Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 hetes a babám és nem rendsze...

2 hetes a babám és nem rendszeresen szopik az baj?

Figyelt kérdés
valamikor kibirja a 2 orát de van mikor ora hosszánként eszik sokat van kézben velünk alszik és has fájos.
2008. aug. 12. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Szoptass igény szerint, amikor éhes adjál neki cicit. Lehet nem mindig éhes csak szomjas. Az én lányom 6 hetes és igény szerint szoptatok nem óra szerint. Van amikor csak pár kortyot cumizik és megnyugszik.

Egy jó tanács maximun 20-30 percig enged enni, nekem a védőnő mondta.

2008. aug. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk ugyanez a helyzet, csak a babám már 4 hetes. Szerintem nem baj, valahol azt olvastam, hogy a hasfájós babának az a legjobb, ha mellre teszed, mert attól megnyugszik. Tényleg működik, amikor már semmi sem jó (hason fekvés, pocakmasszír, felveszem kézbe...), nagyon sír a fájdalomtól, akkor a cicin megnyugszik.

Én úgy döntöttem, amíg ennyire pici, és hasfájós, nem gond, ha sokat van kézben és velünk alszik, mert így érzi, hogy számíthat ránk. Biztosan eljön az ideje a külön alvásnak is, szerintem érezni fogjuk, mikor.

Bízz magadban, jól csinálsz mindent, hallgass az anyai ösztönödre.

Éjszaka jobban alszik a babád? Fiúbaba? Az én babám így, hogy velünk alszik, 3 óránként ébred éjjel, nappal inkább ébren van és többet kér enni.

2008. aug. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amit leírtál, az kb. az újszülöttek nagy részére érvényes. Nekem mindhárom gyermekem ilyen volt az első pár hónapban (a középső egy kicsit talán könnyebb).

Ilyenkor a segítség (nagymama, anyós, férj) a legjobb megoldás, mert neked a baba ellátása a legfontosabb feladatod. Egyre könnyebb lesz:)

Nem baj, ha össze-vissza szopik, mert mindkettőtöknek idő kell, hogy beálljon egy rendszer. A babának meg kell tanulnia hatékonyan szopni,(erősen szívni, hogy egyszerre nagyobb mennyiségű anyatejet tudjon szopni, és a gyomrának is nőnie kell, hogy a nagyobb mennyiség elférjen benne, ill. az emésztőrendszerének alkalmazkodni kell az anyatej megemésztéséhez). Nálad pedig a tejtermelésnek kell a baba igényeihez alkalmazkodni. Nálunk kb. 3 hónapos korra kialakult egy nem túl szigorú menetrend.

Boldog babázást!

2008. aug. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok. Nekem is max 4 órát alszik éjjel. Nappal pedig teljesen kiszámíthatatlan. Van, hogy 3 órát, de van, hogy fél órát és utána enni kér, pedig előtte degeszre ette magát. Nekem is a mellkasomon alszik el, de csak nappal. Éjjel megvárom míg visszaalszik a cicimen és visszacsempészem az ágyába. Reggel viszont hagyom, hogy mellettem aludjon vissza az ágyban. Olyan kis ragaszkodóak ilyenkor még. És megnyugvás nekik, hogy érzik, hogy ott vagy mellettük érzik az illatod, a szívverésed. Ez nekik megnyugtató hiszen az anyaméhben is ezt érezték. Te vagy neki az egyetlen akiben egyenlőre megbízhat és akitől vigasztalást várhat, akire számíthat.

Hallgass az ösztöneidre és a szerint cselekedj, de a könyvek szerint.

2008. aug. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igen fiu baba esténként 4 ora mulva kel ha nagyon fáradt( mert nem aludt délelött)
2008. aug. 15. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!