Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az egyik mellemből egyik...

Az egyik mellemből egyik napról a másikra rohamosan lecsökkent a tej mennyisége, a másik szuperül termeli a tejet, miért lehet ez?

Figyelt kérdés
Fiam 5 hetes és csak szoptatom, és nagyon akarom is szoptatni, ittam már laktorherb teát, szedtem homeopátiás készítményt, 2-3 napig kiválóan termelte a tejet mindkét mellem - bár abból amelyik most egy nap alatt lecsökkent, már egyszer teljesen ki is ürült de a folyamatos szoptatással visszajött - most viszont mégis megint lecsökkent. Kérlek segítsetek
2009. dec. 14. 15:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam 11 hetes, de kezdetektől nem egyformán jön a tej a két cicimből. Eleinte az egyikből jóformán nem is jött, de mindig azon hagytam tovább szopizni, meg rásegítettem fejéssel is, (picit az fájt is, gondolom el volt záródva a tejcsatorna), és nőtt is a tejmennyiség, de mivel néha kíváncsiságból lemérem, tudom, hogy még mindig 2-3x annyi tej jön ki a jobból, mint a balból. De úgy tudom, ezzel sokan vannak így, én nem tudtam vele mit kezdeni, ez van.
2009. dec. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xStefix ***** válasza:

Úgy, ahogyan a két mell mérete (=a zsírszövet mennyisége) sem egyforma a legtöbb nőnél, a szoptatás alatt a mirigyállomány mennyisége és/vagy működése sem feltétlenül. Van, aki egy idő után már csak egy mellből tud szoptatni. Több ilyet olvashatsz itt a fórumon is.

Nekem pl. a bal a "másodrendű". Emlékszem, még valamikor 1 éve egyszer bennemaradt egy esti adag, amit nem fejtem ki, és azon másnap óta az a mellem valamivel kevesebbet termel. Hiába volt a szaporító tea és a gyakoribb szoptatás/fejés, folyamatos váltott mellből szoptatásnál is így maradt hosszú távon. De még mindig szoptatom a 22 hós lányomat napi 3x.

Nincs ezzel semmi gond, ha a babád éhes, tedd át a másikra, igény szerinti szopinál eleget fogsz neki termelni.

2009. dec. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!