Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Éjjel úszok a tejben, baba...

Éjjel úszok a tejben, baba alszik, nappal meg kevés, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Estènként tápszerkiegészítést adok ha nagyon sír màr, 2 hónapos, elvilev igény szerint szoptatom, de őszintén szólva totál ki vagyok borulva, mert pár nap kivételèvel még nem ment problémamentesen...

Istenem miért ilyen komplikált ez az egész???:( most is itt üvölt mert nem jön rendesen. Éjjel úsztam a tejben, kemény volt a mellem, nem bírtam felkelteni annyira hogy rendesen szopizzon, 2-3 szívás aztán annyi, aludt tovább. Reggelre meg visszapuhul a mellem, párat szív, majd hiszti... Gondolom már megint nincs... Nem értem én ezt nagyon elegem van, pedig az első 2-3 hét jól ment, mindenki másnál meg fordítva van.


2014. dec. 24. 10:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha éjjel van tejed akkor sztem fejd akkor
2014. dec. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De ha fejem akkor megerősítem ezt a vonalat és onnantól kezdve már minden éjjel fejhetek alvás helyett, ahelyett, hogy normálisan szoptathatnék mint a többség...
2014. dec. 24. 10:50
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem akkor van sok tejed, ha kemény a melled, anélkül is lehet elég.

Söt ha túl kemény, akkor a kicsi nem tudja rendesen bekapni a mellbimbót (a bimbóudvarral együtt!) és ezért nem tud rendesen szopni. Ilyenkor jó, ha mielött mellre teszed, picit kifejsz, hoyg puhább legyen, mert csak úgy tudja rendenes bekapni és szopni.


Egyébként a tej nem "gyülik" a mellben, hanem nagyrészt a szopotatás közben termelödik.

2014. dec. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha sok a tejed akkor le is adhatod persze azután hogy a pici evett.
2014. dec. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocsi 74%os tévetsz hiszen én pl fejve adom a babámnak és még 2 l 2naponta leadok. Szóval napi 3 × fejek és igyen is gyülik a tej a mellben.
2014. dec. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát ez van, még hónapokig nem fogsz aludni éjjel, hiszen pici babád van. Igenis fejned kellene éjjel, hadd kapja a szervezeted/agyad azt az üzenetet, hogy kell a tejmennyiség, tehát termeljen többet! Az éjszakai szoptatás egyébként is nagyon jól szaporítja a tejet, éjjel termelődik sok. Ha a babád alszik, fejj! Legalább addig, amíg be nem áll a kereslet-kínálat. Ebben a kérdésben nem szabad kényelmeskedni!
2014. dec. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én reggeli utan fejem le, es azt kapja meg este kiegeszitesnek. es ez szinten is tartja
2014. dec. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, s rászoktam arra, hogy éjjel álmában rárakom a babát a cicimre, illetve kínálom neki, valahogy megérzi az illatát vagy nem tudom miért, de simán rákap és rengeteget szív. A babák hihetetlen sok mennyiséget képesek álmukban szopizni. A keltegetés nekem sem ment, mert alapból elégedett és végig alussza az éjszakákat, és így hogy álmában eszik, észre sem veszi. Fejést nem tanácsolom éjszaka, mert a mellszívóval fele annyit se tudsz lefejni, mint amennyit a babád ki tud szívni. Ráadásul ő gyorsabb is.
2014. dec. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kapaszkodj meg, és 21 hónapja fejem a tejet, már csak napi 250-300 ml van, de mind megissza a gyerekem. 14 hónapos koráig még náthás sem volt, a babahőmérőt meg elő sem vettük addig. A védőnő szerint mindegy milyen módon jut anyatejhez, csak kapja meg - ha cumisüvegből, akkor úgy. Én a gyerek 10 hónapos koráig fejtem éjszaka is, tiszta kóma voltam, de ez az időszak nem a felhőtlen pihenésről szól.
2014. dec. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is igény szerint szoptatom a babámat.

Mindenkinél reggelre van rengeteg estére pedig kevés.

Ami nem feltétlenül azt jelenti,hogy tápszert kell neki adni.

Nálunk is az van,hogy este mindkét mellemre ráteszem és ha kell neki akkor akár 1óra múlva is.

Szopás közben is termelődik így nem lesz neki kevés.

Ha mégis úgy érzed,hogy kevés neki akkor adj utána tápszert.

Az én babám is sír este az elején én is azt hittem,hogy éhes,de csak álmos volt mert utána végigaludta mindig az éjszakát.Most 5 hós.

2014. dec. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!