Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem akar szopizni a 9 és fél...

Nem akar szopizni a 9 és fél hónapos babám. Mit tegyek ez ellen? Vagy törődjek bele?

Figyelt kérdés
Eddig úgy néz ki az étrendje, hogy tízórai gyümölcs túróval vagy sajttal, ebédre pedig különféle főzeléket kap. Reggeli, uzsonna és vacsi eddig szopi volt. Illetve éjszaka is ha ébred, cicin alszik vissza, de nem eszik, csak megnyugtatja. Tegnap egész nap és ma reggel sem nagyon akart szopizni. Alig tudtam néhány kortyot 'ráerőltetni'. Tegnap uzsonnára gyümölcsös kefírt adtam, mert nem akart szopizni. Mitől lehet? Mit tegyek? Eléggé aggaszt. Lehet a fogzástól? De egyébként rendesen eszik, csak az anyatejjel van baja.
2014. máj. 9. 11:03
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem igényli. Ne keseredj el, már elég anyatejhez jutott, megadtad neki amit kell. Inkább örülj, hogy eszik rendesen, más babát alig lehet rávenni.
2014. máj. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Örülj neki, hogy magától leszokik. A miénk 1 éves és hiába kap napi 3x babakaját, megőrül az anyatejért, rettentően cicifüggő, már zavaróan is...

De akkor sem szoktak szopizni ha tele az orruk, de azt látod, hogy náthás-e, meg akkor sírnak.

2014. máj. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem a szülés után elég kaotikusan jött meg a menzeszem, és volt, amikor bezavart ez a fiamnál, és volt, amikor nem. De észrevehető volt, hogy pár nappal azután, hogy nem kellett neki a tej nekem megjött, aztán ugyanúgy szopizott rendesen. Nálatok nem lehet ez a probléma?
2014. máj. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem menstruálsz? Még as peteérés is bezavarhat. ne add fel, tedd mellre továbbra is, esetleg fejjél ha nem eszik, hogy fenntartsd a termelést.
2014. máj. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 xStefix ***** válasza:
46%

Nem hiszem, hogy ez elválasztódás lenne, sokkal inkább egyfajta sztrájk, valami zavarja a babádat. Úgyhogy lehet, hogy érdemesebb lenne nem beletörődni ebbe, főleg, hogy a babád még nagyrészt anyatejes....

Fogzás is lehet, mindenképp. A fogas kényelmetlenség gyakran épp a cicinek szól és nem a szilárdnak. Látsz rajta valamit? Nem rágcsál mindent? Próbáltad már kenni valamivel, vagy rágókát adni neki?

A mesid is okozhatja.

Vagy bármi egyéb! Nem történt az elmúlt napokban valami változás? Veled, a körülményeitekben, vagy a babáddal?

2014. máj. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk is ez a helyzet, 9 hónapos a fiam. 3. baba, mindegyik nagy sokáig szopizott, a középsőm 15 hónaposan választotta el magát. Már 7 hetesen kibújtak a fogai, azóta vannak a gondok. Eleinte csak nem gyarapodott, 5 hónaposan ki kellett egészítenem a tejet tápszerrel, szerencsére csak este és keveset kapott (60 ml). 6 hónaposan elkezdett gyarapodni végre, mikor a főzeléket, gyümit bevezettük. 8 hósan jött egy sztrájk, volt egy kis piros torok, 3 nap alatt rendbe hoztuk, de akkor lecsökkent a cicizés a napi 4-5-ről reggel/estére. Szomorú voltam, de elkezdtem kispohárból itatni, mert addig folyadék a tej volt. Így ment egy darabig, majd jött egy újabb sztrájk, már 1 hete tart. Nem hajlandó már elfogadni, ha mégis, csak játszik vele, ráharap -2 foga van, elég gáz, erősen harap :(-úgyhogy nekem semmi nem jött be. Sajnálom, mert van még tejem, és szerettem volna kicsit még szoptatni. Nem tudom erőltetni, mert csak sír. Valószínűleg nálunk a középsőm miatt lehet, többször meghúzta a haját, ráütött szopi közben(testvérféltékenység dúlt erősen), mostanában már nem, de folyton játszik, berreg, autózik, a kicsit meg annyira érdekli:) Miután ő is velem van egész nap, csak akkor tudtam nyugodtan megszoptatni a kicsit, amikor a középső aludt, vagy a kicsi félálomban volt. Nekem sajnos a védőnő sem segített, elválasztotta magát, közölte. Engem is érdekelne, ha valaki jó tippet tudna adni, van-e még esély rá, hogy újra szopizni kezdene. :( Bocs az offért!
2014. máj. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még annyit kifelejtettem, hogy nálam 2 hónapos kora óta van menzesz, tehát nem az zavart be :(
2014. máj. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Már szerencsére újra rendesen szopizik, a foga zavarhatott be, az elmúlt 1 hétben jött ki neki alul és felül is.

Illetve, ahogy egyik válaszban olvastam, az is okozhatta a gondot, hogy lakásból házba költöztünk. És a változást így dolgozta föl. :)

2014. máj. 18. 11:37
 9/9 xStefix ***** válasza:
Gratulálok. :)
2014. máj. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!