Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki tápszert adott a babájának...

Aki tápszert adott a babájának pótlásként, annak jobban apadt utána a teje?

Figyelt kérdés
Mi most itt tartunk, elkezdtem a pótlást tápszerrel a 3 hónapos kisfiamnál és mondják, hogy majd meglátom, még inkább apadni fog a tejem. De hát egy 3 hónapos babának mi mást adhatnék? Ráadásul anyatejet is kap, amennyi van.
2010. febr. 2. 07:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem tudsz mást csinálni. Ha valóban nins tejed, adod neki a tápszert és max. annyit tudsz tenni h 4 hósan elkezded kóstoltatni vele a gyümit stb. mintha tápszeres baba lenne.

Egyébként nekem is egyre kevesebb tejem lett ahogy tápszert kapott a fiam.:(

sajnos ez ilyen, ha nincs rendszeresen teljesen kiürítve a cici akkor egyre kevesebb tejet termel, végül már alig alig.

Nekünk is így volt.

2010. febr. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én kilenc hónapos koráig szoptattam úgy, hogy napi egy-két alkalommal kellett tápszerrel pótolni 80-90 ml-t. Mindig a szoptatás volt az első, utána kapta a pótlást. Így állandó inger érte a mellem, ami fontos a tejtermelés miatt. Egy idő után be kellett látnom, hogy ha semmilyen módszerrel nem tudok több tejet csinálni, akkor legalább az időtartamot növelem (eredetileg hat hónapig szerettem volna szoptatni kizárólag). A gyereket nem lehet éheztetni.
2010. febr. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 xStefix ***** válasza:

Gyakrabb szoptatást próbáltad? Két mellből szoptatás? Fejés? Inkább, mint a pótlás, ha ez is megy.

Pont van egy hasonló kérdés az aktuálisak között, ott egy hosszú hsz-t írtam a pótlás tejcsökkentő hatásáról.

2010. febr. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Már kb 1,5 hónapja kell két mellből szoptatnom és hiába kelek fel éjjel is fejni, ha alszik, így is csak egy bizonyos szintig sikerült több tejet produkálnom. De köszönöm a tippeket.
2010. febr. 2. 21:23
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem a hmeos bogyó vált be. Bár én már 7 hónapja szoptatok, és nálunk inkább az volt a baj, hogy nem volt elég tápláló a tejem. Mennyiségre volt sok, csak nem volt elég zsíros :( Ezért kellett a hozzátáplálást elkezdeni hamarabb, és közben megy a tápi is, meg szoptatom is. (5 hónapos kora óta) Most elkezdtem szedni a homeos bogyót, és ettől több meg zsírosabb lett a tejcsim. :)

Kipróbálhatnád te is. Ártani nem árt. :)

2010. febr. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi, melyik bogyót szeded?
2010. febr. 3. 09:06
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia, az urtica urens-et szedem
2010. febr. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. febr. 5. 10:49
 9/11 xStefix ***** válasza:

És miért gondolod "problémásnak" a két mellből szoptatást? Miért lenne szükség még több tejre, miért nem elég, amit eddig sikerült elérni?

Bocsi a sok kérdésért, csak kíváncsi vagyok. Én 2 éve szoptatok két mellből és semmi gondom nincs vele.

2010. febr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
mert 2 mellből sem elég, ami van....
2010. febr. 6. 11:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!