Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Most akkor fejjek, vagy ne?...

Most akkor fejjek, vagy ne? Babám 3 oránként eszik kb. , de éjjel nem, akkor van hogy 5-6 orát alszik egyhuzamban, olyankor folyik a tejem, és fáj a mellem.

Figyelt kérdés
megvárjam amig kiszivja,vagypedig fejjem le?
2010. jan. 28. 07:08
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Mindenképpen fejd le, mert begyulladhat a melled. Azt pedig ne akard, mert én átestem rajta. Iszonyat volt, nem kívánom senkinek. Láz, óriási csomók, amiket masszírozott a párom, én meg közben bőgtem a fájdalomtól.

A legjobb, ha lefejed, és elteszed a hűtőbe, később jó lesz az még.

Banyuci

2010. jan. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Én nem fejem le éjszaka a tejet. Este 8-kor elalszik a babám, és 3-kor ébred enni. Nekem is elindul addigra már, de örülök, hogy alszunk :) Nem kelek fel éjszaka fejni. Remélem semmi gondom nem lesz ebből
2010. jan. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért írtam, hogy fejje le, mert ha fáj is, akkor biza gondok lehetnek. Ha nem fáj, nem csomósodik, akkor nincs gáz, nem muszáj fejni. Most már én is csak napi 2x szoptatok, és nem csomósodik be. De ahogy fájdalmat érzel, akkor nagyon kell vigyázni.

Banyuci

2010. jan. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én éjjel sosem fejtem, azt az időt inkább alvásra szántam (legalább olyankor pihenhettem)..Nekem is megduzzadt a hosszabb szünet miatt egy ideig a mellem, fájt is kicsit, mert ugye olyankor feszül az egész..aztán egy idő elteltével már nem lettek éjjel se kőkemények, mert beállt a kereslet kínálat. 4 gyerkőcöt szoptattam így kb. 2 évig (azaz a 4. babát még most is, 17 hónaposan)..sosem gyulladt be a mellem.
2010. jan. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy első éjjel, mikor kimaradt 1 evés, akkor fel kellett kelnem, mert nagyon fájt, de csak egy kicsit fejtem ki, annyit, hogy eltűnjenek a csomók. Második éjjel már kibírtam a következő etetésig, nem volt kellemes, de utána már szépen beállt a kereslet-kínálat, pont annyi termelődött, amennyi kellett. Ha kifejed az egészet, akkor ugyanúgy termelődni fog a "felesleg" is. Szóval szerintem csak annyit vegyél ki, amennyit nagyon muszáj.
2010. jan. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!