Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejtestvérség? Rokon gyereknek...

Tejtestvérség? Rokon gyereknek segítenél, vagy mondjuk barátnőnek is?

Figyelt kérdés
Mi a véleményed arról ha valaki "idegen gyereket" is szoptat?
2015. febr. 10. 04:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudok, akkor segítenék. Legalább az első hónapokban. Lefejném és úgy adnám oda természetesen.
2015. febr. 10. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Hónapokig adtam a lefejt tejemet egy ikerpárnak, a védőnő hozott össze minket az anyukájukkal. Azóta is barátok vagyunk.

De alkalmanként mellből is szoptattam unokatesóm és barátnőm babáját is, egyedül rám lehetett pár órára otthagyni őket, mert nem voltak hajlandóak cumisüveget elfogadni.


Szerintem nincs ezzel semmi baj.

2015. febr. 10. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Hát itt szopiról lenne szó.

Barátnőm egyébként.

A párja havonta egyszer tud hazajönni, az anyukának pedig műtétre kell mennie. Korababa a pici, 33. Hétre született. Egyszer már legyőzték a cumizavart. Egy hét a korkülönbség a babáink közt.

Szegény barátnőm járni is alig tud, ésa harmadikon laknak, lift nnélkül.

Én szívesen segítek, két hétre lecuccol hozzánk (földszintes ház).

Azért tettem fel a kérdést, mert egy közeli nőrokon teljesen felháborodott, hogy miért adom más gyerekének a cicit. Szerintem meg lenne elég tejem, egy mellből szoptatok, váltva, de a másikat is kifejem szopi után, kb két deci szopinként összejön. Gyűjteni viszont nem mindig sikerül, mert a nagy gyerkőc elkunyeralja.

2015. febr. 10. 05:58
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
anyunak van tejtestvére :) mamám szoptatta a barátnője kisfiát mert neki nem volt teje... régen ez szerintem sokkal jobban elfogadott volt, ma már sokan furcsa szemmel néznek ilyenre, de én azt mondom, ha téged személy szerint nem zavar, hogy más babát is szoptatsz ne foglalkozz senki megjegyzésével, a legnagyobb segítség amit adhatsz a barátnődnek...
2015. febr. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok. Nem sok köze van hozzá a rokonodnak, hogy szoptatsz-e idegen babát. Legyél büszke magadra, mert óriási segítséget nyújtasz a barátnődnek és a kisbabájának egyaránt.


Nem is értem, sokaknak miért akkora probléma ez. Adott egy kisbaba, aki alkalmanként rászorul, és adott egy anyuka, akinek van pluszban teje. Mivel náluk már bejátszott a cumizavar, nehogy már valami álszent prűdség miatt újra beleessenek!

2015. febr. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
hát koraszülöttnek biztos adnék,egyébként viszont nem.
2015. febr. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Most biztos nem leszek népszerű, de én nem biztos, hogy elfogadnék idegen tejet ellenőrzés nélkül. Sokszor lehetnek olyan betegségeink, amiről esetleg nem is tudunk, a vírus, kórokozó átmehet az anyatejbe, így akaratlanul megfertőzhetem mások babáját.

Mivel magam is érintett vagyok, tudom, miről beszélek. Az én betegségemet pl 89 előtt nem is ismerték, és bár vannak tanulmányok, amelyek szerint az anyatejben megjelenő vírus ne fertőzi meg a babát(csak kisebesedett mellbimbó esetén kell mellőzni a szoptatást), 100%-os biztonsággal nem jelentette ki senki. Első gyermekemnél nem tudtam róla, leteszteltettük, nem kapta el. Másodikat már nem szoptattam.

Azt sem tudom, a másik anyuka milyen gyógyszereket vett be esetleg stb.

Lehet, hogy túl aggodalmasnak tűnök, de higgyétek el, nem leányálom egy nemkívánt betegséggel együtt élni.

2015. febr. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem szép és jó dolog az efféle segítség. Sajnos nekem annyi tejem sincs, hogy az én gyerekemnek elég legyen, de ha lenne, és egy barátom megkérne rá, szó nélkül segítenék.
2015. febr. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Adnék de nem szoptatnám. Nekem ez idegen h mást gyereket cicire tegyem. Mondjuk ha adnék is akkor előbb biztos megvizsgáltatnám h jó e arra h adjak. Mondjuk sztem ha már anyatejet kap az sem probléma ha cumisüvegből.

De ez én vagyok.


Ha neked nem probléma akkor csináld. Neked kell h megfeleljen a dolog. Mással ne foglalkozz mert ha meg nem adnál az lenne a baj, vmi mindig baj. Nem lehet mindenkinek megfelelni. Csak nekek meg a pátjaitoknak kell h ez a dolog tetszen, megfeleljen.

2015. febr. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Természetesen!
2015. febr. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!