Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Valaki el tudná magyarázni,...

Valaki el tudná magyarázni, hogy lehetséges a szoptatás?

Figyelt kérdés

Fel nem tudom fogni, hogy amikor valakinek gyereke születik, onnantól tej termelődik a mellében, ez annyira durva, persze maga a születés is, hogy 1 db spermából lesz egy kifejlett gyerek.


De most jobban belegondoltam a szoptatásba, és valami elképesztő, hogy ennyire logikus a természet.


2015. jún. 12. 13:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, szerintem a szülés közben és után az oxitocin termelődés az agyban és onnan kihatva a mellekre, ott tejtermelődést kiváltva nem akkora csoda, mint a két, szinte láthatatlan sejtből kevesebb, mint egy év alatt élő, gondolkodó, fejlődő ember kialakulása.
2015. jún. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%
Pedig még nincs is nyári szünet...D
2015. jún. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
Első, ne dőlj már be ezeknek a kamu kérdéseknek.
2015. jún. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"A szülés után drámai módon lecsökken az ösztrogén és progeszteron hormon szintje, ez a csökkenés váltja ki az agyalapi mirigyben a prolaktin kiválasztódását. A prolaktin nevű hormon hatására a tejtermelő sejtek tejet választanak ki az emlőben. A prolaktin termelődését viszont a csecsemő szopása serkenti, azáltal, hogy stimulálja a mellbimbóban levő idegvégződéseket, és ezek üzenetet küldenek az anya agyába. Az agy veszi ezeket az üzeneteket és prolaktint választ ki.


A tejleadási reflex a „let-down” továbbítja az anyatejet a tejcsatornákban oly módon, hogy az oxitocin nevű hormon hatására összehúzódnak a mellben a sima izmok és ez a tejet a tejöblökbe juttatja. Az oxitocin felszabadulását is maga a szoptatás idézi elő."


Forrás: [link]

2015. jún. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
meg azt sem értem, hogy mért pont tej, mért nem víz jön ki mondjuk az anya melléből, és akkor lehetne csapvízzel is pótolni
2015. jún. 12. 13:18
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem sokkal hihetetlenebb, hogy apró sejtekből végül egy igazi kis emberke lesz. :)

A szoptatás már utána úgymond "természetes", ezen sokkal kevésbé lepődtem meg, mint magán azon a csodán, ahogy kifejlődik egy baba.


Amúgy pedig mindenért a hormonok felelősek, azok segítik a tej termelődését.

Itt szépen le van írva:

[link]

2015. jún. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Azért ez a csapvizes beszólás tényleg elég primitív volt. Én normális, részletes választ adtam, de ezzel bebizonyítottad, hogy valóban a szkeptikusoknak van igaza, és szimplán csak unatkozol. Csapvizen nem lehet megélni, te sem tudnál. Ha kicsit használnád az agyad és valóban érdekelne a téma, akkor nem írnál ilyet. Csak unatkozol. Sajnálom, hogy ilyen vagy, azt hittem, tényleg érdekel. De csak sivár, unalmas az életed, már a nyári szünet elején. Kár, nagyon.
2015. jún. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
ez hol volt beszólás? tényleg érdekel, hogy mért pont tej, hogy mért nem tud olyan víz termelődni, amiben ugyanazok az anyagok megvannak
2015. jún. 12. 13:24
 9/13 anonim ***** válasza:
Na erről beszélek. 5-ös pont:))
2015. jún. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Amiben ugyan azok az anyagok megvannak az már nem víz :D. Mert hogy ugye a víz H2O.... ha másból áll az már nem víz, hanem más. :D


Jó hogy azt nem kérdezed, hogy miért nem sör termelődik a fiúbabáknak..

2015. jún. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!