Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért probléma a teáztatás?

Miért probléma a teáztatás?

Figyelt kérdés

2hónap+1 hetes a lányom és én szoktam neki adni teát.Én főzök neki köménymagból vagy kamillából.Attól függ mire kell,vettem még neki gyógynövényest és azt is kap néha.Nem iszik sokat de muszály mert ha fáj a hasa nagyon sokat segít nekünk.

Nem beszélve arról hogy rengeteget szopik 2 óránként és van hogy előbb is kell neki, de nem adom oda mindig mert fáj a hasa akkor.Nincs összeszakadva mert közel 6kg,KIS HÚSGOMBÓC. Mégis sok anyuka ellenzi és beleszól hogy jaaaj miért kell az a tea.


2013. nov. 16. 14:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
Szia! Az én kisfiam tápszeres volt, így sokszor volt szomjas. Ő is teázott, cukor nélkül csináltam neki. Szerintem sokan azért ellenzik. Semmi baja nem volt tőle, de tudod, mindenki úgy is azt csinálja, amit akar. :)
2013. nov. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Azért szokták mondani, hogy nem kell a tea, mert az elveszi az étvágyat (megtelik a kis gyomra teával, így nem kéri a szopit), vagy hogy rákap az édes ízre, és nem fogja meginni a vizet. De tény, hogy sokat segít hasfájás esetén, én is teáztattam mindkét gyerekemet,amíg a hasfájás tartott.Utána már csak sima vizet adtam.
2013. nov. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Mert anyatejen kívül ennyi idősen nincs teára szüksége. Eltelíti a pocakját, rászokik az édes ízre, kevesebbet fog szopizni. Ha fáj a hasa, arra vannak megfelelő szerek pl. infacol. Nem beszélve arról, hogy kamillát egy év alatti gyereknek kapásból nem adnék...
2013. nov. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%
Ritkán még elmegy, de persze csak ha nincs benne cukor
2013. nov. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én diétáztam a szopi alatt, h ne fájjon a hasa.

A teát azért nem javasolják, m az is okozhat emésztési nehézséget és nincs tápértéke, a tej elapadásához vezet hossz távon.

2013. nov. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 xStefix ***** válasza:
85%

Mert:

- foglalja a helyet az èrtèkesebb ès tartalmasabb anyatej elöl - ez föleg kicsi babàknàl fontos.

- ha sokat kap a baba, csökkenhet az ètvàgya, ami keveset evö babàknàl hàtràny lehet.

- felesleges - az anyatej ugyanùgy oltja a szomjat, de többet tud.

- ha üvegböl adjàk, ès àltalàban abbòl, cumizavart okozhat.

- ha èdesìtik, a baba tùl koràn megszokja az èdesITETT ìzt. A finomìtott cukrot jobb kerülni, mèzet viszont 2 èves korig nem ajànlott adni. A többi cukorfèlèt viszont mèg kevesen hasznàljàk.

- ha az anyuka nem èrt annyira gyògynövènyekhez, esetleg olyat is ad a babànak, ami nem neki valò. - A kamillàval èrdemes òvatosan bànni, mert egyre többen èrzèkenyek rà..

- gyakran pont a hasfàjàsra adott teàk csinàlnak szelet vagy csikaràst.

- ha valaki teàztat, akkor màr nem igèny szerint ès kizàròlag szoptat - viszont a szoptatàst ez a mòdszer tàmogatja leginkàbb.

- ès vègül a legfontosabb: bàrmilyen folyadèk vagy tàplàlèk azonnal kàrosìtani kezdi az anyatejes bèlflòràt, ami miatt fokozòdhat a kòrokozòk ès allergènek bejutàsi esèlye a szervezetbe.

Szerintem ennyi indok több, mint elèg.


Csak tàpszeres babàknàl màs a helyzet, ott szüksèg lehet külön folyadèkra. De ha lehet, nekik is jobb a tiszta vìz.

2013. nov. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 xStefix ***** válasza:
83%

Egyèbkènt èn 4 hònapig òrànkènt szoptattam, de sose volt hasfàjàs. Mindössze többször szoptattam egy mellböl, hogy kiürüljön a mellem ès ne csak az elsötejet kapja a fiam. Brutàl sokat evett, nagyon hìzott, de ìgy is annyi tejem volt, hogy 3 òràs blokkokban kellett szoptatnom.

Kèrdezö, nem lehet, hogy nàlatok is a sok laktòz a gond? Mert arra ez a szopibaràt megoldàs, nem a tea.

2013. nov. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nos,diètázom ès már a tököm van tele hogy csirkèn,krumplin,rizsen èlhetek.

Nem tudom már magam se hogy mi a jò,totál elveszettnek èrzem magam.

2013. nov. 16. 22:58
 9/11 anonim ***** válasza:

Minden anyuka túlesik ezen az első hónapokban... Lehet szoptatás mellett is változatosan étkezni! Amit ki érdemes hagyni, az a tej(fehérje), a tojás, a hüvelyesek, a vörös húsok. Első körben - de legalább 2 hétig, mert az állati fehérjék annyi ideig ürülnek a szervezetből!


A laktóz is gond lehet, ha pl próbálsz colief cseppet és az segít, akkor nagy valószínűséggel az a gond.


Érdemes, ahogy Stefi is írja, ha gyakran kér enni (és még nagyn pici, simán lehet, h óránként eszik, ez is normális!) ugyanarra a mellre visszatrni.


Ami a lényeg: szopis babát nem szabad a felmenők tápszeres emlékeihez hasonlóan táplálni, mert annak tápszer lesz a vége (amivel ugyanúgy szenvedhettek, ha allergia miatt fáj a hasa, hiszen az meg tehéntejblől van még akkor is, ha hidrolizált).


Az anyatej rendkívül hamar emésztődik a pici pociban, simán lehet 2 óránként éhes (honnan számolod a két órát, a szopik kezdetétől? ), nem érdemes az órát nézni, gondold csak végig, ha te tésztát eszel, az milyen hamar kiürül, ellenben ha húst, az mennyivel jobban laktat!

2013. nov. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 xStefix ***** válasza:
60%

Elhiszem, hogy nehéz, mert a hasfájós sírás nagyon aggasztó.. És ugye az igazi megoldás az, ha rájön a ember, hogy mi okozza - de ahhoz meg próbálkozni kell.


Kérdező, próbáltad már a babádat igény szerint és csakis szoptatni?

Igazából mindössze 3 dologra kell odafigyelni szopi alatt:

1. Tényleg igény szerint szophasson: akkor és addig, amíg ő akarja. Ez elég időigényes lehet eleinte, de a babának és a tejnek is általában ez a legjobb.

2. Figyelni, hogy alaposan kiürüljön egy mell, mielőtt a másikat adod neki. Ez csak az első hónapokban fontos, amíg a baba meg nem tanul elég ügyesen szopni. (Sőt, később már lusta lesz mindent kienni, de akkor ez már nem lesz gond.)

3. Sose szabad hagyni, hogy túltelítődjön (kerek, feszes, kemény) legyen a mell, mert elzáródás és gyulladás lehet belőle.

Ez a 3 "alapszabálya" van a szoptatásnak, az összes többi már részletkérdés. Mondjuk én még hozzátenném a jó szopis pózt és helyes mellrehelyezést is, de ennyi.

2013. nov. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!