Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet, hogy nem elég a tejem...

Lehet, hogy nem elég a tejem a babámnak annak ellenére, hogy 1 kg-ot hízott?

Figyelt kérdés
Most 6 hetes kislányom nagy súllyal született (4 kg felett jóval) és az első hónapban 1 kg-ot hízott,de majdhogynem állandóan cicin lógott. Második baba és bármennyire is szeretném,nem tudom órákon keresztül szoptatni,mert van mellette egy 2 évesem is,akivel foglalkozni kell. Kb. 4-5 napja alig alszik,szopi után büfiztetem,de mindig cicire kéri magát és szívja,csak már nem jön belőle. Ettől bedühödik és annyira sírni kezd,hogy alig lehet megnyugtatni. Ha leteszem aludni,akkor is fél óra múlva felkel és csak cicin nyugszik meg,de pár perc után megint bedühödik.. És ez így megy órákon keresztül,végül szerintem már a kimerültségtől alszik el. Szopizná a vállam,a kezét,pedig előtte evett. Van elég pisis pelusa és a hasa sem fáj,mert szélcsővel segíteni szoktam rajta. Tudom,hogy a hízása szuper,de ennek ellenére lehet,hogy mégsem elég neki már a tejem? Ja és a jobb mellemet egyáltalán nem fogadja el.
2015. jan. 31. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:
42%

Fejd le a tejet és add neki egyben üvegből, vagy szoptatás után pótold vele. Én így etettem az 5kg-os fiamat és sosem volt ilyen, ami nálatok. Jóllakott, aludt.


Számold ki a súlyának elég napi adagot és oszd el etetésekre, próbáld meg azt tartani, hátha megoldja.

2015. jan. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
22%

növekedési ugrás 6 hetesen van. bár 2-3 nap szokott lenni, de mivel írod, hogy van egy 2 évesed, nem tudsz egész nap szoptatni, így nyilván a termelés ugrási is elhúzódhat.

szoptass sokat, szerintem még max 1-2 nap és nőni fog a termelés. ha alszik akkor próbálj meg szaporító fejést, hátha azzal gyorsítod :)

2015. jan. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha 1 kilót hízott egy hónap alatt akkor biztos lehetsz benne,hogy van elég tejed.Én úgy gondolom egyenlőre ő neki csak a cicin a jó,nem tud elaludni,és az megnyugtatja.Esetleg cumit tudok ajánlani neked,nézd meg hátha segít.
2015. jan. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem anno a fiam 4,5 kilóval született, és utána is hasonlóan jól fejlődött, mint a tied. De egy őrült cicifüggő volt! Nekem ő akkor első baba volt, és a tejem is borzasztó sok volt (még a cicizés után is lefejtem sokat), mégis csak a cicin volt csönd, aludni nem akart, csak a cicin lógni. Nálunk mint kiderült hasfájós volt. Sok mindent kipróbáltunk, végül egy teljesen mezei megoldás segített: vasalóval melegített textilpelus a pocakra, és ringatás. Van cumija? Én megpróbálnám, mi is adtunk neki, nem volt belőle semmilyen probléma. Arra sajnos nem tudok megoldást, miért csak a balból eszik, ilyennel nem találkoztam még:(

2015. febr. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a hízása nagyon jó, de ha a válladra rácuppan akkor éhes. növekedési ugrás,most több kell neki. szoptasd többet,amennyit akar, 2-3 nap alatt akkor beáll a mennyiség
2015. febr. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!