Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem akarok szoptatni! Mit...

Nem akarok szoptatni! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
A kisfiam egy éves múlt 4 napja, és már nagyon elegem van, mert őrülten harapja a cicimet, és tudom, hogy elválaszthatnám már, és megmondom őszintén, szeretném is, mert már felemészt ez, annyira tud fájni, mikor belém harap. Hogy lássak neki a dolognak? Elég cicimániás...
2014. márc. 17. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:

először is, hányszor szopizik egy nap? kb mennyi tejed van? próbáltad már úgy, hogy lefejve adod neki?

engem is harapott a fiam nagyon, 11 hónaposan 3 hét alatt leszokott a ciciről. reggel délben este szopizott, majd néha kihagytunk 1-1 déli evést, aztán már este sem kapott és így szép lassan leszokott.

2014. márc. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ő is 3x szopizik, viszont rengeteg tejem van. lefejni nem próbáltam még. Az a baj, hogy éjszaka is ha felébred, csak cicin alszik vissza, nem szopizza, csak bekapja.
2014. márc. 17. 15:31
 3/7 anonim ***** válasza:

1 éves gyereknek éjszaka már nem létszükséglete a cicizés, csupán megszokás. nálunk is volt ilyen :) cumizik egyébként? mert nekem így sikerült leszoktatni az éjszakai cicicumiról. ja még annyit a leválasztásról, hogy mi vettünk beba junior banános ízű gyerekitalt, először idegenkedett tőle, most viszont már követeli, reggel este. a simát nem issza meg. védőnő, gyerekorvos mit mondd a leválasztással kapcsolatban?

szerintem próbálj meg fejni, és itatni. én napról napra egyre kevesebbet és egyre ritkábban fejtem, így szépen elapadt a tejem minden gond nélkül.

2014. márc. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem, nem cumizik, nem is szeretném, ha cumizna. Orvos szerint hadd szopjon még, védőnő detto...

AZ az igazság, hogy én soha nem fejtem még, de szerintem éjjelre fejek neki, pár napig azt kapja, és utána gyerekitalt, ha beállt arra, hogy nincs cici, csak pohár. Remélem, ez jó lesz így.

2014. márc. 18. 12:46
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

had szopizzon??? de hát ha harap és fáj, hogy mondhatnak ilyet? ők talán nem anyák? nem tudják milyen iszonyat fájdalom ha úgy igazán megharapja a mellbimbót???

egyébként én is úgy terveztem, hogy minél tovább szopizik, annál jobb. de ha nem partner akkor nincs mit csinálni.

hajrá!

2014. márc. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én rászóltam határozottan, hogy nem szabad. Ha harap vedd el, ne engedd szopni. Szépen mondd el neki, hogy ez fáj és ha harap nem fog tejcit kapni. Ha kell minden alkalommal mondd el neki. Meg fogja érteni, hogy fáj neked, ha ezt csinálja. Ha egyre kevesebbszer szoptatod lassan elapad a tej, ha fejed akkor gyarapodni fog. Esetleg még kipróbálhatod a bimbóvédőt, bár lehet, hogy a gyerek nem fogja elfogadni. Éjjel ne engedd elaludni rajta. Én is ezt csináltam az elsővel, és nehéz volt leszoktatni.
2014. márc. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%

"éjszaka is ha felébred, csak cicin alszik vissza, nem szopizza, csak bekapja."


Úgy látszik, tudja mi a dolga. Egy férfinek ez természetes.

2014. ápr. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!