Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adott valaki a babajanak esti...

Adott valaki a babajanak esti potlaskent Sinlacot?

Figyelt kérdés
Feltettem valahol egy kerdest azzal kapcsolatban hogy a babam egy ropke ket hetig ataludta az ejszakat es mostanaban pedig ejjel tobbszor felkel.Azt a valaszt kaptam hogy lehet este mar kevesebb a tejem es nem lakik jol,ezert potlaskent adjak furdes elott Sinlac-ot,majd furdes utan szoptassam meg.Jo lesz ez igy?4 es fel honapos,eddig csak anyatejet kapott.Ha valaki adott akkor mennyit?
2009. dec. 16. 13:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Lányom 9 hónapos, bpróbálkoztam sok mindennel (lefejt tej, sinlac) de ez nem amiatt van. Amikor kocsiban utaztunk éjjel, már 2x, akkor simán végigaludta.

nemrég volt 2 éjjel (valami véletlen lehetett), amikor szintén aludt hajnalig. Egyébként 9 hónapos múlt, 4 hónaposan végigaludta az éjszakát, azóta simán felkel 2-3x.

Emlékszem amikor kapott a fagygóbl plusz tejet, egyrész nem sokat ivott belőle, másrést hamarabb kelt, mint szokott.

Tápszerrel még nem próbálkoztam, még várok, hátha elhagyja magától.

Mostanában ebédre és uzsuira eszik az anyatejen kívülm mást, de ugyanúgy nem felkel, mint amikor még csak szopott. Amikor nemrég azt a bizonyos 2 éjszakát végigaludta, semmit sem csináltam másként, ne kapott pótlást, nem evett többet.

Egyébként nemréhg bújt ki 2 hét alatt 3 foga.


Anyukám mindta, hogy én 2,5 éves koromig nem aludtam át az éjszakát:-))

2009. dec. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én az 5 hónapos ikreimnek adtam, mert mindketten 2-3 óránként ettek éjszaka is és mivel elkezdődött a fogzás miatti nyűgösség, rossz alvá korszaka, én már szinte semmit sem aludtam. Védőnőm javaslatára fürdetés előtt adtam, majd fürdetés után szoptattam, így pár nap alatt elértem, hogy egyikük teljesen átalussza az éjszakát, a másik pedig max. 2-szer kel (hozzáteszem, hogy az éjszakai alvás nálunk 12 órát tesz ki).

Adagolás: én úgy kezdtem, ahogy az a dobozon van, vagyis 50g Sinlachoz 150 ml víz (egy gyerkőcre számítva), viszont így nagyon híg, ezért én most már kevesebb vizet teszek hozzá (kb. 110 ml-t).

Mivel nem minden babának ízlik (pedig édes), ezért elsőre szerintem csinálj fél adagot és ha minden oké (a gyomrával is), akkor másnaptól csinálhatsz már teljes adagot.


6 hónapos ikrek anyukája

2009. dec. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Sziasztok! Jár még erre valaki? Ikrekes anyuka, illetve a kérdező: első alkalommal mennyit adtatok? egy fél adagot? 5 hónapos babámnak adnám, mert nem elég az anyatej (eddig csak szopott, de sajnos tej-tojás-szója allergia gyanús). 3 napja "kóstoltatom", kb. 20-30 milit kap egyszerre, eddig naponta egyszer. Nagyon ízlik neki, de sajnos többre lenne szüksége, mert csak nem termelődik jobban a tejci, akárhogy is küzdök. Szerintetek a 4. napon adhatok neki nagyobb adagot? Vagy még várjak vele? köszi előre is
2013. febr. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!