Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rosszul evő és nagyon jól...

Rosszul evő és nagyon jól alvó babát fel kell ébresztenem enni 3-4 óránként, vagy hagyjam aludni?

Figyelt kérdés

Elég kevés még a tejem, és nagyon nehezen tud még szopni az 5 napos babám, ezért tápszerrel hozzá kell pótolnom. Nagyon keveset tud szopni, összesen néhány grammot mindkét mellből 15-20 perc alatt, utána tápszerből kb 60 milit szoktam még nagy nehezen belediktálni.

És egy ilyen etetés után simán aludna akár 7-8 órát is szerintem. Fel szoktam kelteni kb 4 óra után és "megtömöm" kajával. Csak elég tanácstalan vagyok, hogy jó-e ez így, vagy várjam meg, míg magától ébred, bármennyi időbe is telik.

A kórházban ahány embert kérdeztem, annyian mást mondtak, a védőnő és a gyerekorvos pedig csak holnap jönnek. Jelenleg is már 5 órája alszik a baba.

Ti mit gondoltok, ébresszem vagy várjak?



2015. márc. 31. 07:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
-én ,tuti,hogy nem kelteném ezért fel,
2015. márc. 31. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
már vannak rekfexei ha éhes? felkel és sír
2015. márc. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nekem is mindig mást mondtak. a gyerekorovs pici kora óta azt mondta,minek keltem fel,hagyjam már pihenni ezt a szegény babát,hát olyan jó a súlya is (tényleg nagyon jó) aztán meg egy másiktól kaptam a pofámra,hogy mi az,hogy én eddig hagyom aludni,lemegy a cukra és rosszul lesz. épphogy nem kiabált velem. ekkor már 3 hónapos volt. úgyhogy minden orvosnak más a véleménye. én azt mondom,nappal kelsd. mert többször több ideig még nem lehet hagyni egy ilyen pici babát. éjszaka pedig majd meglátod. én azt szoktam sokszor, hogy ha nagyon álmos,és tudom,hogy na most bealszik mellen és alig enne,inkább gyorsba betolom a szájába az üveget. úgyis szoktam fejni,mindig akad annyi estére. (amúgy ilyen 290-et is betankol,annyi nem is lenne szoptatással) ha medela calma üvegből eteted,az nem megy a szoptatás kárára. aztán persze fejek,vagy az evése előtt,vagy után. ezt pl. az esti fektetés előtt nyugodtan csinálhatod,hogy ő is "betankoljon" ha hagyod éjszaka aludni,azért kora reggel nézz be hozzá, hátha már fennt van. ha beesne a kutacsa,vagy ha reggel gyanúsan könnyű lenne a pelus,akkor kell neki éjszaka is ennie. ha elégedett,jól hízik,pisil,kutacsa normális akkor minden rendben. de nappal a 3-4 órát azért tarsd,még az kell neki. sárgulni nem sárgult a kórházban? olyankor aluszékonyak,viszont több folyadék kell nekik,akkor nem szabad őket eddig hagyni aludni,mert a besárgult babák nagyon gyorsan kiszáradnak.
2015. márc. 31. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
a tejed akkor lesz több, ha minél sűrűbben a melledre teszed. ha szeretnéd még szoptatni, keltsed legalább addig mig normalisan be nem lövell a tejed. ha rosszul eszik amugy is keltenem, az en babam besargult mert nem keltettük.
2015. márc. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

Borítékolom, hogy tápszeres lesz a babád.

Ha szoptatni akarod azonnal változtass.

Ne adj tápszert, szoptasd akár óránként. kimerítőbb, de megtérül.

2015. márc. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

vagy fejhetsz éjszaka,csak arra figyelj,hogy megfelelő mellszívóval. kézi nem jó,teljes mennyiségnek számít az éjszakai,arra jó fajta kell,pl.gépi.

én 2 hónapos koráig keltettem 3 óránként szoptatni,aztán fejtem helyette. 5 hónapos koráig 3 óránként fejtem éjszaka, 6 hónapos koráig azt az 1 hónapot 4 óránként,aztán most reggel 6kor szoptatom,aztán fejek.

3as

2015. márc. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nappal kelteném min. 3 óránként.
2015. márc. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%

nekem úgy tűnik ebből, hogy a baba nem rossz evő, hanem iszonyú mennyiséget próbálsz beletömni. 5 naposnak szopi után 60ml tápszer? :O ki akarod tágítani a gyomrát? ahogy írod nem is kér annyit. persze, hogy alszik utána, úgy megtömöd mint egy kacsát :)

hagyd ezt abba, szoptasd, ne 15 percig, hisz 5 napos még nem tud ennyi idő alatt eleget szopizni a tej meg akkor termelődik ha rajta van és cumizik...

enyém 5 naposan 1 órát szopizott 2 óránként, lett is tejem. ja és 10-20ml-eket

2015. márc. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Miért pótolod tápszerrel? Sír a melleden hogy még éhes? Mert ha nem én a helyedben csak megszoptatnam és letenném aludni, ha pedig éhes megint megetetném, nappal ha 3 óra alatt nem kelne, kelteném is.
2015. márc. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Teljesen igaza van a 8-asnak,Én is így csináltam pont.Sok tejem volt.Egy évesen még 6-szor szopiztunk,most 14 hós és 3-szor szopik.

Szerintem is tömöd nagyon.Nem kell tápszer,el fogod rontani!Sűrűn kell szoptatni,lesz elég tejed is.

2015. márc. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!