Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi történhetett? Elektromos...

Mi történhetett? Elektromos mellszívót kezdtem használni. Úgysem volt sok tejem, most aztán semmi se lesz?

Figyelt kérdés

Fejek a babámnak, mert nem valami jól szopik. 3.5 hónapos most, nagyrészt tápszeres, de azért mindig csurrant-csöppent egy kis anyatej is, fejtem, is és mellre is tettem. Így volt meg 8-10 alkalom kb.(éjfélkor volt az utolsó és éjjel még egy fejés) Az utóbbi időben a szopási kedve igencsak megcsappant, de azért fejni még tudtam, azt most már cumisüvegből kapja, ahogy a tápszert is.


Avent kézi mellszívót használtam, ahogy a nagyobbik gyermekemnél is 8 éve. Mivel most rendszeresen fejek, ezért ezzel a a mellszívóval elfáradt és fájt a kezem, ezért béreltem egy elektromos mellszívót (UniMoM). Ez elvileg egy kórházi erősségű mellszívó. Gyakorlatilag kevesebb jött le vele mint az Aventtel. ÉS a második nap nem jött semmi! Szinte még a tölcsér szilikonbetétjét se tejezte be!Sajnos ezután az Avent kézivel se jött semmi. Mivel szemeztem egy ideje a kézzel fejéssel (Marmet módszer) és már több erről szóló leírást és videót is tanulmányoztam, nekiálltam kézzel fejni, de iszonyat fárasztó. Ja és valamit biztosan rosszul csinálok, mert időnként fájdalmas is.


Nagyon kevés, szinte mindig 40 max. 50ml tejet tudtam összefejni egy nap, azt este megkapta. Az elektromos fejés után csak 20 illetve 10 jött le. Szopizni meg csak reggel hajlandó, akkor még jön a mellemből a tej, mert kortyol és kevesebb tápszert eszik.Szóval most mit csináljak, nem anyatejjel szeretném táplálni, csak az a cél, hogy egyáltalán kapjon. Ha lehet az enyémből. Ha tudtok valami okos javaslatot, akkor megköszönném.



2015. márc. 23. 16:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

unimom? az mi? szerintem válts egy lactinára.

[link]

és dupla szívófejet bérelj hozzá. aki azt írta,hogy nem lehet tejet szaporítani az téved. fejéssel is lehet csak két dolog kell hozzá: egy jó mellszívó,mert szaporításra nem jó akármilyen,és kellő akarat,kitartás. dupla szívófejjel fejj 1-2 óránként amíg jön. garantált a siker :-) nekem 2x 70-80 ml evésre futotta,3 hét múlva elég lett neki (jó én szoptattam is mellé,de fejéssel segítettem rá mindig,mert hát csak kidől és elalszik) most meg tele van a kisfagyasztó,meg a 120 literes nagy is. 5hóanp alatt 40-45 liter meglett de az is igaz,ennek a háromnegyede az éjszakai fejésekből. túl ritkkán fejsz,szaporítás ideje alatt 2 óránál több ne telljen el 2 fejés között,éjszaka pedig 3. ha már több a tej,van elég, éjszaka belefér a 4 is,addig ki kéne húznod a 3-at. 15-20 perc legyen meg a dupla gépivel is fejésenként,akkor is ha nem jön semmi, ha pedig jön nyilván rávársz még. napi 3-4 liter vízet igyál meg,és lazíts fejés közbe. a mellszívóváltás miatt idegesebb lehetsz,idegenkedhetsz a másiktól,lazíts, ne azt nézd,jön-e,és mennyi. tv-zz közbe,akkor másra figyelsz. vagy hallgass zenét.tedd magad mellé a babát.szóval másra figyelj.

2015. márc. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Az Avent elektromos nagyon gagyi,nagyon gyengén sziv...akkor már Medela.

Betti

2015. márc. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, a 2 óránkénti fejést már csinálom.Szerintem hanyagolom az elektromos mellszívót, mert ezt az Unimomot biztos, de sajnos a Medela kölcsönzésére nincs anyagi keretem, úgyhogy maradok a kézi Anventnél, meglátjuk mire megyek vele. Mint mondtam, nem táplálni szeretném vele a gyermekemet, inkább immunológiai megfontolásból szeretném neki adni a tejet.
2015. márc. 24. 12:50
 14/19 anonim ***** válasza:

5-os vagyok, igen, én is medela-t használtam. (hál istennek itt ingyen van a kolcosnzés, az egészségbiztosito állja)


valaki irta, hogy tele van a fagyasztoja anyatejjel.. nekem is tele volt, végul a furdovizbe ontogettem, mert olyan rossz ize volt, hogy a babám nem ette meg. sajnos az ismerettségi koromben egyik baba sem fogadta el az anyatejet, ami már fagyasztva volt.

2015. márc. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
én írtam,de szerencsére nekem falja gabonapéppel :-) meg beteg is voltam,akkor jól jött mert eléggé lecsökkent pár hétre. meg mikor már tiszta láz voltam,meg tök kehés,jó volt kivenni párat,én meg vehettem be normális gyógyszert.szóval elhasználjuk szerencsére
2015. márc. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
ehh fürdővíz? ti aztán tényleg tejbe fürdötök :D azért kár érte,hogy nem kellett senkinek
2015. márc. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
igen, furdoviz, azt mondták, hogy jobb, mint a lefolyoba onteni... (egyébként a szivem szakadt meg érte..mennyit sza.rakodtam vele..és tessék, mehetett a kádba..grr)
2015. márc. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Akkor az jár jobban, aki leadja a felesleges tejet az anyatejgyüjtő állomáson? Legalább pénzt kap érte.
2015. márc. 26. 10:08
 19/19 anonim ***** válasza:
ki kell próbálni,lefagyasztod,és aztán mondjuk pár hét,vagy egy hónap múlva kiolvasztodmegnézed eszi-e. én is ezt csináltam,aggódtam,hogy nem fogja megenni,úgy voltam vele,ha nem kell neki akkor leadom a fölös tejet. (fejnem muszály volt,mert fejés nélkül meg állandóan lecsökkent úgy meg kevés volt) de szerencsére megette jóízűen :-) ki kell próbálni eszi-e, ha nem,akkor érdemesebb leadni,ne vesszen kárba,de ha eszi jól jöhet egy kis tartalék mint pl. nekem mikor beteg voltam
2015. márc. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!