Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Muszáj megértő barátnőnek...

Muszáj megértő barátnőnek lennem? Olyan helyzetben lévő anyukával szemben, akinek alig futja élelemre mégis vállalt másodikat? Vagy inkább szakadjon meg a kapcsolat és jobb ha csendben maradok?

Figyelt kérdés

Konkrétan az a helyzet, hogy nagyon rosszul éltek. Enni, pelust, gyógyszert alig tudott vásárolni az anyuka mert nem volt miből, mindenkitől elvárta a segítséget. Csak bevállalta a kistesót is, aki most megszületett, természetesen pelenkára nincs pénzük. Ugyanis most két pelenkásuk is van. Adósság adósság hátán. Apa is munkanélküli. Már akkor az volt, amikor megfogant a baba. Most mindenki hibás, aki nem segít az ő szegény kisgyereken. És sajnos teljesen belelovalta magát. Épp hogy megvannak.

Tudom, sokan kerülhetünk ilyen helyzetbe,akkor sajnálom de nagyon. De ők tudták mit vállalnak. Hisz már akkor komoly gondjaik voltak.

Persze én nem szóltam bele, hisz úgysincs hozzá sok közöm, meg nem is engedte volna, nagyon szerették volna a babát. De az a helyzet, hogy kicsit unom az állandó panaszát. Megbántani sem akarom. Jobb ha elmaradok tőle? Nem tudom mi a helyes. A gyerekeken segítek, szoktam vinni ezt+azt neki hetente. Gyümölcsöt, friss zöldséget, volt hogy egy egész csirkét. De ezt mind a gyerekek miatt, hogy a nagyobb egyen husit is. Ezek hasznos dolgok. Viszont nagyon bánt, hogy cigiznek mindketten, aminek az árából elég sokmindent lehetne venni.

Nem tudom mi tévő legyek, segítsetek légyszíves!


2012. jún. 6. 14:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Ne játszd az irgalmas szamaritánust.Erre ott van a Vöröskereszt, a Baptista Szeretetszolgálat. Lehet hozzájuk fordulni. Egyszerűen hanyagold őket. Majd észre veszik magukat. Ha cigire telik, teljen kajára, és pelenkára is.
2012. jún. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Jókérdés! Sajnos itt nagyban diktál az ember lelkivilága! Viszont kell vonni egy határ vonalat!Én azt mondanám hogy a te szavaiddal élve "maradj el" tölük mert ezek csak vérszivok! Ha ahhoz elég érett volt a felfogásuk hogy a sanyaru körülmények dacára belevágtak még 1 gyerekbe akkor a következményeit is válalják! Oké hogy viszel ezt azt de a következö mi lesz? a rezsijüket is te fogod fizetni? sajnos az ilyen gyökér szülök miatt is csak a gyerek sziv!
2012. jún. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő tényleg barátnő, akkor mond el mit gondolsz. És ha nem érti, akkor nem tudsz mit tenni.
2012. jún. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire vagy vele jó viszonyban úgy általában.

Talán próbálj ultimátumot adni: ha nincs cigi, és egyéb pazarlás, akkor időnként hajlandó vagy nekik segíteni ésszerű határokon belül. Ha nem hajlandók leszokni a cigiről és azt látod, hogy kéregetésen kívül más megoldást nem keresnek a helyzetükre, pl. apuka nem keres sürgősen bármilyen! munkát, felejtsenek el.

2012. jún. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
És az a szomorú,hogy egyre többen vannak így...bevállalják a 2.-at 3-at a semmire,és engem meg hülyének néznek,hogy 1 gyerekem van.
2012. jún. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26%
Ha tényleg a barátnőd lenne, akkor ez a kérdés föl sem merült volna, valószínűleg, egy jó ismerős inkább, nem? Mert, ha barátom valaki, elmondom a véleményemet, ha jónak látom, de a döntését elfogadom, mert mást nem tehetek. Ők döntöttek, ők élik az életüket, ha nem tudsz vagy nem akarsz, akkor ne segíts, neked is lehet ugyanúgy döntésed, mint neki.
2012. jún. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nyilván a barátnő szó itt már tényleg más értelmet vesz fel. Gyerekkori barátnő, így helyesebb. ezért is nem annyira könnyű az én helyzetem se. És igen az én lelkivilágom sajnos ilyen. Nehezen teszem magam túl dolgokon és túl megértő vagyok, még ha magam máshogy csinálnám a dolgokat.

Én azért célozgattam neki. Amikor mesélte, hogy elmaradt a menzesze. Akkor rettentően örült, de a második mondata az volt, miből veszi a terhesvitamint. Bár én rettentő abortuszellenes vagyok, de mégis mondtam neki, helyes e a döntésük, hisz így is alig vannak meg. Ekkor mondta, hogy már 3 hónapja direkt nem védekeznek (erről én nem tudtam). És ez alkalommal kérdeztem nem e jobb lenne munkát keresni, de egy "úgy se találok munkát gyerekkel" válasszal lerendezte. Tehát nem mondhatni, hogy nem mondom meg a véleményem, de ugye nem dönthetek helyettük és nem erőszakolhatom rá a saját akaratomat.

Volt olyan példa is, amikor a bátyjáékat szidta elég csúnyán, mert valami rezsiszámlát nem segítenek neki kifizetni, és ilyenkor jön a gyerekek miatt szöveggel.

Olyan is volt, hogy gyógyszert nem tudta kiváltani, haragudott az anyjára, aki elutasította, de a szemem láttára vett aznap cigit. Ekkor mondtam neki, hogy miért nem gyógyszert vesz. Gyors lerázott annyival, hogy "neked könnyű". Pedig nem könnyű, igaz nem dohányzom, de kezem törném ketté ha cigit vennék gyógyszer helyett.

Mindig mindenki a rossz. És mindig mindenkinek könnyű.

2012. jún. 6. 15:55
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki mikor legközelebb panaszkodik, hogy le kéne szokni a cigiről, abból futná pelenkára!


Ha ezért meg haragszik, akkor nem kell vele tovább barátkozni!

2012. jún. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha így mondanám, megharagudna. Hisz neki is jár valami. Így gondolja. De lehet igazad van, ezt kellene mondanom, mert akkor megoldódna az elmaradjak-ne maradjak el probléma. Csak tudom utána a lelkiismeretfurdalás gyötörne, hogy megbántottam. jó h@lye vagyok ugye?
2012. jún. 6. 16:05
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor önző,és nem érdemli meg a gyerekét sem.A pelenka kell a gyereknek a cigi neki nem,ha nem tellik rá.
2012. jún. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!