Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás pótlásaként kecskete...

Szoptatás pótlásaként kecsketejet adnátok csecsemőnek?

Figyelt kérdés
3 hós ikrek, nincs már elég tejem. Úgy néz ki egyikük tejérzékeny, legalábbis ha én fogyasztottam tejet akkor kicsi vércsík volt a kakiban. Gyerekorvos több tápszert javasolt, de elég hasfájósak a táptól és nyűgösek, kaki sem volt több napig. Kecsketejet javasoltak pótlásnak, nem állandó etetésre, mivel vashiányt okozhat. De a kecsketejet kell hígítani? Hogy lehet adni a babáknak?

2014. júl. 18. 19:23
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

HA-s tápszert kaptunk a dokitól, amire nagy betűkkel rá van írva, hogy NEM megfelelő tejallergiás csecsemők táplálására. Anyatejet nem kapunk, mert nincs, csak a sajátom, amit igyekszem szaporítani. Iszom a szaporító teákat, szedem a legdrágább bogyókat is, kizártam az étrendemből mindent, ami tejet, tejport vagy bármilyen tejszármazékot tartalmaz.

Most nincs is gond, csak volt kétszer és nem szeretnék nagyobb bajt. Nenatal tápszert és HA1-et kapunk.

Nem, nem doki javasolta a kecsketejet, más anyuka, akinek hasonló gondja volt.

Dokinál olyat tapasztaltam, hogy a Milumil SOM tápot írta fel, ami az ő gépe szerint CSAK ÉS KIZÁRÓLAG 6 hós korig, anyatej helyettesítő tápként adható. Kiváltottam, a dobozán kuva nagy betűkkel: NE ALKALMAZZA 6 hó alatt, és NEM helyettesíti az anyatejet. Na, akkor kinek higgyek? A dokinak, vagy a tápszerkészítőknek?? Ezek után lehet bízni a tápszerekben?? Végül is csak vegyi úton előállított mesterséges dolgok, nem? Szóval én azt sem szeretem nagyon. Ez olyan, mint az édesítőszer. Mesterséges. Jó ilyennel tömni a gyereket. Tudom, tudom milliók felnőttek már tápszerről, nem lett semmi bajuk. (Mitől vagyunk rákosak?)

2014. júl. 19. 13:08
 12/25 anonim ***** válasza:
25%
te nem vagy normális :D
2014. júl. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Az lehet.
2014. júl. 19. 14:20
 14/25 Julie S ***** válasza:
A kecsketej osszetetele nem az emberi csecsemo igenyeihez van "igazitva". A tapszereket azert megis csak probaljak ugy kesziteni, hogy megfelelo legyen a csecsemok taplalasara. Ha meg nem vagy elegedett a gyerekorvosotokkal, akkor keress egy jobbat, megbizhatobbat!
2014. júl. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Mivel nincs hivatalosan megállapítva a tejallergia, a gyerekorvosotok nem is írhatja ki a megfelelő tápszert.

Egy nagyon közeli barátnőm ikrei is tejallergiásak, 10 hónapig fejte nekik az anyatejet, ez idő alatt ő sem ehetett semmilyen tejes dolgot tartalmazó dolgot. Ezt nagyon helyesen csinálod!

De, erre tényleg nagyon speciális tápszer van kitalálva.

A srácai 2,5 évesek, egyikük kinőtte, már HA-s tápszert ihat, de a másik nem. Sajt az egyetlen tejtermék, amit kaphatnak az orvos engedélyével.

A HA-s tápszerek csak hipoallergének, könnyebben emészthetőbbek, enyhe emésztési problémákon segítenek, de tejallergiás csecsemőknek nem jó!

Erre gyógytápszert szoktak adni, ami megállapított allergiánál 90%-os támogatású 300 Ft körül van egy doboz.

Kérlek, a gyerekeid érdekében inkább vidd őket a megfelelő szakemberhez, ne a gyerekorvosnál kísérletezzetek millió tápszerrel drága pénzért, mert nem lesz jó!

A kisbabáid nem éhezhetnek, le legyél ennyire ellene a tápszernek! Ráadásul, ha igazolódik az allergia ténye, 1 éves korig, egy újabb terhelésig, még tejterméket sem kaphatnak, viszont szükségük van a fehérjére és a vitaminokra. 8 hónapos korukig napi 3x kell még tej alapú étkezés nekik! Nálatok kiesnek a tejpépek is!

Ne kecske, meg női tejjel kísérletezz, hanem vidd őket orvoshoz!

2014. júl. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

[link]


Nektek nem jó a SOM tápszer, még messze nem érik el a hat hónapot a babák. Terhelés kell és a betegség megállapítása, a szakember fog javaslatot tenni a tápszerre.

2014. júl. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Én is ezt mondtam a dokinak, aki csak annyit vágott rá, h neki a gépben az van, h adhatom a somot, nem ad mást.

Feküdjek be egy hétre Miskolcra az egyik gyerekkel, és kész.És addig a másikkal mi lesz?? Na erre már nem válaszolt.

2014. júl. 19. 17:31
 18/25 anonim ***** válasza:
Nem bogyóktól vagy teától lesz több tejed, hanem ha minél többet mellen vannak a babák!!!
2014. júl. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Mivel ikrek, mind a kettőt terhelni fogják!

Tudom, hogy nem a legjobb kórházban tartani őket, de ez nem is egy hét, csak két nap. Az ikreknél ugyanazt a protokollt követik, ha az egyik tejallergiás, a tesót is úgy kezelik. Mind a két babának kell a tejterheléses vizsgálat. A gyerekdokinak már rég beutalót kellett volna adnia rá, nem vaktában, (ráadásul rossz) tápszert felírni!

Ráadásul, a női tejet is csak receptre kaphatnátok, ha ennyire ostoba a dokitok, úgyse tenné!

Érdeklődj a kórházban a terheléses vizsgálatról és ha kell, üsd ki a dokiból a beutalót!

2014. júl. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom, tudom milliók felnőttek már tápszerről, nem lett semmi bajuk. (Mitől vagyunk rákosak?)"

Na, nem a tápszertől azt is elhiheted.

Hallottál már atombombáról, atomkísérletekről, bizonyos atomkatasztrófákról (Csernobil például, vagy nem régiben történt más kontinensen is ilyen). Na attól! Ugyanis az bejut a légkörbe, akárhol is történik ilyen, abból mindenki ugyanúgy kapott, csak akik a környéken voltak, a közvetlen közelben, ők többet, nem véletlenül halt meg az összes szinte rákos megbetegedésben. Szóval nyugodj meg, rákos nem ettől lesz, ha az lesz. Illetve megkérdezném, hogy hány ember lett rákos úgy, hogy tápszert soha nem látott. Lehet hogy meglepődnél, hogy olyan is van!

És nyugodj meg, a kecsketej nem kedvező hatásaival előbb találkoznál lehet, minthogy a gyereked tápszer miatt legyen rákos.

Amúgy ezzel az erővel semmit ne vegyél boltban, mert ma már szinte semmi nem természetes vagy csak természetes. Termeld otthon a gyümölcsöt, zöldséget, állíts be disznót, tehenet, etesd a saját magad által termelt takarmánnyal, aztán lehet hogy kevésbé lesz a családod kitéve különböző mesterséges dolgokkal! Na, vajon megcsinálnád?:)

2014. júl. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!