Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fekve szoptatás pro és kontra?...

Fekve szoptatás pro és kontra? Megijedtem.

Figyelt kérdés

Kisbabám 8 hetes és 3 szor kelünk este. Olyan szinten vagyok fáradt, hogy beülni a fotelbe sincs eröm vele hogy azt az etetésenként egy órát ébren legyek vele.. Éjjel nagyon hamar bealszik a cicin és èhes marad, ha meg ébresztgetem akkor utána nem nagyon akar vissza aludni, így jött az hogy kiveszem magam mellé és fekve szoptatok .

Ma reggel egy jó nagy tejtócsa volt a feje alatt, szörcsögött és rengeteget böfögött és kapálózott, hangosan sírt, mint amikor valami fáj... Így azt se tudom mikor lenne a következö etetès, mert ugye szinte egész éjjel cicizgetett..

Ami a baj, az az hogy én se pihentem ki magam, hogy jobban bírjam, vérszegény vagyok és nincs segítségem ésnagyon büntudatom van, hogy fájdalmat okozok neki és összezavarom a kis ritmusát...

Hogyan hozzam rendbe, hogyan állítsam vissza az éjszakai saját ágyában alvásra?

Amùgy szépen hízik, megvan a 2 kg plusz, de kis súllyal született 8 hónapra, így most 4,7kg ha ez számit.

Segítsegek kérlek!


2014. máj. 17. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
a vérszegénységet kezeltesd midnenképp, tremélem szede a kismama vitamint. Általában azért alakul ki vérszegénység mert a tejben kiválasztódik minden. Nappal aludj amikor ö is alszik, igy nem leszel olyan fáradt és ne hagyd egész éjszaka a melleden.
2014. máj. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Ne ébresztgesd...amikor kéri, add neki a cicit..amikor alszik, próbálj Te is...majd visszaálltok a saját ágyra amikor nem szopizik már
2014. máj. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én is fekve szoptatom a babám,10 hetes , elég bukós. Szopi után negyed órára felveszem,hogy függőlegesben legyen kicsit. Néha elég,ha megvárok egy böffenést,ha hallom,hogy levegőt nyelt,mert akkor szokott a legnagyobbakat bukni,ha tele ment levegővel a pocija és kijön neki a tejjel együtt. Így is simán vissza alszik . Bár néha így is bukik,de nem annyit. Vagy megpróbálhatod,hogy többször büfizteted egy szopi alatt.Bár te akkor sem fogsz feküdni.Ez már csak ilyen.
2014. máj. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Velünk ugyanez volt, szintén kisebb súllyal született. Éjjel mindig elaludt szopi közben,de én ülve szoptattam. Néha így is elaludtam,de mindig beraktam a mózesbe(elején nem szerette az àgyàt)...szerintem szoptasd meg és rakd az àgyàba. Tudom, h nehéz meg fàradt vagy,de így jobban tudtok pihenni. Egy idő utàn màr nem fog hamar elaludni szopi közben. Kitartàs!
2014. máj. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát ez nálunk úgy nézett ki, hogy mellettem volt a kiságya, ha éhes lett, már a nyöszörgésre, cupppogásra felébredtem, gyors peluscsere, odatettem magam mellé, fekve megszoptattam, aztán felültem vele az ágyban büfiztetni, közben általában kidőlt és ekkor visszaraktam a saját ágyába. Persze előfordult, hogy bealudtam.
2014. máj. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy simán túleszi magát, ha egész éjjel cumizik rajtad. Próbáld ki, hogy egy éjjel alatt csak egyik ciciből eszik, tehát nem mindig telt ciciből eszik.
2014. máj. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:

A babád még nagyon pici és neki most sokkal inkább rád van szüksége, nem a saját kiságyára meg bármiféle napirendre. Egyáltalán nem baj, hogy magad mellé veszed:), de ha egyelőre még bukogat néha, akkor tényleg jobb, ha éjjel is böfizteted szopi közben/után. Ha már rutinosabb lesz és a gyomorszája is megerősödik, elhagyhatod a böfit is, akkor már nem lesz ilyen gondod.

Ha kipróbálod és beválik majd nektek az együttalvás, hamar megtapasztalhatod, hogy rá fogsz állni az ő alvásritmusára és meglepően kipihent leszel, hiába kelsz majd akár hosszú ideig is éjszakánként. Ennek a módszernek nagy előnye, hogy az anya alvási rendszere alkalmazkodik a babáéhoz, így a következő várható szopi idejére te is éberebb leszel, viszont (mivel minimális mozgással jár így a szoptatás) azonnal vissza fogtok tudni aludni mind a ketten. Nagy kincs tud ez lenni, ha a babád éjszakázós típusnak tűnik majd. :)

2014. máj. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!