Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti hány éves korig tartjátok...

Ti hány éves korig tartjátok normálisnak a szoptatást?

Figyelt kérdés

Az én gyermekem már túl van a két és fél éven, és még mindig cicizik. Napközben van hogy egyáltalán nem, de a két alváshoz és reggelente igényli.


Nagyon szeretek szoptatni, de nem tudom, nem lesz-e probléma ezzel az óvodában, mert szeptemberben kezdi. Ott hogy lesz az alvás? Kicsit aggódom.



2014. jún. 25. 15:01
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
78%
Én nem tudtam sokáig szoptatni, de ha tudtam volna, akkor sem szerettem volna 1 évnél tovább. Nekem 2 éves a fiam, olyan nagy, önálló gyerek, olyan messze van már a babakortól, hogy el sem tudom képzelni, hogy ekkora gyerek szopjon. Az oviban szerintem egyébként nem lesz gond, tudni fogja, hogy te nem vagy ott, nincs mell, nem is fogja igényelni.
2014. jún. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
75%
Kb. a csecsemőkor végéig, tehát 1 éves korig.
2014. jún. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Biztosan azért is ragaszkodom ennyire a szoptatáshoz (hogy odabújjon), mert az első babának 24 hetes magzati korban elvesztettük.


Tudom, hogy sokan furcsállják, hogy egy ekkora gyerek szopizik, és ahogy mondtad, már nem baba, de nagyon félek az elválasztástól. Egyszerűen bepánikolok, ha arra gondolok, hogy nekem kell őt "ellöknöm" magamtól. Anno megfogadtam, hogy megvárom, amíg ő nem kéri majd, de azért mindennek van egy határa. :)

2014. jún. 25. 15:08
 4/33 anonim ***** válasza:
73%

Igen, én is max. 1 éves koráig szeretném szoptatni a kisfiam.

Amikor már eszik mindent szerintem felesleges. Tudom, hogy nemcsak a táplálásról szól. De össze lehet bújni a gyerkőccel anélkül is, hogy cicizne. Nem kell.

2014. jún. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy össze lehet bújni, csak amúgy is annyira hisztis egy kiscsávó, hogy rosszabb, mint 3 lány. :) Kiharcol mindent. Pedig lassan tényleg el kell hagynunk.
2014. jún. 25. 15:11
 6/33 anonim ***** válasza:
60%
A tesom gyereke is osszel kezdi az ovit es meg mindig szopizik ez van majd magatol elvalik ha nem lesztek egyutt annyit :)
2014. jún. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
89%

A kommentedből is kiderül, hogy ez már inkább az anyáról szól és neki fontos és jó (jobb).

Szeretetet, törődést szoptatás nélkül is lehet adni/kapni!

2014. jún. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
89%
A szoptatás, de ezenkívül minden babás dolog akkora vitákat vált ki, mintha az agressziótól bárkinek jobb lenne :(. Igazából részemről kb 1-1,5 éves kor az amikor abba hagytam/abba fogom hagyni a szoptatást, de úgy gondolom, hogy mindenki a legjobbat akarja a gyerekének és eszerint jár el, ha te úgy gondolod, hogy mindkettőtöknek jó, akkor szoptasd és ne törődj senki véleményével, max a déli alvásnál majd nem kap, ez lesz a ti kis esti rituálétok. A fiam mind a mai napig (3,5 éves ) úgy alszik el, hogy birizgálja a hajam, érdekes módon, bölcsiben, oviban el tud enélkül is aludni :). Biztos lesz aki megszól emiatt, de ne foglalkozz vele. Nekem anyósom már akkor jajgatott amikor 9 hónapos volt a fiam és még szopizott, hát kb nem érdekelt 15 hós koráig szopizott. Ma már az is baj, ha tudsz szoptatni és szoptatsz, az is ha valami gond van és nem tudsz szoptatni és tápszert adsz a gyerkőcnek.
2014. jún. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Én is abban bízom, hogy ő szokik le róla! Azt jobban elviselném. :)
2014. jún. 25. 15:12
 10/33 A kérdező kommentje:
Nem én nem engedem el, én nem erőltettem rá soha semmit, ő igényli nagyon. És persze én is szeretem, nem teher, csak valahogy egy nyomást is érzek a környezetem felől (és az internetről), hogy egy ennyi idős gyereknél "ciki" a cicizés.
2014. jún. 25. 15:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!