta cumifej (nuk, avent, dr brown) - mindent probaltunk.

8 honapnyi kuzdelem volt, kozte a 40 fokos nyarral, cserepes olt a szaja, de akkor sem, csak szopni volt hajlando, abbol is viszont iszonyu keveset es max 5 percet.

2014. febr. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Jesszusom...! Ettől félek én is....most is keveset szopizik, max 5 perc, és ő sem akar elfogadni semmit, ma már a kispoharat is alíg!Pedig 3 hónapig cumisüvegből evett!

Nem értem....sokan azt mondják, hagyjam abba a szoptatást, majd jó éhes lesz, és akkor elveszi!de amíg cici van, nem fogja!:(

2014. febr. 21. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!