Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Segítség, igény szerinti...

Segítség, igény szerinti szoptatás ellenére 4,5 hónapra elapad a tejem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kérem, írjon aki vissza tudta hozni a tejtermelését vagy igény szerinti szoptatás bevált nála!!!!


Én igény szerint szoptattam, eleinte éjjel-nappal, ha kellett óràkon át és imádtam. A baba gyönyörűen fejlődött, semmin se kellett görcsölnöm 4 hónapig. Megetettem, ha èhesen sìrt és tökèletes volt. Sose mèricskèltem mennyit eszik. De most 4.5 hónaposan vàlsàgba jutottunk mègis. Elrontottam, mert nem vettem èszre időben, hogy màr nem jelzi, ha èhes. Megszoktam, hogy nem kell az óràt nèzni ès az elmúlt hetekben biztos, hogy sokszor éhes maradt. De nem szólt. Vagy szólt, de màr nem azzal a bizonyos síràssal, ami csak a cicizèsre szólt. Ha ingerült volt, a fogàra fogtam, ami règóta kínozta, de lehet hogy màr az èhsèget jelezte. Egyszercsak ràjöttem, hogy hetek óta nem hízik ès sokszor èhes anèlkül hogy sírna. Azonnal elkezdtem gyakran megkínàlni cicivel, ès rögtön lett szèklete. De mèrem ès teljesen bepànikoltam, mert csak 400-500 ml-t eszik meg egy nap a minimális 720 helyett. Már ordít ha cicire teszem ès akkor se kèri ha csöpög. Szerintem már règóta kevés ès nehezen kap eleget. Teljesen kètsègbe estem. Ha èszrevettem volna, hogy èhes sírás nèlkül is, nem kezdek el apadni. Mèg nem pótolok, mert elkezdett hízni végre, de annyira rettegek, hogy már ettől is elapadhatok. Ez a méregetès a halàlom. Hogyan etessem úgy, hogy ne undorodjon meg a sok kínàlàstól, ha nem jelzim hogy èhes? Tegnap már együtt sírtunk, mert èhesen szívogatta az egyik plüssjàtèkot, de a csöpögő cicim nem kellett neki. Egèsz nap alig evett, szinte semmit nem tudtam lemèrni. Èhes volt. Pedig úgy tűnt, tökèletes az igèny sz-i szoptatás és az is lett volna, ha èszreveszem, hogy màskènt jelzi az igènyèt. Gyorsan vettünk egy elektromos mellszívót, mert így elapad a tejem, ha nem szívja ki a baba. Aztán ha újra bőven lesz tejem, talán újra örömmel fog szopizni. Èn úgy imàdtam szoptatni. Ès ő is èlvezte. Mègis elrontottam. Ha mèg lesz visszaút, màskènt csinàlom, lesz igèny szerinti szopi, de jobban figyelem az óràt ès azt is, hogy vàltoznak a babàm jelzèsei ès már nem minden igènyèt síràssal jelzi. Pótlàst próbàlok csak anyatejet adni, de attól is fèlek, mert minèl jóllakottabb, annàl kevesebbet fog szopni ès elapadok. De beszerzek tápszert is, mert tegnap rettegtem, hogy elapadok az idegtől ès semmit nem tudok neki enni adni. Valószínű nem dőlne össze a világ, ha nem lenne többè tejem, de nekem nagyon hiànyoznànak azok a szerelmes szopis óràk. Mèg korai lenne levàlni. Ès neki is jó volt, tudom. És nagyon bànt, hogy elvesztette eztt az örömet.

Még csak annyit, hogy amíg jelezte sírással az éhséget, az első 1-1,5 hónap után fokozatosan ő maga állt be a 3 órás időközökre, ezért sem néztem az időt az utóbbi időben, annyira bíztam a természetben és abban, hogy ha éhes, jelzi. Jelezte is, csak nem vettem észre, hogy már nem sírással. Mindezt arra írom, hogy szerintem akkoriban elkezdett apadni a tejem, amikor kezdett kihagyni étkezéseket azért, mert nem tudtam hogy éhes és nem etettem meg. De persze csak találgatok az okot illetően. Sokat fogytam is, talán ez is gond, most már csak 2-3 kg plusz van rajtam, amúgy 18-atz híztam a terhesség alatt. Sajnos még az se volt sok, mert sovány alkat vagyok, nagyon kicsi mellel, nem hittem volna azt se, hogy képes leszek szoptatni. De egész idáig olyan tökéletesen ment, annyira szépen fejlődött, hízott, azt hittem, jól csinálom. Az már gyanús volt, hogy 2,5 hónaposan megjött a menzeszem, szerintem akkor kezdett nap közben több időt kihagyni, mert minden érdekelte és eltelt több, mint 4 óra 1-1 szoptatás közt bizonyos alkalmakkal (nem mindig). Valószínű most, hogy nagyobb, a tej íze is zavarja, ami a menzesz alatt megváltozik. Igazából a mostani krízis is a legutóbbi menzesszel lett nyilvánvaló, de elmúlt a menzeszem már jópár napja, mégis ordít, már attól is, ha megsejti, hogy etetni akarom. Tegnap éjszaka 2 óránként keltettem, így evett 200 ml-t, de nap közben csak 20-40-eket evett egész este 10-ig, kb. 100-150 ml-t evett meg és csak éjjel volt hajlandó újra rendesebben szopni. Amikor nyugodt és álmosabb, akkor szívesebben szopik, de akkor meg bealszik:( El fogom így apadni. Most 13:17 és még csak 170 ml van benne. Megőrülök, eddig sose méregettem a ml-eket,ettől begolyózok.



2014. aug. 22. 13:19
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, én csak azt hittem, hogy kevés a tejem és emiatt annyira bestresszeltem, hogy a tejleadó reflex nem működött és akkor már tényleg éhezett a baba. Amíg meg nem nyugodtam, mert onnan kezdve minden rendbe jött. Szerencsére ellenálltam a tápszernek, bár borzasztó volt éhesnek látni a kisbabámat, megérte, mert így nem apadt el a tejem.



[link]


A tápszerezés okai



Fontossági sorrend nélkül.


Az anyukák nagy része nincs tisztában a növekedési ugrás fogalmával, ilyenkor megijed, hogy kevés a tej, és egyből tápszert ad.

Bármilyen egyéb okból is megijed, hogy kevés a tej, és szintén tápszert ad.

Ha eszében sincs megijedni, akkor megijesztik mások, főleg a nagyszülők.

Az órára etetés, éjszakai etetés erőltetett elhagyása miatt csökken a tejmennyiség.

A rossz szopási technika miatt az anya melle kisebesedik, a szoptatás kínszenvedés mindkettőjüknek.

A korábban cumisüvegből etetés miatt a baba nehezebben fogadja el az anyamellet (ezt hívják cumizavarnak).

Mindenki más gyereke jobban fejlődik és hamarabb alussza át az éjszakát, az anya ezért azt hiszi, hogy valami gond van a tejjel.

Az anya egy pár tíz milli kifejt tejet alaposan megtanulmányoz, majd megállapítja, hogy nem elég zsíros a teje. Ez persze igaz is, mert a tej eleje mindig vizesebb, azt felejtik el sokan, hogy a vége a zsírosabb... Nem csak az elejét kell nézni.

A tartalékba fejés miatt a baba túl sok első és túl kevés hátsó tejhez jut, nem hízik eléggé és/vagy hasfájós.

Átmeneti zavar keletkezik, pl. menstruáció miatt megváltozik a tej íze és ezért a baba pár napig nem fogadja el a mellet. Ez idő alatt az anyuka tápszert ad, és elmulasztja a fejést, így a kevesebb fogyasztás miatt kevesebb tej is termelődik akkor, amikor az eredeti probléma már megszűnt, és a baba újra szeretne anyatejet enni.

A gyerekorvosoknak előnyük származik a tápszeres receptek felírásából, ezért rendszerint nem tájékoztatnak megfelelően, és meg sem próbálják lebeszélni az anyukákat a tápszerezésről.

Az anyák egy része félti a mellét, ezért nem is akar sokáig (vagy egyáltalán bármeddig) szoptatni.

És persze van olyan is, hogy valóban túl kevés a tej, mert az anyukának kevés a mirigyállománya - de ez a legritkább esetben fordul elő.


Ezekkel érdemes tisztában lenni, főleg, ha szoptatni akarsz. A gyakorlat ugyanis azt mutatja, hogy túl könnyű a tápszerhez nyúlni, ezért bármelyik is a probléma, hamar feladja az ember, és tápszerezés mellett már egyre kevesebb esély van visszaállni a kizárólagos szoptatásra.

2014. okt. 19. 04:09
 12/13 A kérdező kommentje:
Engem az anyósom ijesztett meg, mert amikor 3 napig nem bírtam a gyerekkel, megkérdezte, hogy nem lehet, hogy kevés már neki a tejem? Ez addig nem nagyon jutott eszembe, de rá kellett jönnöm, hogy te jó ég, tényleg éhes a gyerek. Persze, éhes volt, mert nem jelezte hogy az, én meg nem adtam neki mindig időben, de ez rendeződött is azzal, hogy elkezdtem gyakran megkínálni. 1 hét alatt hízott is egy csomót, csakhogy akkor már mértem az evett mennyiséget, amitől bepánikoltam, mert nem az előírt testtömegenkénti x volt és hiába hízott, máris igazolni látszott, hogy apad a tejem és ettől lettem igazán csak stresszes és a tejleadó reflexnek annyi volt, a baba elkezdte a szopisztrájkot, hiszen nem jött a tej, én ettől még görcsösebb lettem, kész ördögi kör. Csak az mentett meg, hogy megértettem a mell működését, és hogy nem tud kifogyni.
2014. okt. 19. 04:14
 13/13 A kérdező kommentje:

[link]


Az ő írásai nagyon sokat segítettek.

2014. okt. 19. 04:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!