Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi történhetett? Elektromos...

Mi történhetett? Elektromos mellszívót kezdtem használni. Úgysem volt sok tejem, most aztán semmi se lesz?

Figyelt kérdés

Fejek a babámnak, mert nem valami jól szopik. 3.5 hónapos most, nagyrészt tápszeres, de azért mindig csurrant-csöppent egy kis anyatej is, fejtem, is és mellre is tettem. Így volt meg 8-10 alkalom kb.(éjfélkor volt az utolsó és éjjel még egy fejés) Az utóbbi időben a szopási kedve igencsak megcsappant, de azért fejni még tudtam, azt most már cumisüvegből kapja, ahogy a tápszert is.


Avent kézi mellszívót használtam, ahogy a nagyobbik gyermekemnél is 8 éve. Mivel most rendszeresen fejek, ezért ezzel a a mellszívóval elfáradt és fájt a kezem, ezért béreltem egy elektromos mellszívót (UniMoM). Ez elvileg egy kórházi erősségű mellszívó. Gyakorlatilag kevesebb jött le vele mint az Aventtel. ÉS a második nap nem jött semmi! Szinte még a tölcsér szilikonbetétjét se tejezte be!Sajnos ezután az Avent kézivel se jött semmi. Mivel szemeztem egy ideje a kézzel fejéssel (Marmet módszer) és már több erről szóló leírást és videót is tanulmányoztam, nekiálltam kézzel fejni, de iszonyat fárasztó. Ja és valamit biztosan rosszul csinálok, mert időnként fájdalmas is.


Nagyon kevés, szinte mindig 40 max. 50ml tejet tudtam összefejni egy nap, azt este megkapta. Az elektromos fejés után csak 20 illetve 10 jött le. Szopizni meg csak reggel hajlandó, akkor még jön a mellemből a tej, mert kortyol és kevesebb tápszert eszik.Szóval most mit csináljak, nem anyatejjel szeretném táplálni, csak az a cél, hogy egyáltalán kapjon. Ha lehet az enyémből. Ha tudtok valami okos javaslatot, akkor megköszönném.



2015. márc. 23. 16:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%

a fejés maximum a termelést tartja fent, többet ne várj


nagon sűrű szoptatással szaporodna a tej akár 2 óránkéntivel

2015. márc. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
hányszor fejsz? milyen idokozonként? probálj meg fejni 2 oránként.
2015. márc. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Szerintem nem indul be a leadó reflexed a mellszivóra,ezért nem tudod lefejni.Próbáld meg ingerelni a mellbimbódat(sodorgasd erőteljesen az ujjaid között addig,amig nem kezd el jönni a tej),ettől oxitocin termelődik,amitől beindul a leadó reflex.Váltva fejd mindkét melled,utána ismételd előről.Ha igy sem tudsz fejni,akkor lehet már elapadt sajnos...

Sok sikert!

Betti

2015. márc. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
3-4 óránként fejtem, most próbálom többször, Az Avent kézi mellszívóval újra próbáltam, azzal a tejleadás most beindult, nem kellett sodorgatni,nde az elektromos mellszívóval teszek egy próbát, hátha sodorgatással sikerül a tejleadó reflexet kiváltani. Igaz az elektromos mellszívóval 2 különböző méretű tölcsért adtak, a kisebbik egy picit nagyobb a kézi aventes mellszívónál,a nagyobbik szerintem nagy nekem, mert nagyon mélyre megy a mellbimbóm a csőbe, és az kellemetlen. Ha duplán használom, akkor nincs a gépnek akkora szívóereje, mint kézi Aventnek.Most a következő fejésnél megpróbálom az elektromossal, egy szívófejjel. Egyébként még a kézzel fejésnél is 33-4 nyomás erejéig spriccelt a tej, tehát még valamennyi tejem talán van és a tejleadás is előidézhető. Ha nem jön be az elektromos, akkor folytatom tovább a kézi melkszívóval, aztán kész.
2015. márc. 23. 20:16
 5/19 anonim ***** válasza:

én az elejétol kezdve korházi mellszivot használtam (duplafejes elektromosat).

2 liter minden nap volt. ( a fiam nem szopizott, igy kénytelen voltam fejni)

2015. márc. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Na most összeszedem az elektromos mellszívó alkatrészeit,aztán megnézem, hogy mellsodorgatással megyek-e valamire, kkiváltom-e s tejleadási reflexet?
2015. márc. 23. 21:17
 7/19 anonim ***** válasza:

Egy fejés alkalmával többször ki kell váltani a leadó reflexet és ùjra fejni,mert akkor lehet szaporítani. Nem tudom,milyen az elektromos mellszivód,én rá szoktam tenni a Medelámra az Aventos masszázspárnát,úgy jobb.

Betti

2015. márc. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Szia, nekem egy szoptatási tanácsadó azt mondta, hogy nem tud egyik napról a másikra csak úgy elapadni, szóval szerintem tuti nem apadt el.


Én vagyok aki kérdezte, hogy más is csak par miliért küzd egész nap a fejéssel, szerintem ma válaszoltál nekem...

Most is épp fejek:)

Majd írd meg sikerült e kicsit fokozni a mennyiséget.

2015. márc. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Lehet, hoy nem voltam elég türelmes, de az elektromos mellszívóval nem sikerült tejleadást produkálni. 2 perc mekbimbó sodorgatás után sem. Az avent kézivel szerintem 10 másodpercen belül sikerült, maradok annál. Esetleg egy aventes elektromost is kipróbálnék, viszonylag olcsón hozzá lehet jutni használtan.
2015. márc. 24. 08:03
 10/19 A kérdező kommentje:
Most is fejek, a 2 óránkénti fejést próbálom. Vajon egyszerre 30-40 perc elég? Vsgy addig pumpáljak amíg 10ml összejön?
2015. márc. 24. 08:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!