Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kislányom 13 hetes, szoptatom...

Szivárvány kérdése:

Kislányom 13 hetes, szoptatom de sajnos napi 2-szer kell tápszeres kiegészítés neki. Problémám, hogy sokszor napokig nem kakil! Kinek-mi vált be ilyen esetben? Kamillatea nekem, vagy a babának jó volna?

Figyelt kérdés
Amikor sikerül kakilnia (sokszor csak segítséggel-kúp,lázmérő) a kaki laza,tehát nincs székrekedése,egyszerűen csak nem nyomja eléggé,hogy kijöjjön??

#Nem kakil a baba napokig #anyatejes-tápszeres
2015. máj. 11. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:

ha többségében anyatejes, egyáltalán nem szükségszerű, hogy naponta legyen széklete...anyatejes babáknál nem ritka, hogy akár 10 napig nem kakál, az én babámnál is előfordult 10 nap, de olvastam már két hétről is.

Ne sanyargasd kúppal, lázmérővel, mert hozzászokik és akkor anélkül nem fog tudni kakilni. Van jele annak, hogy őt bántja ez? Erőlködik? Sír, nyűgös? Nem gyarapodik? Mert ha egyik sem, akkor nem szorulásos, főleg hogy laza a széklete, felesleges őt piszkálni, ha hetente egyszer kakál, az bőven elegendő.

A kamilla tea nagy mennyiségben egyébként is szárít.

2015. máj. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Jó kedélyű baba,nagyrészt anyatejes,kb.80% az anyatej.De a 4.nemkakilásos nap után kezd nyűgösebb lenni, egyre büdibb a puki ami dől belőle,olyankor segítek a kakikban,és hát dől belőle...Gondoltam rá,hogy várok,h magától kakiljon, de mindíg megsajnálom a 4.nap körül szegénykémet,és ezért segítek neki...
2015. máj. 11. 15:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is total ez van de én sosem lazmeroztem es mindig szepen magatol kinyomja. Van hogy 6 nap van hogy 2 nap telik el. picit nyűgösebb már a sokadik napon de inkabb ez mint hogy lazmérözzem.
2015. máj. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. akkor is csak azt tudom tanácsolni, csak akkor nyúlj segítséghez, ha a gyerekorvos mondja, és az ne lázmérő legyen, hanem kamilla tea (alkalmilag), szilvalé, vagy ilyesmi...a lázmérő, kúp nem jó mert hozzászokik. egyébként is feleslegesen sanyargatod.
2015. máj. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!