Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Még nincs gyerekem, ezért...

Még nincs gyerekem, ezért lehet rosszul gondolom, de! Szerintetek? Nővérem 2hetes kislányát 1 akár 2 órán át szoptatja, mert 3perc szopi, aztán 5perc szundi.

Figyelt kérdés
aztán persze ébresztgeti, és a pici megint bealszik.én úgy gondolom ez nem jó így.ha igazán éhes lenne rendesen szopizna,és utána aludna.nem?így az egésznapjuk szopizással tellik.és az éjszakák is.
2010. jan. 16. 23:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan baba,aki aluszékony pl attól,h besárgult.Ilyenkor muszáj ébresztgetni,mert muszáj szopnia.
2010. jan. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
nem erről nincs szó.
2010. jan. 16. 23:37
 3/25 anonim ***** válasza:
38%
Jól tudod,és a baba pocakjának sem tesz jót,mert sosem tud "pihenni".Min.2 órát szoktak ajánlani pihenni,2 szopi között.A cicijének sem jó,mert pl.felázhat a bimója.Szopi közben,ne hagyja bealudni,cirógassa az arcát,lábát.Én 2-3 "bealvás" után elvenném a cicit.Nagyon hamar megtanulják,hogy egyszerre egyenek.Tud amúgy rendesen szopizni,jó a technikája a babának?
2010. jan. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
23%
Egyetértek. Ez az igény szerinti szoptatás csak egy új divat...
2010. jan. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
32%
Második vagyok.Az nem jó,ha még az éjszaka is így telik,mert hamar kimerül és a teje is rámehet.Némi rendszer kell a baba életébe is,mindkettőjüknek szüksége van hosszabb pihenésre.
2010. jan. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
40%
Ha éhes lenne úgyis ordítana, és csak akkor szopiztatnám.
2010. jan. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
88%
Az en babam 3 hetes es detto ugyanezt csinalja ejjel-nappal. Nem tudok rendszert vinni bele, mert uvolt, hogy ehes es ahogy felveszed rogton fordul cicire es ciciben ejjel-nappal van tej. Bocs az off-ert, de remelem itt en is tanulok valamit. Mar szoptatasi tanacsadonak is irtam es varom a valaszt.
2010. jan. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
69%
Az en babam 3 hetes es detto ugyanezt csinalja ejjel-nappal. Nem tudok rendszert vinni bele, mert uvolt, hogy ehes es ahogy felveszed rogton fordul cicire es ciciben ejjel-nappal van tej. Bocs az off-ert, de remelem itt en is tanulok valamit. Mar szoptatasi tanacsadonak is irtam es varom a valaszt. Az igeny szerinti szoptatok szerint ez igy pont jo, par napon-heten belul beall egy rendszer. Egyszoval kitartas...nem vagy egyedul, marmint a tesod nincs egyedul.
2010. jan. 17. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
87%
Azért csinálja mert még csak 2 hetes, gyenge kiszívni rendesen acicit. Az első hónapban ez nagyon gyakori, jó pár barátnőm "panaszkodott" hogy egy örökkévalóság a szopi, mire befejezik kezdik elölről, de higgyétek el hogy néhány héten belül rendeződni fog! A kicsi a gyakori szopitól jól megerősödik, sokkal gyorsabban és hatékonyabban fog enni, de még nagyon kicsi. Vannak olyan társadalmak, ahol az anyák magukra kötik a csereket az első néhány hétben, hogy bármikor csöcsölhessen, eszükbe sem jut hogy ez káros lenne, meg hogy nem pihenne a pocakja... Néhány hét és megoldódik magától, a teje meg nem fog rámenni erre, hiszen minél többet szoptat annál több tej termelődik!
2010. jan. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
73%
Én is így szoptattam, kivéve éjszaka, akkor nem keltettem fel, csak hajnalban, így megszokta, hogy éjjel alszunk. De az elején nekem is szinte egész nap a cicimen lógott. Sosem volt hasfájós, a mellemnek sem lett semmi baja. Egyszerűen csak a cici nyugtatta meg. Igaz, ő nagyon be is volt sárgulva az első két hétben, így eleve aluszékony volt, nem lehetett felébreszteni, ha szopi közben bealudt. De nálam is rendeződött a helyzet néhány héten belül.
2010. jan. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!