Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 14 hónapos kislányom szopizik...

Miák kérdése:

14 hónapos kislányom szopizik még, de enni nem nagyon akar, csak csipeget, viszont nem hízik. Alig 7800g Valakinek hasonló?

Figyelt kérdés
Kapott vitacolan szirupot, de az étvágya nem lett jobb. Kapott vasat 3 hónapig! Jó a kedve, egész nap futkos, nem látszik betegnek! Doki látta természetesen, de engem aggaszt!
2015. febr. 23. 13:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
22%
14 hónapos 3-4 óránként szoptatva? Ez egy újszülött adagja, nem csoda, hogy nem eszik. A evést meg nem jó nyugtatásra használni.
2015. febr. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
20%
Mi az, hogy újszülött adagja, könyörgöm???? Az én 11 hónaposom napi 10-szer szopizik legalább, de mivel mérem már fél éve a szopikat, tudom hogy napi szinten alig 250-300 ml jut neki. Ettől még nem eszik többet másból, csak szomjasabb. Ha jobb a helyzet és több a tejem, azonnal hízik. 2 êves korig javasolt a szoptatás, nem véletlenül! Bírom,mikor kioktatnak, hogy azért nem eszik, mert előtte megszoptattam és tudom, hogy szegénykének jutott kb. 20 ml anyatej vagy annyi se. Nem az a baj, hogy szopik, hanem hogy nincs már elég anyatej, ezért nem hízik.
2015. febr. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Utolsó! Köszi a válaszodat. Az előzőre nem válaszolok, mert vitatkozni nem akarok! Igen, inkább csak nyugtató neki, de kéri! Viszont ha megvonom tőle, akkor sem eszik! Szerdán megyünk dokihoz, majd kíváncsi leszek mit mond!
2015. márc. 1. 11:04
 14/15 anonim ***** válasza:

[link]


Mit mondott a doki? Mi is voltunk. Azt mondta, hogy a sokáig szoptatott babák körében nem ritka, hogy kiürülnek a vasraktárak, ezért étvágytalanok. Felírt vasat és C vitamint neki. Tápszert is kéne adnom, Sinlac és valami tejalapút, de nagyon nehezen fogadja el, épp úgy, ahogy a többi ételt. Egy szóval sem mondta, hogy azért nem eszik a gyerek, mert teletömöm a szoptatással, de nekem ugyan mondhatta volna, hiszen fél évre visszamenőleg grammar tudom melyik nap mennyit szopott. A rendelkezésre álló anyatejem hónapról hónapra csökken sajnos, de ha lefejem, nem kéri, szopizni viszont imád és ha nem jön a tej, akkor nagyon csalódott. Ami fontosabb, hogy ha kevesebb a tejem, a súlygyarapodása is megáll. Mivel mérem a súlyát is, pontosan látszik, hogy azokon a napokon hízik, amikor kapott elég anyatejet. Viszont az étvágytalansága miatt az ajánlott mennyiségek töredékét fogyasztja el az egyéb ételekből. Hiába írtak fel tápszert, újabban csak azt hajlandó megenni, amit kézbe tud venni és egyedül elmajszolgat. Inni csak vizet hajlandó, a lefejt anyatejem se kell neki pohárból, de szopizással imádja. Jelenleg a 11 hónapos babám 2-3 dl anyatejen és kb. 100-150 gr egyéb táplálékon él, plusz megiszik még kb. 2 dl vizet vagy ízesítés nélküli teát. Vonjam meg tőle azt a kis anyatejet is, az egyetlent amitől hízik és amit szívesen és jó étvággyal fogad? Nem tudom, hatni fog-e a vas, nálatok ahogy olvasom, nem hatott, de nagyon bízom benne. Ha nem hat, akkor marad az, hogy én rontottam el az erőltetett hozzátáplálás miatt és az olyanok miatti megfelelési kényszer miatt, mint az előző hozzászólók, aki szerint eltömítem a gyereket az anyatejjel és minek szoptatom meg már megint? Kisgyermekek esetén tudtommal napi 500 ml tejalapú táplálék szükséges a megfelelő fejlődéshez (kb. 3 éves korukig), ezek szerint akik lepontozták és lepontozzák a hozzászólásaimat, úgy gondolják, hogy nagyobb kisbabák és totyogók számára nem szükséges a tej vagy hasznosabb egy tehén teje az anyja tejénél. Vigyázz a tejedre, amennyire csak tudsz, szerencsés vagy hogy van még. Minél ritkábban szoptatsz, annál jobban fog apadni. Akik kritizálnak amiatt, hogy még szoptatsz, valószínű irigyek. Persze le is mérheted néhány napon keresztül, mi az a hatalmas tejmennyiség, amivel eltömíted a gyerekedet, de nem hinném, hogy az ajánlott 500 ml-nél több. Akkor meg, ha szükségük van napi 500 ml tejalapú táplálékra, nem a legjobb az anyatej????

2015. márc. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Pénteken kell mennünk vérvételre,most 2 oltást kapott, gondolom ezért vár egy hetet vele. Amúgy össze kell írnom mit eszik egész nap, ezt 1 hétig, és azzal visszamenni! Ami nem lesz nehéz :( Annyit mondott, ő nem lát semmi problémát, jó kedvű, nem nyűgös, pisis kakis pelus van, de azért megnézzük. Vasat kapja még. Most vettem neki beba tápszert, azzal itatom, napi 150ml- iszik meg belőle. Az is valami! Eddig nem akartam a tápszert, de megpróbálom azt is, mert ha az segít egy ici-picit, akkor egye fene. Cicit is kap bőven :) Engem sem zavar a szopi, de jön a jó idő, és nem szeretnék óránként felrohangálni a játszótérről, mert ő éppen a cicit keresi. Amúgy nagyon igazad van, és köszi :)
2015. márc. 7. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!