Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális hogy azt mondják,...

Normális hogy azt mondják, mondták a kórházban hogy este nem kell szoptatni a babyt? Csak ha sír cukros vizet adjak neki? Mennyi a normális szoptatási idő? Ugy értem mennyi ideig tarcson a szopizás? Vagy ez a baby igényétől függ?

Figyelt kérdés
2008. aug. 24. 23:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
hááát, ez eléf furcsa... szerintem ne adj neki cukros vizet (én még nem is hallottam ilyenről) és nyugodtan szoptasd a bébit este is! a normális szopttási idő eleinte hosszabb, lehet akár 30-45 perc is, később, ahogy nő a baba és te is belejössz és beáll a tejtermelés ez rövidül és persze a bébi igényétől is függ!
2008. aug. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszike a gyors válaszodat.Na de az a baj hogy néha 5 percesek a szopik, lehet hogy majd beibdul rendessen a tejtermelésem? kedden lesz 2 hetes a babám!! Üdv NIKOL
2008. aug. 24. 23:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Este is szoptatni kell... vagyis ilyenkor is van igánye rá, megéhezik ilyenkor is. Én sem adnák a picinek cukros vizet! Ahogy az előttem szóló is írta, eleinte a szoptatási idő hosszabb, majd rövidülni fog. Van, aki napirendszerűen szoptat, megadott időpontokban. Van, aki pedig akkor, amikor a baba kéri... de egy idő után így is rendeződnie kell bizonyos időközökre.
2008. aug. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nagoyn végletes hozzáállás. Két-három hónapos korig mindenképp szükséges az éjjelis szoptatás, kivéve, ha magától hagyja abba. Az enyém mondjuk már egyhónaposan átaludta az éjszakát. De ha még be sem állt a kereslet-kínálat, akkor semmiképp ne hagyd el az esti szopit, mert el is apadhat a tejed. Két-három hónapos kor körül sokan le szoktatják a babákat az éjjeli szopiról, ami szerintem igazából nem baj, mert már képes átaludni az éjszakát. Mások meg nem szoktatják le, igazából az ő dolguk. Szóval én nem fikázni akarom azokat, akik akár évekig kelnek éjszaka, mert ez az ő dolguk, csak én azt sem helytelenítem, ha valaki a két három hónapos babának teát ad éjjel, mert ezt max pár napig kell csinálni, és alszik utána reggelig.
2008. aug. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Döntsd el, hogy igény szerint táplálod, vagy időközönként, és ahhoz tartsd magad.

Ha igény szerint, akkor nyugodtan szoptass este, éjjel is. Majd a babád eldönti, mikor akar leszokni róla, és mikor alussza át az éjjelt. (a lányom már pár hetesen végigaludta 21-től reggel 4-6-ig. )

A szopizás változó, én is fél órákra készültem, de a babám is sokszor végez 10 perc alatt. Tudja ő, mennyi kell neki:- ne félj:-)

Most 10 hetesek vagyunk:-)

2008. aug. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Régen volt bevett szokás sajnos, hogy a kórházakban cukros vizet adtak a babának. Szerintem az esti szopizás még fontosabb a babának. Nálunk így volt, legalábbis. Este fürdetés, szopott, elaludt, és reggel 6-ig meg sem moccant :-)
2008. aug. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem az éjszakai szoptatásra mondták a kórházban, hogy elég a cukros víz is a babának??

Este mindenképpen kell szopnia a babának!

Az éjszakai szopit mi akkor hagytuk el kb. 3 hónapos korukban, amikor már elég nagyok voltak, hogy legalább 6-7 órát kibírjanak evés nélkül. A tej termelődésének is jót tesz az éjszakai szopi.

Sok sikert!!!

2008. aug. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A rövid szopi miatt ne aggódj. Az enyém 3 hétig óránként szopizott és 5-10 perc alatt lerendezte. Az enyém 4 hós és még szopizik éjszaka is 1x, néha 2x. Engem nem zavar. Egyébként is így is néha elázok, és kellemesebb ha a baba szívja ki a tejcsit, mintha fejni kéne.
2008. aug. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat!!!egy 2és fél hetes babó anyukája
2008. aug. 28. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!