Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek egy hetes anyatejes...

Mit tegyek egy hetes anyatejes babámmal? Szopizhat óránként?

Figyelt kérdés

Tegnap jöttünk haza a korházból. Bent 3 óránként evett és utána aludt. Annyi tejem volt hogy 70-80 miliket evett és éjjel is behozták szopizni.

Viszont a tegnap éjszaka katasztrófa volt. Este 8-tól negyed 12 ig cicimen volt. Nem tudtam letenni. Ha letettem egyből sírt és kereste a cicimet. Majd éjfélkor letettem aludni fél 2 ig aludt utána óránként ébredt enni. Ez normális. Rárakhatom óránként a cicimre? Nem szívja ki teljesen szerintem.

Ma reggel negyed 6 kor kelt és kb egy fél órája aludt el. Szopizott bealudt letettem majd 5-10 perc múlva újra szopizott. Ilyenkor nem sokat evett a végén csak cumizott rajta. Mitől változott meg ennyire? Rátehetem akár óránként is szopizni vagy várjam ki a 3 órát. Teljesen k.o.vagyok az egész éjszakai fent léttől.

Van egy 1,5 éves lányom ő tápszeres volt 3-4óránként kelt enni. Éjszaka viszont csak 2 szer.


2015. máj. 14. 08:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy megviselte a helyváltozás, majd megszokja, szerintem csak nyugtalan most.
2015. máj. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én babaszobában voltam, így velem volt mindig. De mikor mi hazajöttünk a kórházból, én is "így jártam" első éjszaka. Utána már ugyan olyan lett mint a kórházban.

Most lesz 3 hetes :)

2015. máj. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi. :) a szúlésznőm a frontot mondta hogy valószínű attól ilyen. Bízom benne nekem is visszaáll olyanba mint a korházban volt.
2015. máj. 14. 09:45
 4/6 anonim ***** válasza:
sok ilyen lesz még :) növekedési ugrások, fogzás, rossz kedv, bújós kedv, tedd mellre amikor csak kéri :)
2015. máj. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szoptasd, amikor csak szeretné. Illetve ahogy írod is, itt most nem feltétlenül az evés miatt csinálja, hanem valószínűleg érzékeny kisbaba és megviselte a változás. Csak Te vagy aki állandó pillanatnyilag a kis pár napos életében, keresi a biztonságot, melegséget, közelséget, amit csak Te adhatsz meg neki. Ezért ha arra vágyik, hogy Veled legyen a legjobb amit tehetsz, hogy magadhoz veszed, engedd szopizni, ha nincs ellenedre akkor aludj is vele éjszaka, ha érzi, hogy mindig ott vagy, megnyugszik majd és kialakul a rend. Azt ne várd, hogy pontosan megint 3 óránként fog enni, de előbb-utóbb kialakít majd magának valami rendszert, amit aztán fel is rúg majd úgy, mint ahogy az előző válaszoló is írja.

Az én babám is ilyen érzékeny, mihelyt változik valami, felborul az addigi napirend, aztán beáll egy új.

A tápszeres babákhoz képest az anyatejesek általában sokkal ingadozóbb igényűek mind az evés, mind a szopikázás terén. Míg a tápszeres babák ha cicire vágynak kapnak egy cumit, addig az anyatejes babák pedig (jobb esetben) megkapják amire vágynak. Viszont az anyukának ezzel együtt vállalnia kell ezt az úgymond rendszertelenséget. Amit egyébként vagy tud szabályozni, vagy nem. Ismerek olyat aki azt mondta, hogy neki ez tarthatatlan, nem tud és nem akar a baba kénye-kedve szerint szoptatni, és beállította a babáját a 3 óránkénti evésre. Aztán a következő babájánál is próbálta, de vele nem már sikerült.

Ha a Te babucid is érzékenyebb lélek, akkor úgysem tudsz mit tenni és egyébként is, ha az ő szempontjait veszed elsőnek, akkor szoptasd igény szerint, ami igen, van amikor tényleges evés és van amikor csak az összebújás lesz a lényeg. Próbálj pihenni amikor csak tudsz és add meg a picurinak amire vágyik.

Kitartást kívánok!:)

2015. máj. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szoptasd ahányszor csak kéri. Hogy könnyebb legyen a nagyobb lányod mellett esetleg próbáld ki a hordozókendőben való szoptatást így tök mobil leszel.

Éjszaka javaslom legyen a közeledben így könnyebb cicire tenni és Te sem ébredsz fel annyira. Kitartás, lehet Ő más lesz mint az idősebb lányod. Sok boldogságot!

2015. máj. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!