Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nyilvános szoptatás! Miért...

Nyilvános szoptatás! Miért nem terjedt még el ez a megoldás?

Figyelt kérdés

Csak mert mindenki erről a nyilvános szoptatásos esetről beszél...A kislányom most 3 hónapos. Én már a terhességem alatt is tudtam, hogy nem fogok nyilvános helyen szoptatni. Nekem nem hiányzik az, hogy becsmérlő szavakat és pillantásokat kapjak az emberektől. Sokan mondják, hogy nem érdekli őket, én sajnos nem tudom figyelmen kívül hagyni, és rendkívül zavarba jönnék ezektől a reakcióktól. Ezért én már a kezdetektől fejek le tejet, és cumisüvegből adom a picimnek. Ezt néha alkalmaztuk otthon is, pl. mikor apa vigyázott rá, így gyorsan megszokta, és zokszó nélkül elfogadja. Szerintem minden babát rá lehet erre szoktatni. Így mi kívül maradunk ezen a cirkuszon ami a nyilvános szoptatás körül megy. Séta előtt üveg megtölt, kocsiba berak. Így még csak félrevonulnom sem kell, akár étteremben is tudok enni adni neki. És senki nem néz rám ferde szemmel. A szoptatás pedig megmarad az otthon falai között, kellemes környezetben, így igazi élmény.


Nem értem, miért nem terjedt el ez a módszer szélesebb körben??? Pedig így mindenki jól jár, a baba kaphat enni útközben is, anyukára pedig nem néznek ferde szemmel. Én minden anyukának ezt tanácsolom, és akkor nem lesznek ilyen felháborodások, tüntetések.



2015. máj. 22. 16:37
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
69%

Ez már a harmadik kérdés ebben a témában. Úgy állítjátok be a nyilvánosan szoptató anyákat, mintha direkt nem akarnának otthon szoptatni. Három gyerekem van, és bizony volt olyan helyzet, hogy nyilvánosan kellett őket megszoptatni. Mert attól, hogy szoptatott babám volt, elmerészkedtem otthonról, akár többórányi kirándulásra is. Igyekeztem persze félreeső helyen megoldani, de igencsak felháborítónak tartottam volna, ha ezért kiküldtek/elküldtek volna valahonnan.

A legnagyobb lányom nem tudott cumisüvegből enni/inni, ráadásul egy nap nem is fejtem pluszban annyit, hogy elég legyen egy etetésre. A másik kettőnél már egyáltalán nem is fejtem. Úgyhogy az általad leírt módszer valakinek jó, valakinek meg nem.

2015. máj. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
41%
Mert a nők 90%-a jobban szeret hisztizni, mint gondolkodni.
2015. máj. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
75%

Egészségedre! Te így, más úgy!


Hogy a legbanálisabb okot mondjam: vannak babák, akiknek ha csak egyszer is felajánlod a cumit, soha a büdös életben nem leszel képes a melledből etetni, mert egyszerűen nem fogadja el. Ezt nyilván sokan nem akarják megreszkírozni.


Ha pedig a baba etetésére egyetlen "kijelölt hely" a szagos budi, sok anyuka inkább választ helyette mást akkor is ha az pedig más miatt kellemetlen.


Mondom ezt úgy, hogy még a saját anyám előtt sem szívesen szoptatok, nemhogy nyilvánosan, de nem azért hogy nehogy megbotránkoztassak vele másokat.

2015. máj. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
75%

Mert sok anyának nincs annyi teje, hogy szopira meg fejésre is elég legyen!? Gondolkodni tudunk de nem mindenki olyan szerencsés tejcsárda mint a kérdező!

3-4 óránként ha megvan a szopira elég tej akkor már szuper vagyok! A doki oda másfél óra kocsival. Nyilván a gyereket nem hagyom éhezni és ha már bementem a városba el kell intéznem a csekkeket, bevásárlást ilyeneket. Mi a következtetés? Út közbe szopi kell hogy legyen. A kocsiba megoldom mint a peluscserét mint a szopit. Volt olyan paraszt aki bekopogott a saját kocsimba hogy szégyeljem magam!!! Pedig nem dobom ki a csecst total planba!!

Normális ez a világ!?

2015. máj. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
58%

Mert ördöktől valónak tartják a cumisüveget. Meg félnek h még a végén nem fog 3 éves korig szopizni a gyerek.


Én is mindig fejtem le és üvegből adtam neki semmi baja sem volt tőle. Szépen megszokja egy gyerek mindkettőt.



De amit ma csináltak csak még rosszabb helyzetbe hozták a nyilvános szoptatást. Semmi értelme nem volt az egésznek... ha a baba érdekét nézték volna akkor esőben nem cipelnek oda ilyen kicsiket.

Meg talán ha ennyire beakarták mutatni h hogyan is van a szoptatás akkor szépen mindenkibek el kellett volna takargatni magát, bemutatni h így nem zavaró és nem kipakolni mindent.

2015. máj. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
61%

En is igy csinaltam mint te, kerdezo. De vannak akiket annyira beparaztat a szopizos liga, meg a vedono, hogyha egyszer cumibol eszik akkor soha nem fog tobbet cicizni es el is hiszik.. (a baba amugy nem hulye.. az eletbe maradas eleg eros osztone)

Meg amugy is most nagyon meno ez az osanya stilus, hordozz, szoptass uton-utfelen iskolaskorig..stb. kulonben szaranya vagy :-P

2015. máj. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 sandrachnologic ***** válasza:
86%
Nezd, én nem tartom ördögtől valonak a cumisuveget, de az első gyerekeket a cumisüveg miatt tudtam csak 3 hónapos koráig szoptatni, mert annyira megszokta az üveget, hogy nem kellett mar neki a cici, el is apadt a tej, pedig nagyon szorgalmasan fejtem. Most Megszületett a masodik, mar a kórházban sem fogadta el a cumisuveget es a cumit sem, csak a cicit. Most nem fogom elrontani ugy, mint a nagynal, megyunk amerre kell es diszkréten lehet szoptatni. Pelussal letakarni a cicitvagy hordozokendoben is megdolhato. Nem fogok azert itthon ülni a majdnem negy eves fiammal meg a férjemmel, mert Megszületett a baba. Neki az a táplálék es a mellbol jon, ahonnan termeszetes, miert szegyelljem ha megetetem ugy, hogy azzal mast se zavarjak? En is szoljak ra arra aki a villamoson csamcsogva zabál? Mert az olyan gusztusos...
2015. máj. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
64%

A balhét kiváltó esettel kapcsolatban én azt nem értem, hogy miért nem ment be a westendbe, ahol van erre kijelölt hely, 3 perc séta lett volna. Vagy nem mondom, hogy menjen a budiba, de mondjuk a pelenkázóban valószínűleg nem volt senki reggel 9-kor.

Amúgy nem ellenzem a nyilvános szoptatást, de én soha nem tenném, szerintem is jobb az a megoldás, amit leírtál. Ha valakinek nagyon muszáj, akkor meg takarja el magát, és minimum egy parkot keressen, semmiképp se étteremben csinálja, ahol mások enni szeretnének.

2015. máj. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 sandrachnologic ***** válasza:
56%
Bocs, de akkor ha Bemegyek egy étterembe a családommal ahol mi is enni szeretnénk, akkor én mondjuk a leves kozeoenel vonuljak ki, mert megehezett a babam? En is, o is, es a családom is enni szeretne... Ez egy kicsit nonszensz. Amig senki orra alá nem dugom premier olanban a mellemet, es diszkréten letakarva ETETEM a gyereket, aki egy kis osztonleny, addig ne kelljen mar kivonulni...
2015. máj. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
45%
Nem kell kivonulni. Meg kell kérdezni a személyzetet, hogy van-e erre kijelölt helyiség. Ha nincs, akkor van-e valaki a pelenkázóban, esetleg a mozgássérült mellékhelyiségben. Ha nincs akkor elkérni a kulcsot, ha van, akkor kivárni azt az 5 percet.
2015. máj. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!