Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan kezdjem el a hozzátáplá...

Hogyan kezdjem el a hozzátáplálást a szoptatott babámnál?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 hónapos múlt. Szeretném vele az ízeket megismertetni, lassan a tejem is kevesebb, és jó lenne, ha a hozzátáplálás sikeres lenne. Eddig elég kudarcélmény volt számomra: az üveges gyümilevek közül az alma-narancs és a barack bejött. A bébidesszertek közül az alma-banán felfújta az alma-őszib. jó volt. Eddig mindig szopi előtt adtam, ma viszont szopi után én reszeltem neki almát, és sajna kihányta a tejcsivel együtt, annyira fintorgott és nem akarta lenyelni, egyszer a sima turmixolt őszibarackkal is így jártam. Azt is tanácsolták, reszeljek bele háztartási kekszet, az megfogja a gyomrában, de az összetétele alapján nem mernék, vagy főzzek húslevest...Nem tudom, hogyan kezdjek neki az egésznek, mert már látom, hogy nem elég csak a tejcsi, de mást meg nem nagyon fogad el, a súlya meg már nem gyarapszik dinamikusan. Ti hogy csináljátok?
2008. aug. 25. 15:01
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Én nem bolti levekkel kezdtem. Igaz, szoptatni nem tudtam, hanem fejtem a tejet és üvegből kapta, de majdnem ugyanaz. Tejci előtt adtam pár kanál almalevet. Ha utána kapja, talán azért nem ízlik neki, mert a tej édeskés, arra meg elég savanyú az alma. (A banán csodákra képes, édesíti a püréket.) A bolti sütőtöklé nagyon bejött. Ha már bírja a leveket, adj pár kanál reszelt gyümit, de pár napig csakis egyfajtát, hogy kiszűrd, ha valamire allergiás. Ha a korának megfelelő gyümiket már szépen elfogadja, jöhet az anyatejjel kevert főtt (párolt) krumpli, répa, sütőtök, majd ezek keveréke. Én mindent tejci előtt adtam, de biztos a szerencse is közrejátszott, hogy szépen elfogadott majdnem mindent. Kekszet én sem adnék, tartok a gluténtől. Sok szerencsét!
2008. szept. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!