Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nehéz volt elfogadnotok?

Nehéz volt elfogadnotok?

Figyelt kérdés
9 hónapig szoptattam a babám,de most úgy tünik nincs elég tejem. Már sir cicin is. Dokinéni tápszert irt. Nagyon szereti első perctől kezdve,és nem sir pocak tele stb. Nekem viszont. nehéz:( Kicsit kudarcként élem meg:( Ugy érzem cserben hagytam,rossz hogy mű cuxcot kell kapjon:(
2014. ápr. 11. 20:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Baromság! Túl sok időd van agyalni! Felnőtt ember vagy, tudnod kell elfogadni azokat a dolgokat, amin nem tudsz változtatni.

Gyerekek milliói nőnek fel azokon a "mű cuccokon".


Nem szeretem az ilyen elmerokkant kérdéseket! Ilyenkor úgy gondolom, ennek az anyának nincs ki mind a 4 kereke! Nem azért nincs tejed, mert nem akartál szoptatni, mert féltetted a melledet...stb. Ennyi volt, bezárt a bolt:)

2014. ápr. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam újszülött kora óta kapott tápit is, mert nagyon kevés tejem volt. Kb. fele-fele arányban kapta mindig. Két és fél hónapig vért izzadtunk, hogy előbb a szopi, utána jön a pótlás. Beszedtem minden bogyót, teát, fejni is próbáltam, de max. 10ml! jött le. Én úgy fogtam fel, hogy használjunk fel minden cseppet, amíg van, de ne éhezzen a baba! Most 16 hónapos, 12 kiló és 90 centi! Mint egy kétéves! hidd el, nem ezen múlik!
2014. ápr. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Who 2 évig ajànlja a szoptatàst..az lehet,de akinek nem adatik meg,az ugorjon a kútba?én amikor még csak terhes voltam,úgy gondoltam,h ha már vannak fogai egy gyereknek,akkor kaját kell ennie,hisz ezért van a foga,nem azért,h a cicimet harapdálja.valahogy engem taszít,amikor két éveseket látok szopizni.nem ítélem el,csak tőlem idegen.szerencsére a lányom is így gondolta,9 hónaposan már ő sem akarta...még mielőtt letámadna valaki,imádom őt,életem értelme,és ha igényelte volna,tovább szoptatom.
2014. ápr. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Gabi86 ***** válasza:
nem is akarok okoskodni,de miért nem adsz neki "rendes" kaját ilyen korban már csak reggel és este "kell" ciciznie?!szerintem csináld azt (nem tudom mennyi tejed van)hogy először szopi aztán tápszer és így szoptatsz is meg a baba pocija is tele van.de ha nem jön semmi arról nem te tehetsz attól nem vagy rossz anya.legyél büszke magadra hogy eddig tudtad.
2014. ápr. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,


így csináltam, de csak sír a mellemen, és éhes marad...

2014. ápr. 16. 07:00
 16/17 anonim ***** válasza:

kérdező, attól mert még cicizni akar, nem feltétlen éhes, lehet közelségre vágyik.

szoktasd le a cicizésről, de ez a dolog nem fog még megváltozni, akkor is fog nyöszizni és ébredni éjszakánként.

és most gondolhatod azt, hogy a saját elméletem védelmében írom ezt, de majd meglátod...

az én 11 hónaposom éjjel folyton felébred, és cicizik. de nem éhes, hanem mert jön a foga... igaz, hogy felébred, és más gyereke is felébred ilyen nehéz fogzási időszakban, de én félálomban cicin visszaaltatom, aki meg tápizza, az nyitott szemmel ringathatja és cumiztathatja a gyereket ezekben a percekben...

amikor ökomami tanácsot adok, sok olyan anyuka tapasztalataival is élek, akik mind könnyűnek találták ezt az időszakot, mert egyszerűen csak elfogadták, ilyen a kisbaba, cicin akar lenni.


kérdezz meg pár olyan anyát, aki sokáig szoptatott. ne egészségügyist, meg tápszerezős anyucit.


ezt fogják mondani, amit én.


én nem ítéllek el azért, mert tápszerezni akarsz. te dolgod. az anya és a baba együtt kell eldöntse, milyen módszert választ.


én azért írtam amit írtam, mert nincs értelme feladnod és lemondanod a szoptatásról, csak mert sír a baba. vagy fogprobléma van, vagy türelmetlen a gyerek, mert érdekli a külvilág.


akkor kevés a tejed, ha a gyerek nem megfelelően gyarapodik, ez a nagy büdös helyzet. gondolom ezt tudnád, és leírtad volna indokként, például.


hidd el, nehezebb éjjel cici nélkül megvígasztalni... én el se tudnám képzelni, hogy a 10 kilós babámat órákig ringassam, vagy felnyissam a szemem éjjel, cumi után kutassak, megmelegítsem netán ha tápi, vagy kapcsolgassam a villanyt, hogy a cumit a gyerek szájába helyezzem bele, és ne a fülébe az éj közepén. én odahúzom magamhoz, cici, és alszunk tovább... azért kalkuláld ezt bele, ha felhagytok a cicizéssel.

2014. ápr. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 xStefix ***** válasza:
Használsz cumisüveget vagy játszócumit? Ha igen, mióta és milyen gyakran?
2014. ápr. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!