Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Váltott mellből szopiztunk.15-...

Váltott mellből szopiztunk.15-20 perc után a baboca szopizza, nyalogatja az öklét. Gondoltam éhes, adtam neki a másik mellemből is, evett kb 50-et. Ekkor mindkét mellet fejjem le utána? Lesz elég tej a köv evésig? Mennyit eszik egy 8 hetes?

Figyelt kérdés
2008. aug. 30. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképpen fejdd le mind a kettőből a maradékot. Én is mindíg leszoktam. És nyugi lesz a következő is elég.
2008. aug. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Arra nagyon vigyázz,hogy egyszerre mindig csak az egyik mellből szabad etetni ugyanis a " tej" a mellben 3 részből áll

10 percig kb csak a vékonyabb réteg jön aztán van egy középső rész ami már táplálóbb de az igazán vastag sürü rész mindig a végén van.A baba ,ha mindig csak a vékony rétegekből eszik akkor nagyon sokat fog sírni mert kb.2 óránként éhes lesz.

Én a egy külföldön már nagyon népszerű könyvből olvastam a címe SUTTOGÓ .

Nagyon hasznos dolgok vannak benne leírva ,ez a rész külön ki van emelve és alaposan elmagyarázza hogy milyen a helyes táplálás

könyvesboltokban már itthon is kapható kb.4-5 ezer forint közt van az ára de megéri megvenni .

2008. aug. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor váltunk, amikor már az első ciciből 1 órája szopizik. Nehéz kiszivnia talán?
2008. aug. 30. 14:38
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én babóm is ilyen,nekem azt mondta a védőnőm,lusta baba,sajnos lehet venne valami,mert amikor már kicsit küzdeni kell a tejért, feladja.Te ne hagyd, meg valószínű lehet valóban kevés volt az egy mellből evés,akkor lehet cserélni is,hisz minek éhezzen.Lehet hogy te két mellből tudod jóllakatni,az nem baj,amíg folyamatosan elég neki.
2008. aug. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A Suttogó szerint6 hetes kortól- 4 hónapos korig 110-40 ml

a szükséglete a babának súlytól függően.

Természetese ,ha az egyik melledből már kiszopizta a tejet át kell tenni a másikra de én helyedben kipróbálnám mellszívóval ,hogy tényleg így van e és ha igen akkor mérd le a picit hogy eleget evett e ml-ben .

remélem így majd megnyugszol. Közben olvasom a könyvet azt írja ,a napi adag 680-900 ml ,össze is adhatod mert lehet ,hogy nem mindig ugyanannyit eszik

2008. aug. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
tehát 110 -140 ml. :-))
2008. aug. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

És még annyit hozzátennék a könyv írójától(Tracy Hogg )

hogy ezek az adatok sem törvényszerűek hiszen minden kisbaba

más :-)és mindenkinek azt javasolja ,hogy hallgasson midezek mellett az anyai ösztöneidre :-)

" a gyerekeddel foglalkozz,ne az álomképpel,amelyet róla alkottál"

2008. aug. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%

A legeslegjobb lenne a baba igényeit figyelembe venni, meg egy kicsit megismerni a test működését. A babák általában 20-30 perc alatt ( ahogyan nőnek ez az idő úgy rövidül majd ) tökéletesen ki tudják szopizni a nekik mmegfelelő mennyiséget. Ha egy baba kicsit lustább, vagy nagyon szeret szopizni merthogy a babák nemcsak az éhség miatt szopiznak képesek egy órahosszát is cicizni. Ilyenkor többször következik be a tejleadás az adott mellben, magyarán a baba több hullámban kapja a tejet. Érdemes megvárni mert értékes tápláló tejhez jut a baba. Ha viszon nagyon éhes, és nincs türelme megvárni az újabb tejleadó reflexet ugyanazon a mellen akkor az jelezni is fogja ( sír, erősen próbálja szívni a mellet, begorombul hátrafeszíti magát ) ilyenkor egyszerűen oda kell neki adni a másik mellet. És fejni nem kell ebben az esetben egyiket sem. A következő szopit pedig azzal a cicvel kell kezdeni amelyikkel abbagytad a szopit, mert azt már nem űríti ki maximálisan a kicsi. A két mellből történő szopi 8 hetes korban még egyátalán nem ritka, a rendszeres két oldali inger közvetíti a szervezetnek hogy több tej kell, és több is lesz. Pl. szopit kezdesz a bal mellből, az kiűríti a kicsi ( ha elengedi és megnyomod már csak cseppenként ürül a tej ) és kéri még, akkor odakínálod neki a jobb cicit is, a következő szopit a jobb cicvel kezded és ha kevés odakínálod a bal cicit. Idővel elég lesz majd az egyik is, de az is lehet hogy mindig két cici kell a babának, és ezzel egyátalán semmi gond nincsen. Én is két mellből szoptattam 3 hónapos korig, azóta elég az egyik is a babám 4.5 hónapos csak szopik.

A méricskélés egy ördögi kőr, mely örök stresszt okoz mely hátráltatja a tejtermelést. Elég heti 2x mérni látni fogod a gyarapodást.

Figyeld a pisis-kakis pelusokat, a baba hangulatát, nagykutacsát ( a nagykutacs ha beesüpped akkor folyadékhiánya van a babának ) és szoptass igény szerint.

A kézrágcsikálás nem minden esetben az éhség jele, hiszen a babák mindent a szájukba vesznek és így ismerkednek meg mindennel, és az első amivel megismerkedik az a saját kezecskéje.

Lazíts és szoptass óra és mérleg nélkül, meglátod sikerülni fog, csak halgass az ösztöneidre és figyeld a babádat. A cici a legjobb megnyugtató, altató, éhségcsillapító, szomjúságoltó, és nem utolsósorban az ANYA közelsége, bőre, illata.


Bátorság, sok sikert!!!

2008. aug. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!