Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Történt veletek olyan hogy...

Történt veletek olyan hogy egyik napról másikra lecsökkent a tejetek mennyisége? Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Ma észrevettem, hogy lecsökkent a tejem. Lemértem, 30 grammokat szopizik a kisfiam (az eddigi 100 - 110 helyett). Megpróbáltam lefejni de nem jön belőle SEMMI :(. Mindent ugyan úgy csinálok mint eddig. Mi történhetett??? Vissza fog jönni?
2014. okt. 6. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez velem is elő szokott fordulni kb havonta 1szer. Sztem ne aggódj, esetleg igyál vmilyen tejserkentő teát. Viszont ha holnap is egész nap marad ez a helyzet, mindenképp beszélj a védőnővel vagy a gyerekorvossal.
2014. okt. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
velem is ket hetente ez van....2-3 napig tart, ilyenkor minimum napi 1-szer fejek a 7-5-3-1es modszerrel, es megduplazom a folyadekbevitelt. es akkor 2-3 nap alatt helyre all.
2014. okt. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen nalam is szokott, mondjuk nem ennyire drasztikusan, de nekem alapbol tobb is van. Ha kevesebbet eszek, vagy iszok rogton csokken. Nekem a sor, a szoptatos tea, a fejes meg mindig visszahozta.
2014. okt. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem is előfordul. sok-sok folyadék, szénhidrát, pihenés és 3 órán belül ugyanabból a ciciből szoptatás jön be.
2014. okt. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyan ez van velem is eddig 80-at tudtam neki adni. Most kezd elapadni. Több folyadékot iszok, többször teszem rá cicire. Az egyiket teljesen kiszivja majd ráteszem a másikra, hogy azon is dolgozzon egy picit. Közbe iszom a tejserkentő teát is + sok folyadék.
2014. okt. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én úgy veszem észre így fél év kínlódás és táblázatvezetés után, hogy mindig a menzesz előtti napokban kezdődik a csökkenés és a menzesz alatt se rózsás a helyzet, utána 7 napig kicsit jobb, majd menzesz első napja utáni 14. naptól van 1 hét bőség. Sajnos már rég nem áll vissza a mennyiség, hónapról hónapra kevesebb. Egy hónapban el tudtam tolni a menzeszt 10 nappal, abban a hónapban nem volt apadás. Ezt úgy értem el, hogy kőkeményen figyeltem az órát és 3 óránként vagy gyakrabban mellre raktam, de se éjjel, se nappal nem telhetett el több 3 óránál. De akkor még viszonylag sok tejet szopizott a babám. Most újra megpróbálom ezt, mert szeretnék 1 éves koron túl szoptatni, de sajnos már csak 2-2,5 dl van egy napra és havonta mínusz fél dl.
2015. márc. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!