Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kecsketejet mikortól kaphat...

Kecsketejet mikortól kaphat egy kisgyerek/kisbaba?

Figyelt kérdés
Köszi!
2014. máj. 22. 10:25
 1/8 Tica0121 ***** válasza:
74%
Biztosan le leszek pontozva, de: a kecsketej összetétele hasonlít legjobban az anyatejére, ezt tejérzékenyek is kaphatják és nagyon magas a tápanyag tartalma. Én már adom a kicsimnek napi rendszerességgel kb 2 hónapja és most 9 hónapos. Szerintem nyugodtan lehet adni...
2014. máj. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Én is le leszek pontozva. A kecsketej valóban hasonlít a humán anyatejre, és rákbetegeknek is adott immunerősítő. Én ugyan csak 2 éves kor után adtam, mert addig volt anyatej, de úgy tudom, régebben a kórházak újszülött-osztályára is vitték, újszülötteknek. Amikor nem volt anyatej. Erdélyben, ha az édesanya nem szoptathatott, kecsketejet kapott a baba.


Arra kell figyelni, de arra nagyon, hogy kizárólag forralás után adható. Én 1 éves kor körül minden szívbaj nélkül adnám.

2014. máj. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal. Milyen idős a pici?

Én is ezeket hallottam több forrásból is a kecsketejről, amit itt már leírtak, én személy szerint 1 éves koráig várnék vele. Ha meg már elmúlt, akkor egész nyugodtan próbáld meg, ízlik-e neki.

2014. máj. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1 éves kor után.
2014. máj. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
9 hónapos és nagyon cici függő, szilárdból elég keveseket eszik, nehezen szokja...a cici a mindene, de néha kevés már neki, tápszertől szó szerint öklendezik, így erre gondoltam, hátha meginná kiegészítésként...
2014. máj. 22. 14:23
 6/8 A kérdező kommentje:
NAGYON KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT !!
2014. máj. 22. 14:23
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látszik inkább én leszek lepontozva, nem a kecsketejpártiak (:)), de én nem adnék neki több okból sem:


1. Lehet, hogy régen ezt adták a babáknak, de nem véletlen, hogy most már tápszert adnak és nem kecsketejet.

2. Lehet, hogy nagyon sok tápanyag van benne, de a kecske gyakorlatilag mindent megeszik amit csak ér a különböző gazoktól kezdve a nejlon szatyorig mindent. Tehát ha nem szigorúan ellenőrzött körülmények között, elzárva (szegény kecske :( ) tartott állatról van szó, akkor ki tudja mihez jutott hozzá.

3. Vashiányt okoz, bár a vasat lehet pótolni.

4. És végül: a szakértők véleménye erősen megoszlik a témában. Márpedig ameddig van jelentős mennyiségű hozzáértő ember, aki azt álltja, hogy árt a babámnak, akkor hiába vannak valamivel többen akik szerint nem, én akkor sem fogok kockáztatni feleslegesen....



... és az utolsó szón van hangsúly.. feleslegesen... ha tényleg nem eszik meg semmilyen tápszert és kevés az anyatej, akkor persze lehet, hogy nincs más választásod, de erről az orvossal kéne konzultálni.

2014. máj. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó Neked is!! Én tuti nem foglak lepontozni!! Sajna semmit nem fogad el:s holnap a dokival is egyeztetek majd!! Köszi Neked is!!
2014. máj. 22. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!