Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kismamák, anyukák, apukák,...

Kismamák, anyukák, apukák, tapasztalat?

Figyelt kérdés
35 éves fiatalember vagyok. párommal, új döntöttünk, babát szeretnénk végre. :) ő 24 éves. segíthetnétek abban, hogy mi ilyenkor a teendő. azt azért tudni kell, hogy pár hónapja megint szedi a fogamzásgátló gyogyit. tudom, annak is ki kell tisztulni a szervezetből teljesen. mi a teendő? még tapasztalatlanok vagyunk ebbe kicsit, ezért szeretném a véleményeteket kikérni. írjatok le mindent szép sorban. mindent, aminek köze van a tervezéshez, a kihordáshoz a szüléshez és az utána következő "korszakhoz". gondolok itt ilyenekre- orvoshoz elmenni, oltások, név választás, tervek, segély, tb kártya intézése, praktikák, gyerek ruha és holmi választás vásárlás majd... stb. kicsit tudom, előre szaladtam ebben a témában! előre is köszönöm a segítséget!

2013. máj. 14. 06:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/422 anonim ***** válasza:
74%

Amikor a tabit abba hagyja a parod, abban a honapban nagyobb esellyel jon ossze a baba. A dokim mondta. A hormonok miatt van.

Terhesseg elott rakszuresre mentem.

Aztan egy laza este....es 4het mulva anyuka leszek. :-) ne gprcsolj ra

2013. máj. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/422 Kerria ***** válasza:
92%

Tervezés: Én a gyógyszer után vártam 1 hónapot, hogy teljesen kitisztuljon a szervezet. Aztán hőmérőzéssel (hüvelyi úton) figyeltem a testem jelzéseit. Szerencsére ez nálunk nagyon bevált, abszolút érthető hőgörbém alakult ki, látható volt a peteérés, a mensi,és a köztes nyugalmi állapotok. Így könnyű volt babát tervezni :)


Teherbeesés előtt mindenképp legyen rákszűrés, és ha lehet akkor már az adott dokinál. Ott választasz dokit ahol akarsz... és bár ez költséges, rengeteg rémhírt hallottam olyanokról akiknek nem volt orvosa, emiatt ajánlom.


Terhesség: na azt hosszú lenne leírni, milyen vizsgálatok jönnek sorba. [link]


Szülésről én nem javasolnék se oldalt, se videót, kevés az az ember aki pláne az első gyereknél ne rémissze el. Bár nem voltam híve az apás szülésnek, férjem benn akart lenni, így bent volt. Ma már azt mondom mind a hármunknak jót tett, de ezt az adott feleknek kell eldönteni, erőltetni nem szabad.


Babakelengye: na ez is olyan dolog, hogy rengeteget lehetne írni róla, így egyszerűbb rákeresni. [link]


A támogatásokat a Magyar Államkincstártól kell igényelni, a honlapukon megtaláljátok, mi jár alanyi jogon, mi az ami munkához kötött...

[link]


Névválasztás abba nem akarok segíteni, azt nektek kell tudni, milyen nevek tetszenek, mit szeretnétek neki!

Sok oldalt találsz erre is a neten...

2013. máj. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/422 anonim ***** válasza:
72%
Terhes vitamint is érdemes a próbálkozás kezdete előtt 2-3 hónappal elkezdeni szedni.
2013. máj. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/422 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! még egy kérdés. van valami alkalomhoz illő aranyos tippetek, hogy majd hogy adjuk elő ismerősöknek, barátoknak családnak a nagy hírt, ha ott lesz az ideje? ugyanis mindent titokba csinálunk még... :) nekem, volna egy ötletem...
2013. máj. 29. 07:04
 5/422 anonim ***** válasza:
88%

Szia! nekem van pár ötletem :)

Mi is babát tervezünk, és amíg nem jön addi kitaláltam, hogy hogyan fogjuk közölni a nagyszülőkkel :)

1. Veszek majd egy sima semleges képeslapot, amit ki lehet nyitni aztán ragasztok bele egy kis tükröt és alá szépírással, odaírom majd, hogy Így néz ki egy Nagymama a Nagypapának és a Nagynéniknek Nagybácsiknak, na meg ha élnek még a Dédnagyszülőknek ugyan ez :)

2. Ez nálunk csak b terv: (mi csak akkor szeretnénk közölni, ha túl vagyunk a kritikus időszakon) na szóval elhívnám őket egy kávéra és megkérném titokba a pincért, hogy a számla mellé legyen kedves kitenni az ultrahang képet is!:)

3. Keresnék cumi formájú kulcstartót, amit kis dobozban átadnék :)

4. A többi nem közeli rokonak barátoknak csak simán azt mondanám hogy hamarosan meglátogat minket a gólya 

Több most nem jut az eszembe :) A.

2013. máj. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/422 anonim ***** válasza:
42%

már elég régi kérdés, de talán még aktuális:

a rákszűrést nem kell siettetni, az első vizsgálatkor úgyis megcsinálja az orvos.

igen, szerintem is érdemes orvost választani, 100 körüli a tarifa, ha nincs, ne kezdjetek bele az egészbe, szüléskor 60 vmennyit ad az állam.

az első ultrahang után küld a nőgyógyász a körzeti védőnőhöz, azt nem lehet választan, ott elindul a gépezet, kapsz egy táblázatot időpntokkal, mikor milyen vizsgált lesz, és a védőnő is megy hozzátok, behív rendszeresen, elmondja mit hol kell intézni, tgyás, stb...

a tabletta elhagyásával egyidőben érdemes elkezdeni magzatvédő vitamint, pld gravidát, ez felkészíti a szervezetet, és érdemes átgondolni az életmódot és egészségesebbé tenni, mozgás, alkohol, kávé, cigi, táplálkozás, stb...

érdemes még az elején intimtorna tanfolyamot végezni, és kismama tornára járni.

jót tesz a kismama lelkének egy fórumba regisztrálni, ahol egyidőben szülni készülőkkel cseveghet, pld anyatanya.hu

2013. jún. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/422 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. jún. 28. 12:59
 8/422 anonim ***** válasza:
81%

Kedves utolsó válaszoló, már ne haragudj, de egyáltalán nem kötelező orvost választani, és 100000 Ft-ot adni olyasmiért, amit a TB finanszíroz. Az a 100e máshol is nagyon jó helyen van, ha jön a baba.

Úgy mondom ezt, hogy egyetlen egyszer sem voltam magánrendelésen, nem vettem igénybe fizetős szolgáltatást, mégis maximálisan meg vagyok elégedve a terhesgondozás minden momentumával.

2013. jún. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/422 A kérdező kommentje:
az elevitet kötelező szedni? láttam elevites babákat, :) olyan dagik lettek, vagy a fejük nagy :):):):)
2013. júl. 7. 18:55
 10/422 Kerria ***** válasza:
70%

Én femibiont szedtem/szedek. Az első kislányom 50 cm és 2750g :) most pocakban a tesó, és ismét szedem. Mivel elég drága én kb minden másnap szedek csak belőle.


Szedje e minden nap azt konzultáljátok meg a dokival, védőnővel...

2013. júl. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!