Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi lesz ha kijön a babám első...

Mi lesz ha kijön a babám első foga? Tényleg harapják a cicit utána? Hogy előzzem meg?

Figyelt kérdés
2010. febr. 8. 21:52
 1/6 anonim válasza:
Hát ez igazából minden babánál másképp van.De rágókázzon sokat és akkor majd abban az időben hátha az evésre figyel.:)
2010. febr. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
nem törvényszerű,és ha mégis harap,az általában véletlen,mert ha jó a technikája,nem úgy tartja a száját és a fogait,h harapni tudjon.Ha mégis megharap,rá kell szólni,h tudja,mit nem szabad.Az enyémek,talán 1x-2x haraptak meg,véletlenül,pedig a lányok 3 éves korukig szoptak.
2010. febr. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
nem biztos hogy harapni fog. A kisfiam sosem harapta meg a cicimet,pedig 8 foga volt már, mikor leszokott a szopizásról.
2010. febr. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mikor kijött az első és második foga, egyszer-kétszer izomból ráharapott a cicimre, és a fájdalomtól felordítottam. Szegénykém megijedt, én pedig elmondtam neki, h. anyának ez fáj és nem játék a cici. Megértette, mert azóta sem harap. 8 hónapos, még napi 3x szopizik
2010. febr. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az enyém mindent megharap, de szerencsére (lekopogom) a cicit nem bántja. Ha aggódsz a harapás miatt, azt javaslom, légy résen, és ha harap, azonnal dugd az ujjad a szájába hogy elengedje, és szólj rá. Ne reagáld túl, mert vannak babák, akik élvezik a reakciódat, nehogy emiatt direkt csinálja.
2010. febr. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:

"A harapáshoz: néha előfordul és persze fáj is, de el lehet/kell róla terelni a baba figyelmét. A szopó baba, gyerek aktív szopás közben nem harap, mert máshogyan tartja a száját, nyelvét. Ha mégis, akkor azt a passzív időszakban teszi és általában megvan az oka.

1) A rágni tanulás idején kóstolgat, harapdál, próbálgat, gyakorol. Ez "természetes", kezelhető/endő és szerencsére csak átmeneti. Ugyanígy a fogzás alatti rágcsálás sem ellenünk szól, hanem a fájdalom enyhítését célozza. 2) Egyes babák akkor is alkalmazzák ezen új képességüket, ha már ügyesebbek, ámde türelmetlenebbek is és kevésbé jól jön a tej (lassan vagy kevés). Ilyenkor szükség lehet a szopási gyakorlat módosítására. 3) Néha unalomból vagy fáradtságból véletlenül is haraphatnak, ilyenkor inkább a napi elfoglaltságokat érdemes átnézni. 4) Nálunk leginkább akkor fordult elő, amikor a lányom már nem akart szopni, én viszont még erőltetni próbáltam. Ilyenkor más eszköz híjján így közölte velem (igen hatékonyan:), hogy köszöni, elég volt. 5) És végül van olyan (nagyobbacska) is, aki tényleg rosszalkodásból teszi, de legtöbbször ez sem jelent kezelhetetlen problémát. Szóval akár véletlen, akár szándékos oka van a harapásnak, általában valamit jelez és ha megvan a problémaforrás, közelebb a megoldás is.

Engem is harapott már meg a lányom nemegyszer, de én sem előtte, sem közben, sem azóta nem érzem ezt szoptatást lezáró oknak. Általában tudtam, hogy miért teszi, így tudtam tenni ellene."

2010. febr. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!