Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » LESZOKÁS AZ ANYATEJRŐL?

LESZOKÁS AZ ANYATEJRŐL?

Figyelt kérdés
Kislányom 1 éves lesz 2 hét múlva, de már nem bírom az állandó éjszakai cumizását és szeretném leszoktatni. Tudnátok nekem tippeket mondani, hogy csináltátok? Nagyon elfáradtam már, mert éjjel- nappal 3 óránként szopik, éjjel még intenzívebben.Köszönöm szépen a válaszokat

2014. nov. 16. 06:30
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Mondjuk az ejjeli cumizasrol leszoktathattad volna elobb is. Neked is jo, ha alszol es a baba idegrendszerenek is szuksege van arra, hogy ejjel aludjon. Evesre nincs szuksege ejjel egy egyevesnek, plane nem harom orankent. Az en babam is nagy cicista volt, uvegbol nem is tudott inni, de 8 honapos koraban az ejjeli szopikrol leszoktattam. Orditott egy kicsit, de aztan aludt ejszaka vegig, ami neki is es nekem is jo volt. Kesobb sajnos beteg lettem, durva gyogyszereket kellett szednem, kenytelen voltam elvalasztani, mert, amit szoptatas mellett lehetett szedni, azok nem hatottak. Nagyon rettegtem tole, mert semmi uveget, folyadekot nem fogadott el eddig, utott ki a kwzembol. Ez maskepp nem ment csak teljes cicimegvonassal, igy kenytelen volt elfogadni a tapit, ekkor 11 honapos volt. Kiderult, hogy a tejem mar keves volt, mert nem lakott jol, emiatt volt nyugosebb. A szopi elhagyasa nagyon jo hatassal volt ra. Kikerekedett, megindult a sulya, etkezesben is sokat fejlodott. Lehet nalatok is van olyan problema, hogy nem eleg atej, vagy nem ugy laktatja. Ilyen korban a szoptatas csak lelkileg kell neki, foleg ejjel. Szerintem maskepp nem tudod ezt megtenni, csak, ha elveszed a cicit es mostantol tapi van. Remelem sikerrel jarsz es nalatok is olyan jo hatassal lesz, mint nalunk.
2014. nov. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Az en tapasztalatom az elozovel ellentetes. Enyem 15 hos es O is cicifuggo de egyik hetrol a masikra elkezdett valtozni az alvasa. Eddig 3-5x kelt ejszaka. Most hortelen csak 2x d az is jokor mert kb.ebred mikor lefekszm aludni illetve reggel 6 korul. Igy alszom ejjel egy nagyot. Nappal ha apaval nagypapaval van fel napotnnem ker cicit csak ha meglat. Szoval nekunk az ido megoldotta. Lehet par honap es nalatok is valtozik...dehat mindenkinel mas....
2014. nov. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Van, olyan baba, aki igényli az éjjeli cicizést, van amelyik nem. Ettól nem lesz baja az idegrendszerének. De, ha te fáradt vagy akkor valaszd el. A lányom 18 hónapos volt, amikor belefáradtam az éjszakai szopizásokba, ráadásul csak cumizott, és minimálisat szopott.

Elmagyaráztam neki, hogy a cici alszik, nem szabad piszkálni, és fura mód a lányom hiszti nélkül elfogadta. Pár napig még kérte a cicit, de aztán szóba sem hozta. Mondjuk addigra már ugye ő kezdett beszélni, tehát megbtudtuk beszélni.

Azt hittem, hogy egetrengető hisztit fog kivágni, de nem.

Más módszert nem próbaltam

2014. nov. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Most mindenki el fog borzadni, de azért leírom, hogy mivel a kislányaim nagy szopisok voltak éjjel-nappal és már a fáradtságtól majdnem meghaltam, ezért 3 hónaposan az elsőszülöttemet bevettem magam mellé az ágyba egy gyerekorvos tanácsára és nem bántam meg. 20 hónapos koráig aludt mellettem és szopizott, de nem voltam fáradt, mert nem kellett éjjel folyton kiugrálnom hozzá az ágyból. A kisebbiket már eleve magam mellett helyeztem el, úgy, hogy a kiságy a nagyágy mellett van és le van szedve a rácsa azon az oldalon. Kicsi lányom 21 hónapos lesz és még mindig szopik, de ez így mindkettőnknek kényelmes és kellemes, ha felsír simán megnyugszik és visszaalszik egy kis szopival, eléggé nyugtalanul alvó gyerek, nem is tudom, hogyan aludna vissza, ha nem szopizhatna.
2014. nov. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Lépcsőke: nálunk is ez jött be, pár nap után, amikor 2 óránként kellett kellni, átáltunk az egy ágyban alvásra, így nem kell felkelni a babához. amúgy a gyerek szereti a közelében tudni az anyát, szerintem evolúciósan is valószinüleg ehhez szokott (biztos nem egy másik szobához)

persze mindenkinek és minden gyereknek más jön be (pl a harmadik sokkal hamarabb került másik szobába a saját ágyból, igaz, a nagyok jelenléte nyugtatja), a lényeg hogy görcsösen ne ragaszkodjunk egyik megoldáshoz sem (külön ágy/egy ágy külön szoba/egy szoba) próbáljuk ki, melyik a jobb, vagy halgassunk az érzésünkre.

2014. nov. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A kislányom és én egy ágyban alszunk amióta haza hoztam a kórházból, apukáját se zavarja. A nagyobb gond az, hogy azért is szeretném leszoktatni, mert már alig vagyok 45 kiló a 170cm magasságomhoz, így jobb lenne sztem.
2014. nov. 19. 15:15
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát egyél sokat sokat, használd ki, hogy annyit ehetsz mennyi csak beléd fér, én ezt is úgy élvezem, hogy zabálok és nem hízok, persze azért mozgok is és sokat vagyunk levegőn.
2014. nov. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én is sokat eszem :) Sokat sétálunk a kicsivel, nagyon szeret kint lenni, futkározni.
2014. nov. 20. 11:13
 9/9 anonim ***** válasza:
Miért emelted ki most ezt a kérdést? Azóta is 3 óránként eszik éjszaka a kislányod?
2015. aug. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!