Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért mondja a védőnő és az...

Miért mondja a védőnő és az orvos is, hogy szoptassak 3 óránként?

Figyelt kérdés
5 hetes a fiam, már elérte a születési súlyát, sőt már szépen gyarapodtunk is. Eddig igény szerint szoptattam és az elmúlt héten 30 dekát hízott. Orvos mondta, hogy még így is vékonyka, de ne etessek 1,5-2 óránként, hanem 3 óránként. Nem értem miért?
2010. márc. 5. 16:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
Mert felesleges. A kicsid azért nem strapálja magát az evéssel, mert 1,5-2 óra múlva úgyis kap. Ha 3 óránként szoptatsz, akkor az neki is jobb lesz. Majd átáll, és aszerint fog étkezni.
2010. márc. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%
Csak így tud az ő gyomra is pihenni,és feldolgozni a tejet.Te sem eszel kétóránként,gondolom.Két szopi között pedig pihenjen az ágyában,arra is szüksége van a fejlődéséhez.Ha állandóan felveszed,akkor majd hisztis lesz,de soha nem tudja kialudni magát.
2010. márc. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem azért mondják, mert ezt tanulták. Úgy gondolom, hogy ha igény szerint eteted, heti 30 dekát hízik (ami nagyon jó), de még így is vékonyka, akkor nyugodtan etetheted tovább igény szerint, főleg ha ez felel meg jobban neked is meg a gyereknek is. Vagyis, szerintem igazad van amikor nem érted: ha a gyerek jól fejlődik és semmi probléma az igény szerinti etetésből, akkor adj neki enni ahányszor csak kér.
2010. márc. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: még esetleg érdekes kérdés lehet, hogy éjszaka is ezt csinálja-e vagy nem... Engem arra tanított a bábám, hogy nappal etessek ezerrel, és akkor éjszaka jobban fog aludni, hiszen nappal aktív volt és bőven volt lehetősége teleenni magát. Nekem bevált ez a recept.
2010. márc. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
Ha eddig is hízott heti 30 deka körül akkor szoptass továbbra is igény szerint. Ne hallgass a rég lejárt 3 órás szövegre. Én így rontottam el. A vége az lett hogy abszolút nem szopizott, és fél évig fejtem.
2010. márc. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
41%
Szia, A kesöbbi tejtermeles miatt is jobb ha nem 1,5 orankent szoptatsz. Igy ahhoz szokik a cicid hogy gyorsan, kis mennyiseget termeljen, nem pedig lassabban de nagyot amire majd par het mulva szükseged lehet. Gratulalok a 30 dekahoz! Jo kis tejed van! :)
2010. márc. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
44%
nekem kellett az igény szerinti szoptatás, mivel nem sok tejem volt, kellett, hogy többször érje inger a mellemet. Azért mondják, hogy 3 óránként kell etetni, mert ha jól eszik a baba és korábban kap enni, fájhat a hasa, de szerintem ez babánként változó.
2010. márc. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 xStefix ***** válasza:

És megint...

Ezt a gyakori szoptatás és a hasfájás FÉLIG VALÓS összefüggéséhez: [link]

Mindenkinek ajánlom megfontolásra, aki a minimum x óránkénti szoptatást hallja/tudja/tanácsolja!

2010. márc. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 xStefix ***** válasza:
65%

Egyébként pedig igény szerint. Én ha tovább folytattam volna a 3 óránkéntit, már kb. 21 hónapja nem szoptatnék. Így viszont még mindig és ezidő alatt számtalan előnyét tapasztalhattuk meg. Hálát adok a sorsnak, hogy így alakult.

A 3 órás sztenderd a nagyobb(!) és jól szopó(!) babák etetési(!) idejére vonatkozik. Az újszülöttek viszont kicsik, erőtlenek és ügyetlenek; a szoptatás pedig sokkal több, mint etetés! Hát ezért nem jó a tanács. ;)

Ha majd ti is nagyobbak lesztek, valószínűleg a te babád is magától rá fog állni a 3-4 órás időközökre, mindenfajta külső kényszer nélkül. De ha nem, az sem baj; van olyan gyerkőc, aki a (kizárólagos) szoptatás idején végig 2-2,5 óránként szopik. Nem írhatjuk nekik elő, hogy mikor és mennyire legyenek éhesek vagy anyásak..

2010. márc. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 xStefix ***** válasza:
100%

21:14-re: a tejtermelés nem pontosan így működik. A 'gyakran, gyorsan és keveset' vagy 'ritkán, lassan de sokat' elgondolás csak félig igaz. Az anyatej egyik (kisebbik) része a szoptatások közötti időben termelődik és raktározódik, a másik (jóval nagyobb) része pedig közvetlenül a szoptatás alatt termelődik. Az egyszeri tejadag ebből a kettőből fog összeadódni. Magyarul, nem úgy lesz valakinek több teje, ha ritkábban szoptat, sőt! Persze elsőre mégis úgy tűnik, hogy a következő szoptatás idejére több jön össze, mert hosszabb idő alatt több tej raktározódott a mellben - viszont a lényeg, a szopi alatt megtermelt nagyobb és fontosabb mennyiség ettől még ugyanannyi maradt. Szóval hosszú távon épphogy az a jó, ha valaki gyakrabban szoptat (ha szükséges), mert ezzel készteti a szervezetét a nagyobb mennyiségek megtermelésére, szopik között és alatt is.

Mindezt nem kioktatásnak szántam, csak szükségét éreztem leírni. Remélem, nem lesz belőle harag...

2010. márc. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!