Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoktassam le a 4,5...

Hogyan szoktassam le a 4,5 hónapos babámat arról, hogy kézben aludjon el napközben?

Figyelt kérdés
Néha sikerül berakni a kiságyba, és kis nyöszögéssel elaltatni, de legtöbbször annyira sír, hogy inkább kiveszem, és kézben altatom el.
2008. aug. 21. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
11%

Inkább nem kéne kikapkodni, mert azzal rontod el. CSak beszélj hozzá, hogy megnyugodjon, aztán fokozatosan távolodj.Ha szükséges simogasd, de azt is el kell hagyni, mert akkor azt kell majd csinálnod.

Nem könnyű,kicsit elkapattad .

2008. aug. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A babák ebben a korban még nem tudnak maguktól elaludni, szükségük van az anyukájukra, és ezzel semmi gond nincsen. Majd idővel elalszik maga is majd egy kedvenc kendővel, pelussal, mackóval vagy azzal amit adsz neki alváshoz. A nagyobbik kisfiam másfél éves koráig minden este a karomban aludt el, aztán a tejesüveggel, aztán már a mackójával. Ma már ovis és sose voltak gondok az alvással.

Légy türelmes, és ha a babádnak a tested melegére, a karjaid ölelésére, az anyaszagodra van szüksége ahhoz hogy pihenjen, akkor ne tagadd meg tőle, majd ha nagyobb lesz már nem fogja igényelni. És ne hagyd sírni, mert elveszíti a bizalmát benned és ez egész életére kihat, meg majd később a te lelkiismeretfurdalásodra is.

Boldog babázást kívánok!

2008. aug. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! az én lányom 4 hónapos és napközben Ő is szívesebben aludt el a kezemben. (este viszont egyedül alszik.)Nekem az a módszer vát be, hogy ringattam egy kicsit, dúdoltam neki és mielőtt teljesen elaludt volna betettem a kiságyba, ott maradtam vele még egy kicsit és simiztem, ha kellett. kb 4 napig így ment, mostmár egyedül alszik. ( a simi és a dúdolás megmaradt, de már csak ágyban fekve)Remélem tudtam segíteni.
2008. aug. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Próbálkozom tovább :-)
2008. aug. 22. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!