Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » S. O. S. Szopiról történő...

S. O. S. Szopiról történő leszoktatáshoz tudnátok tippeket írni?

Figyelt kérdés
15 hónapos cicifüggő kisfiam már szinte az őrület határát súrolja a cicimániájával. Imádtam/imádom szoptatni, de megszületett bennem az elhatározás, hogy itt a vége. Fáj, tépi, leszedi rólam a pólót, most már sok. Ja, és éjjel rekordmennyiségű ébredés van, és csak cicin alszik vissza. Kezdetben az éjjeli szopiról akarnám leszoktatni, mert nem akarom egyik napról a másikra elvenni Tőle. Ötleteiteket köszönöm.
2014. jún. 24. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Apa kell fel hozzá, és megkínálja vízzel. Pár éjszakát kell csak kibírni és megszokja hogy nincs cici.
2014. jún. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet. Te hogyan folytatnád, hogyha az éjjeli szopikról sikeresen leszokna? Még reggel, a deles alvása előtt és az esti alvás előtt szopizik menetrendszerűen, és persze nap közben, amikor csak eszébe jut, jön, szinte kerget, annyira kell Neki a cici. Szval melyik szopit vennéd el legközelebb? Köszi
2014. jún. 24. 12:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez a helyzet, bár még csak 1éves. A bolt közepén is cibálja a polómat, aztán ha nem kap levágja magát és üvölt. Éjjel 3x szopizik, kistesó meg úton van. Én is az " apa adjon vizet neki" ötletet kaptam, csak sajnos a férjem hajnalban megy dolgozni és pont mostanában léptették elő, van rá 1hónapja, hogy átvegye a céget, szóval nem hinném, hogy fel fog kelni a gyerekhez éjjel.

Én is nagyon szívesen veszem az ötleteket :)

Nappal Te hányszor adsze neki? Védőnő mondta, hogy csak az ebéd utáni alváshoz és este kapjon. De sajnos még nem gyűjtöttem elég erőt, és 4x is kihisztizi magának.

2014. jún. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem a fiam annó egész jól vette az akadályt, bár következetesek kell lenni, ha elveszel egy cicizést akkor azt semmilyen hiszti árán ne ad vissza. Először az éjszakairól,szoktattam le vízzel, aztán napközben nem adtam neki, csak reggel és este. A reggeli volt a következő amit elhagytuk. Az esti maradt egy darabig. Ha cicizni akart kapott inni, volt hiszti miatta, de nem ért el vele semmit így elég gyorsan feladta.sokszor bejött hogy eltereltem a figyelmét róla, el is feledkezett a dologról. Nálunk 1,5-2 hónap volt mire be tudtuk fejezni.
2014. jún. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es! Mennyi idős volt a kisfiad? Mert attól félek, pici még a kisfiam az elválasztáshoz. 15 hós.
2014. jún. 24. 16:47
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha már tényleg nagyon eleged van, akkor elég erősnek kell lennie az elhatározásodnak, hogy éjjel nincs cici és pont. Akkor sem, ha sír. Nem kell rácsukni az ajtót, vele lehet maradni, lehet ringatni, énekelni neki, bármit, de cici nincs. Én mindkét gyerekemmel eljutottam erre a pontra 1 éves korukban, nem volt egyszerű, de kőkemény volt az elhatározás, mert már nagyon szenvedtem.

Egy 15 hónapos pedig objektíven nézve nem kicsi már az elválasztáshoz. Ha te szeretnéd még szoptatni, az más, de ha nem, akkor léleknyugalommal abba lehet hagyni. Az én ismerőseim túlnyomó többsége 1-1,5 év között fejezte be a szoptatást.

A nappaliakról való leszoktatáshoz nem tudok tanácsot adni, nekünk ilyen problémánk nem volt, csak az éjjeliekkel.

2014. jún. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as! Az én kisfiam ma rekordot döntött, igaz, hogy napokig beteg volt, ma még gyengének tűnt, de délután 10 percenként jött a pólómba kukucskálni, és hisztizett, ha nem adtam Neki. Szval azt kérdezed, Ő hányszor szopizik, a Te babád csak 4x. Óh, bárcsak én is azt írhatnám, hogy 3x vagy 4x, de nem, semmi rendszer nincs benne, milliószor. Vannak olyan napok, amikor feladom a küzdelmet, én is várom a kistesót, fáradt vagyok, olyankor pihenek, a kisfiam pedig szopizik. De ez azért nem mindennapos.
2014. jún. 24. 21:51
 8/8 anonim ***** válasza:
4 es vagyok. 13 hónapos volt mikor elkezdtük. Ő is elég sokat lógott rajtam, az első lépés az volt, hogy nem kapott cicit csak úgy, nem vigasztaltam nyugtattam cicivel már kisebb korában sem. Nálatok inkább ez a helyzet, hogy a cici a megnyugvás.
2014. jún. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!