Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek gondok voltak a szoptat...

Akinek gondok voltak a szoptatással/tejmennyiséggel, mi volt a probléma?

Figyelt kérdés
Itt arra is gondolok, hogy meddig szoptattatok? elejétől kevés tejetek volt? vagy volt olyan akinek egyáltalán nem volt? ennek mi lehetett az oka? köszi.
2014. máj. 29. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

Nekem az elején elég kevés tejem volt. Nem tudom mennyit ihatott a baba, de szoptatások után 5-10 ml-t tudtam csak lefejni.

Kb 1 hónap után azt mondtam minden megteszek a több tejért ami csak létezik. Édeskömény teát és tejfakasztó teát ittam + vizet, kb 5-6 litert naponta. Már konkrétan hányingerem volt a folyadéktól.

Vettem egy elektromos mellszívót és napi 5-6-szor fejtem, kb fél órákat.

Illetve lefeküdtem pihenni ha a babám engedte, akár a legnagyobb kupiban is és nem agyaltam állandóan a tejtermelésen.


Pár hét alatt szépen beindult a tej, a mélyhűtő mindhárom fiókja tele volt tejjel, igazából fel sem tudtuk használni mindet.


Most 13 hónapos (kb 8 hónapos korától már nem fejek), de még mindig annyi tejem van amennyi kell, még szoptatok napi 4-5ször.

2014. máj. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
az elejétől kezdve nagyon kevés volt, soha nem volt elég egy-egy szoptatásra sem. Teát, bogyót, levest,vizet, Karamalzt stb. mindent próbáltam, fejtem pluszban, egyszerűen nem jött szinte semmi. Segítséget senki nem tudott adni, hogy miért nem megy a dolog, bababarát kórház összes csecsemősével, védőnővel, gyerekorvossal, tanácsadóval beszéltem. Olyat hallottam később, hogy oxitocin miatt lehet ilyen, de biztosat azóta sem tudok.
2014. máj. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Gratulálok első :) ügyes voltál.


Kedves második. és akkor neked nem is indult be? mikortól lett teljesen tápszeres a babád? és az a oxticin-ről beszélsz amit szülésnél adnak?

2014. máj. 29. 11:21
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
izomgyengeség miatt nem tudott szopni a baba. fejéssel pedig max 40 milit tudtam kifacsarni magamból :(
2014. máj. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
En rengeteget szenvedtem a szaporitassal, allandoan a mellemen volt a kislanyom (a legjobb szaporitasi modszer a gyakori mellretetel!!!), alkalmaztam a szaporito fejest is. Vegul 25 honapig szoptattam, volt par hullamvolgy, nemreg tudtam meg az okat: pajzsmirigy-alulmukodes, PCOS. Leven minden tizedik not erint, nem art tudni errol, negfelelo kezelessel a tejtermeles is rendezodhet.
2014. máj. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
2-es vagyok: nem, normális etetésre soha nem volt elég. Úgyhogy orvossal/védőnővel egyeztetve néhány hét után végül a lefejt tejet kapta meg, és utána a tápszert. Addig folyamatosan a kiszáradással fenyegettek minket, mondván a gyerek nem lakik jól. Tisztán tápszeres 5 hónapos korától lett, addig amennyi tejet tudtam fejtem. Igen, a szülésnél kapott oxitocinra mondták, nálam nem igazán indultak be a fájások, oxitocint adták, nagyon sok órán át tartott a szülés végül. Nem tudom, mert hát sokan szülnek oxitocinnal, és tudnak szoptatni, ezt csak egy szoptatási tanácsadó mondta nekem, hogy lehet hogy az én szervezetem így reagált.
2014. máj. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindegyikőtöknek.
2014. máj. 29. 11:31
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
Az első babánál már a kezdetektől kevés tejem volt, fejtem, homeóztam stb de nem lett több, hozzá kellett táplálni, a második babánál császárnál trauma ért, a mellem be sem durrant, egy csepp tejem sem lett sajnos...
2014. máj. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xStefix ***** válasza:
69%

Én a lányomat az elején rossz gyakorlattal szoptattam: időre, állandóan mértem, tápszerrel pótoltam, üveget és cumit is kapott... szóval nem volt meglepő, hogy nem is ment jól a szoptatás, a tejem se volt elég.

Aztán valamikor 2-3 hónapos korában megelégeltem és addig olvastam, telefonáltam, kételkedtem és próbálkoztam, míg végül kikötöttem az igény szerinti és kizárólagos szoptatásnál. És ez végre nálunk is bevált, nagyon gyorsan megoldódott minden gondunk, lett elég tejem. És emellett 180 fokos fordulatot éltem meg a gyerekvállalással, -neveléssel, anyasággal kapcsolatban is, aminek pláne örülök.

Végül 40 hónapig szoptattam őt, és a 2 éves kisfiam is szopizik még.

2014. máj. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!