Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van aki úgy szoptat, hogy X...

Van aki úgy szoptat, hogy X idő elteltével megszakítja a szoptatást? És nem várja meg azt, hogy a baba maga hagyja abba?

Figyelt kérdés
Babám hasfájós és a védőnőm szerint max. 20 percig legyen cicin a baba, mert minél többet van rajta annál több levegőt nyel.
2011. ápr. 1. 07:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát én még ilyet nem hallottam, hogy szakítsd meg...én nem tettem.

Igaza van a védőnőnek, csak a végét lehagyta. :-( Ha sok levegőt nyel, akkor büfiztesd sokat szopi közben is, és kész.

Addig szopik, míg éhes, ha lecuppantod, akkor meg azért fog sírni, szenvedni...Én nem tenném, de Te tudod, próbáld meg.


Amúgy ajánlanám az Infacot, mert az összegyűjti a bélben a levegőbuborékokat, és egy, vagy több nagy puki formában eltávoztatja a pociból, nagyon tuti szer. Uilyen, csak erősebb az Espumisan is. Újszülöttnek is adható, semmi gáz anyag nincs benne, nem is szívódik fel, nem lehet túladagolni, se semmi, és az én babám imádta az ízét is, ja, és nagyon könnyű beadni nekik, tök jó a cseppentője...

2011. ápr. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Az Espumisant a kezdetektől adjuk neki és tényleg sokat pukizik szopi közben, de mégis fáj a hasa. Addig hagyom cicin, ameddig jó neki. Bár eddig tényleg figyeltem az időt, de semmi javulás, úgyhogy hadd cicizzen ameddig akar. Akkor legalább látom, hogy jó kedve van, sokat mosolyog.

De akkor a büfiztetés miatt csak szakítsam meg a szopit, utána meg tegyem vissza?

2011. ápr. 1. 08:11
 3/10 anonim ***** válasza:
én 5 perc után megböfiztettem mindig, amikor hasfájós volt. De nekem nagyon mohón evett. Valamikor 2 x is megszakítottam a szopit. + infacol
2011. ápr. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok,

igen, hát akkor muszáj arra a kis időre megszakítanod, míg büfizik. de azt megszokja, hogy tudja, ha anya lecupp, és utána anya vállán lógok:-))), akkor az még nem a szoki vége, mert mindjárt visszamehetek:-)

Egyébknént azért sem tartom jó ötletnek abbahagyni, mert ha fáj a hasa, akkor fáj, és kész, de a cici legalább megnyugtatja, legalább ennyi kis jó legyen neki...:-) meg különben is nekünk is imádatos érzés:-)))


Amúgy nekünk is hasfájós volt, és valóban azért csodák nincsenek, az Infacol nagyon sokat segített, de megszűnni teljesen csak 3,5 hónapos korában szűnt meg a hasfájósság. remélem nektek is így lesz, addig kitarás.

2011. ápr. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan büfiztesd meg közben, de azt ne tartsd be, hogy csak 20 percig szoptass. Nem egy olyan választ olvastam már itt, hogy a védőnő ezt tanácsolta és onnantól kezdve nem hízott rendesen a baba, mert nem kapott elegendő anyatejet a 20 perc szopi alatt! Nehogy így járjatok ti is!
2011. ápr. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
puki=büfi? mert ő lent folyton rotyogtat szopi közben is, de büfi csak ritkán jön. meddig büfiztessem? meddig kell várni? vagy úgy is jó ha alul jön ki neki?
2011. ápr. 1. 11:29
 7/10 anonim ***** válasza:

Dehogy:-DDD

a büfi fennt jöjjön. Minden baba más, nekünk az elején volt hogy 10 percet is kellett várni, mire büfizett, de egyre ügyesebben csinálják ám!

Úgy csináld, hogy a válladra teszed úgy, hogy a válladon kb. az ő gyomorszája legyen, és finoman, ritmikusan ütögesd a fenekét. Ez meg is nyugtatja, és segít a büfinek is feljönni.

2011. ápr. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen sajnos van ilyen, pont a vnő ismerősöm csinált ilyent. Én nem értettem vele egyet , de ő állította , így jó, jó volt két hétig aztán ugyanúgy fájt neki. Én nem csinálnám, sajnálnám levenni.

Nem tudom milyen idős a babád , de 1 hónapos kortól lehet adni neki gripe watert(patikában kapható), kapormag olaj van benne és ez a legjobb, infacol, espumisan csak pénzkidobás, azoknak csak az ízük jó.Próbáljátok ki és persze figyelj arra te is mit eszel.

2011. ápr. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat bukik, mohó is. Már régen "jóllakott" amikor még eszik. Inkább büfi és szünet, legyen idő ülepedni. Így is bukik, de nem sokat, sajnos ha hagyom és túleszi magát, akkor "feleslegesen" szopizott.

Nem szívesen teszem, amúgy, sajna a lányomnál szükséges rossz.

2011. ápr. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jah ha büfizett, és kéri még(miért ne), akkor folytatjuk a szopizást.

Bár nem olyan cicibolond mint a bátyja volt:)

2011. ápr. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!