Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kézi vagy elektromos mellszívó...

Piroska és a farkas kérdése:

Kézi vagy elektromos mellszívó, kinek melyik vált be jobban?

Figyelt kérdés
2014. máj. 4. 18:28
1 2
 11/13 anonim válasza:
Mindenképpen elektromos. Mindegy melyik, bérelj egyet. Úgyis elég ha a baba kb. 3 hónapos koráig használod, utána már csak kétségbe esel, ha csak 10 ml tudsz leszívni és azt hiszed a gyereked meg nem lakik jól. Pedig igen, mert ő más technikával szívja és nincs az a gép ami ezt utánozni tudja. Addigra bőven beáll a tejtermelés, ha meg hirtelen megnő az étvágya úgyis erősebben szívja vagy egy-két napig gyakrabban kéri és magától többet termel a mell. Ne aggódj a természet megoldotta, működik magától. Tudom, mert szülésznő vagyok és sokáig (el sem mondom, meddig, mert itthon nem szokás normálisan gondolkodni és addig tenni ameddig a gyerek igényli..) szoptattam. Nem szabad ellenőrizgetni, meg méregetni, ha a baba jól van, akkor eszik eleget. :) Nem halnak éhen 2 nap alatt és úgyis ráérzel, ha már kell pótolni vagy majd mellé táplálni. Ez minden gyereknél más. Te vagy az anyja, te ismered, ne hidd el a sok okosságot amit a környezet tud javasolni. Minden gyerek más, más válik be, próbálkozz és látod, mi válik be nektek és minden okés lesz, elrontani nem tudod. :)
2014. máj. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) A helyzet az, hogy nagy súllyal, 411 grammal született a kislányom, ebből fél kilót fogyott. Kb 1 heteskorától egy hétig tápszert is kapott kiegészítséként, most nemsokára 5 és fél hetes, néhány hete már csak anyatejes. az elmúlt bő hónapban 1 kiló 20 dekát hízott,egy mellből szoptattam, és utána oda adtam neki amit előzőleg a másikból lefejtem. 4 óránként eszik, és a mérleg szerint amit szopizott és amit pótlásként adtam, nem ment 100 gramm fölé együtt a kettő. Most aggódom, h ez a hízás sok, de ha kevesebbet próbálok neki adni, akkor sír...bár már nem méricskélek, mert sokszor megzavart a mérleg. Gondoltam arra, h amit ő kiszív, az több, mint amit én a másikból lefejek, mert érzem, h erősebben szív, mint a vákumos kézi mellszívóm, de mégsem elég neki.
2014. máj. 8. 14:38
 13/13 A kérdező kommentje:
szóval 4100 grammal, na.
2014. máj. 8. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!