Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kisfiam 20 hós és még szopik...

Kisfiam 20 hós és még szopik reggel-este. Igaz szerintem nem sokat szív ki. Hogyan szoktassam le?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy miért nem szoktatom már le.De olyan nehéz,kéri a cicit.Mit csináljak?Egyáltalán szoktassam-e le?
2009. dec. 21. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Ne adj neki és kész. Mondd meg neki hogy nem, vagy adj neki mást. Szerintem ilyen korban már majdnem túl furcsa dolog ez, legalábbis számomra. Egy nagy valószínűséggel már beszélő, járó emberke és szopik... Ha nagyobb lenne már azt mondanám perverz.
2009. dec. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Az én lányom is kéri még a mai napig... 23 hónapos. Mivel már elég kevés a tejem, mondhatni pár milliliter az egész, inkább csak a bújás miatt csinálja szerintem. Kínálj fel neki minél több iható finomságot és egyre kevesebbet fog eszébe jutni. Próbáld ki, hogy mondjuk reggel kakaót adsz neki, közben az öledbe ülteted és cirógatod. Így nem fogja úgy érezni, hogy a szopizás elhagyásával távolabb kerültök egymástól. Átmenetileg akár cumisüveget, vagy csőrös poharat is használhatsz, hogy ne kelljen neki koncentrálni. (Ha már egyébként csak pohárból iszik, akkor is.)
2009. dec. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem az ne zavarjon, hogy mások mit mondanak. Az a kérdés, hogy Te mit szeretnél, mert ha Téged zavar, akkor érdemes csak leszokni. (Hogy hogyan, azt pontosan én sem tudom, nekem a nagy elválasztotta magát, 19 hósan ugyanígy voltunk már rég óta, mint ti, hogy csak reggel-este. Egyik reggel azt mondta, hogy "szia cici", és nem kért többet, igaz ekkor már 6,5 hós volt a kis pocaklakó...
2009. dec. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
2. vagyok, egyetértek a 3. válaszolóval! Ne mások véleménye miatt próbáld meg elválasztani, csak akkor, ha téged is zavar. Különösen, ha mást is eszik már és nincs baj az étvágyával.
2009. dec. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából engem nem zavar,igen,inkább a bújás miatt csinálja szerintem,kb.3 percig tart.Ha felébred,és ha elalszik este.

Az első válaszolónak üzenem,hogy inkább ne válaszolj,ha ilyen bunkó válaszokat tudsz adni....

2009. dec. 22. 10:17
 6/7 A kérdező kommentje:
Első válaszoló: Te egyáltalán anya vagy? Ha igen,nem szeretnék a gyereked lenni.
2009. dec. 22. 10:20
 7/7 xStefix ***** válasza:

Ha saját magától vette így vissza a szopit, akkor ő saját maga választja el magát folyamatosan és lehet, hogy a végső búcsú sincs már messze. Ha téged nem zavar a napi 2x3 perc bújás, akkor szerintem az a legjobb, ha megvárod, míg ő enged el téged.

Én szem szer az igény szerinti szoptatás és elválasztás híve vagyok, úgyhogy én nem erőltetném. Pláne, hogy nincs hiszti vagy unaloműző szopi-túrázás (ezekre sem az elválasztás a megoldás szerintem), csak napi kétszeri rövid megbizonyosodás arról, hogy megvan még anya cicije. :) Szerintem ez a pár perc időben sem megterhelő, sőt, úgy gondolom, a gyerkőc lelki békéje érdekében szükséges és megadható.

Az én lányom 22 hónapos, napi 3x szopik, általában 20-30 perceket. Nekem ez az idő sem hosszú, úgy igazítom a napom, hogy beleférjen. Sőt, nagyon örülök, hogy még gőzerővel együtt vagyunk és mindkettőnknek jó. De ez csak az én személyes véleményem.

Szerintem mindenképp úgy dönts, ahogyan te jónak érzed, ne azért, mert mások így vagy úgy gondolják! Te és a babád vagytok a főszereplők, a ti igényeitek és érzéseitek a fontosak, csakis erre figyelj!

2009. dec. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!