Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatós Anyukák! Ti sokat...

Szoptatós Anyukák! Ti sokat esztek hogy legyen elég tejetek?

Figyelt kérdés
Mennyit esztek ès miket? Vagy inkább a folyadèkbevitel a fontosabb?
2015. júl. 15. 09:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Pontosan ugyanúgy étkeztem, mint előtte, a folyadékra is ügyeltem, napi min. 3 liter. De nem ettem többet, mást.
2015. júl. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én rengeteget ettem ittam de mégsem lett elég tejem. Hiztam kb 3 kilot. Most 6 hós, visszafogtam a kaját és a tejem is jócskán megcsapant.
2015. júl. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szóval van köze a kalóriabevitelnek a tej mennyisêgênek?
2015. júl. 15. 09:11
 4/8 anonim ***** válasza:

mindkettő nagyon fontos, és főleg szénhidrátot kell ilyenkor fogyasztani, emlékszem, ha salátáztam, vagy főzelékeztem, másnap nehezebben ment a fejés...de ha bekajáltam pizzából vagy kalácsból, akkor másnap ömlött a tejem. Súly mániások kíméljenek, így is 10 kg-ot fogytam, mivel mellette tornáztam és a kertben dolgoztam.

A folyadék szintén nagyon fontos, szoptatás előtt után 2-2 dl vizet minimum igyál meg, lehet inni citromfű teát is, az elvileg tejserkentő, mintha nekem is használt volna. A tejet azt mondják kerülni kell, mert nem tesz jót a tejtermelésnek, de én azért napi fél litert biztos megittam.

2015. júl. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocsi. A tej mennyiségéhez
2015. júl. 15. 09:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Én volt hogy két zacskó kekszet megettem naponta akkor kicsit több volt a tej
2015. júl. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A folyadékbevitelre nekem nem kell figyelnem, mert iszok mint a gödény, napi 5-6 liter vizet. Az elején anyukám erőltette a gyümölcslét, vedeltem azt is, a tejem tán kicsit több lett tőle, de mikor egy nap kimaradt, rájöttem, hogy a gyümölcslétől fáj a babám hasa.


Az elején ettem a pizzát, mint a hülye, mert azt olvastam, hogy a szénhidráttól több a tej. Hát nem nagyon mondanám, hogy ömlött, délutánonként még kevésnek is tűnt.


Aztán ettem normálisan, ami jólesett, akkor kb beállt jól a tejmennyiség. Mellette ittam napi 2 Karamalzot, notóriusan főztem a szoptatósteát, fejni mégsem tudtam, csak annyi volt, amennyi éppen kellett. Én ezzel az állapottal már elégedett voltam.


A párom aztán elkezdett diétázni, és mivel akkora luxus nincs időben, hogy kétfélét főzzek, ezért én is. Mondjuk nem gond, van miből leadni. Szóval sok csirkemellet eszünk, köretnek nem krumpli vagy tészta, hanem bulgur vagy saláta, nem fehérkenyér, hanem teljes kiőrlésű, meg persze edzek i mellette. És láss csodát, annyi a tejem, mint állat.


A tanulság szerintem az, hogy sokfélét ki kell próbálni, mindenkinek más válik be.

2015. júl. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindkét gyermekemnél a szoptatást súlyfelesleg nélkül kezdtem, illetve 2 kg maradt rajtam szülés után. Hát én zabáltam hogy legyen tejem, így is lement az a 2 kg, sőt 3-4 is mindkét alkalommal mert 1-1 évig szoptattam mindkettőt. Rengeteg kalóriadús ételt ettem, de amikor nem jött össze, pl utaztunk és nem volt lehetőség "zabálni", vagy jött egy hányós-hasmenéses vírus, konkrétan elapadt a tejem 1 nap alatt, utána napi 24 órában szoptattam, és ettem folyamatosan hogy visszajöjjön a tejem. Az egyik rokonom 1 év alatt 30 kg-ot fogyott, de ő még szándékosan keveset is evett hogy fogyjon mert nagyon meg volt hízva. Mégis volt teje. Most nagyon vékony, és már többet eszik mert még szoptat és nincs tartalék zsír amit felhasználhat a szervezete. A folyadékbevitel is nagyon fontos.
2015. júl. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!