Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Csak én látom úgy, hogy...

Csak én látom úgy, hogy lassan a szoptatásnak több a hátránya, mint az előnye? Ellensúlyozza az az egy nagy előny az összes többi hátrányt?

Figyelt kérdés
2014. szept. 30. 20:49
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
58%
Csak te.
2014. szept. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
33%
Szerinted mi az a nagy elony?
2014. szept. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
76%

Mi az a rengeteg hátrány?

Mert gondolom az előnye az, hogy az anyatej a legtökéletesebb táplálék egy csecsemőnek.

2014. szept. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
68%

Kicsit bővebben leírhatnád, hogy mit értesz "hátrány" alatt...

Ami tény, hogy ez a legtökéletesebb táplálék egy csecsemőnek, az ő igényeihez igazodva, amit nem tud ellensúlyozni a tápszer, még ha manapság már sokkal korszerűbbek is, mint régen. Kevesebb macerával jár (csak elő kell venni a mellet és kész, addig a tápszernél összekeverni, melegíteni, utána üveget mosni, sterilizálni stb), az egyetlen "hátránya", hogy az anya kell hozzá, tehát más legfeljebb lefejt tejjel tudja megetetni.

2014. szept. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
64%
szinte csak elonye van. hatranyt nem is tudnek mondani max annyit hogy vagy méricskèlsz vagy nem látod mennyit eszik. de még ez sem annyira fontos :0
2014. szept. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
66%
és steril, bármikor kéznél van, nem kerül havi 20 ezer ftba és gigamega cuki egy szopizo baba :)
2014. szept. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 A kérdező kommentje:

Az előny az, hogy az a legjobb.

A hátrány: sok a cicifüggő gyerek, az anya kb oda van kötve mellé, mert igény szerint kell szoptatni (láttam olyat, aki kb félóránként szoptatott, ha egyet nyekkent a gyerek), éjszaka rengetegszer ébrednek, nehezebben szakadnak ez az anyától (pl bölcsibe szoktatás), van-e tej, fejés, gyulladás, az apa kiszorul az etetésből, és ott vannak még az anya esetleges kellemetlenségei.

2014. szept. 30. 21:02
 8/54 anonim ***** válasza:
66%
Egy a kérdés: mi a lényeg? Anya kellemetlensége 1-2 évig (ami szerintem nem létezik, de tegyük fel,h ogy valaki úgy szenved, ahogy te most leírtad), vagy a gyerek helyes táplálása és megfelelő bélflóra kialakítása egy életre? Nekem semmi bajom a szoptatással, majdnem egy éve csinálom. Nem függő a gyerek, nem szenvedek, de ha így is lenne, akkor is csinálnám, mert vállaltam a felelősséget érte és a legjobbat érdemli.
2014. szept. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
67%
Akinek sikerül a szoptatás, az el sem tudja képzelni, hogy bizon van, akinek nehézségeket okoz... Tele vagyok tejjel. A babám mégis rossz evő. Minden egyes szoptatás nyűglődés. Neki is, és nekem is. Sír akkor, ha nagyon jön, ha nem jön rendesen, ha tekeregnek közben a kis belei. Spriccel szana szét... Bem hízik rendesen. A tápszerről hallani se akar. Se a cumisüvegről, így esélyem sincs, hogy valaki más is megetesse. Így hogy lehet élvezni a szoptatást? És mi az előnye? 1 hónap alatt másodszor lett beteg(nagytesó most kezdte az ovit, és mindent hazahoz)...
2014. szept. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 A kérdező kommentje:

Igen, pl pont ebből lehet sokat hallani, hogy az anya már kb félzombi állapotban van a szoptatás miatt, de muszáj csinálni.

Meg azt, hogy nem aludt át két éve egy éjszakát sem.

Nem tud elmenni valahová pár órára, mert senki más nem tudja megetetni a gyereket.

Meg ez a "mindig kéznél van" ponttal sem vagyok kibékülve, de ez már egy másik kérdés. Ezerszer inkább vennék elő nyilvános helyen egy cumisüveget, mint a mellemet.

2014. szept. 30. 21:23
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!